Techgame.pl
Logo sklepu internetowego morele.net

Materiały prasowe

Ogromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy

27 Listopada 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Sklep Morele właśnie przekonał się, jak łatwo podpaść klientom... organizując świetną promocję. Ci, dla których towaru zabrakło, nie kryli swojej frustracji w Internecie. Sklep zareagował kasowaniem nieprzychylnych opinii i przywróceniem dos

Sklep w ramach akcji Black Friday wystawił w promocyjnej cenie około 100 egzemplarzy Nintendo Switch Lite Grey. Całość rozeszła się w nieco ponad 18 minut.

Switch Lite tylko dla najszybszych 

Dość powiedzieć, że połowa zapasu rozeszła się w... 15 sekund. Po minucie zaś sprzedano łącznie około 70 sztuk. Potem szał zakupowy nieco zwolnił, a z przenośnej konsolki Nintendo mogli cieszyć się spóźnieni o maksymalnie kwadrans. Dwadzieścia minut po uruchomieniu promocji nie było już czego zbierać. 

Kontrowersje budzi fakt, że teoretycznie Nintendo Switch Lite wciąż jest na stronie dostępny w innych wariantach kolorystycznych, ale w standardowej ofercie. Klienci mają żal, iż tych egzemplarzy nie przewidziano do przecenienia. Gdyby stało się inaczej, kolejnych 30 osób cieszyłoby się z nowego urządzenia.

  1. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko

  2. Zrobisz wyborny deser z mąki od Rydzyka za 51 zł/kg? Ma wyjątkowe właściwości, ale kosztuje skandalicznie dużo

  3. Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"

Switch Lite Grey jest obecnie bombardowany negatywnymi opiniami na karcie produktu. Dodanie opinii nie musi być potwierdzone zakupem, zatem kolejni zawiedzeni użytkownicy bez skrupułów oceniają handhelda na jedną gwiazdkę, a średnia wynosi obecnie 2,5/5.

To nota nieadekwatna do przyjemności obcowania ze sprzętem. Trudno więc pochwalać odwet akurat w postaci wprowadzenia innych klientów w błąd odnośnie możliwości samej konsoli. Niemniej Morele trzymają rękę na pulsie i w momencie pisania artykułu krytyczne oceny są kasowane. Tym samym ocena ogólna wróciła do poziomu 4,5/5, choć może się to zmieniać w trakcie batalii klientów ze sklepem.

Sytuacja jak się okazuje, jest niezwykle dynamiczna, a Morele dolewają oliwy do ognia. Switch Lite w szarej wersji wrócił do oferty, ale... nie łapie się już na kod rabatowy. Najwyraźniej sklep przewidział określoną ilość egzemplarzy, którą sprzeda w bardzo niskiej cenie, ale nie oznacza to, że stany magazynowe są doszczętnie wyczerpane.

W ubiegły poniedziałek Allegro przygotowało atrakcyjną przecenę dużej wersji Switcha. Konsola zawierająca stację dokującą także rozeszła się wtedy w komplecie, a wystawiono niemal 2 tysiące sztuk!  

Ponadto cena była niska, lecz nie umywała się spektakularnością do morelowej obniżki na model Lite. Pokazywało to potencjalną skalę zainteresowania, z jaką sklep spotka się dzisiaj.

Należy oddać sklepowi spod znaku pomarańczowego owocu, iż cena zaproponowana za świeży sprzęt japońskiego giganta była rewelacyjna. Wkrótce po zapowiedzeniu tej oferty można było w sieci wyczytać pierwsze pełne rezygnacji opinie osób, które przygotowywały się na najgorsze scenariusze.  

Ludzie liczyli się z rzuceniem małej ilości egzemplarzy, spodziewali problemów technicznych na stronie internetowej i tak dalej. Obawy te nie były kompletnie bezpodstawne.

Już rozgrzewka budziła niepokój 

Gamerzy kojarzyli rozgrzewkową ofertę Moreli sprzed tygodnia, kiedy to przeceniono na przykład grę The Last of Us 2, jedną z kandydatek do tytułu gry roku. Cenę TLoU 2 obniżono do niespotykanej dotąd kwoty 110 złotych.  

Oczywiście produkt rozszedł się w błyskawicznym tempie, a strona kolejkowała chętnych do zakupu. Wielu z nich dostało się, dopiero gdy wirtualne półki zdążono opróżnić.

Istnieje światełko w tunelu dla dzisiejszych pechowców. Wiemy, że Allegro także opublikuje swoją przecenę na Switcha Lite. Promocja zostanie zorganizowana w ramach Cyber Monday - jak sama nazwa wskazuje - tuż po weekendzie.  

Nie znamy co prawda konkretnej ceny, ale ujawniono, iż rabat wyniesie 29%. Powinno to dać naprawdę przyzwoitą alternatywę dla tych, którzy nie załapali się w Morelach, ale pragną mieć przenośny sprzęt Nintendo.

Łukasz KopcińskiAutor

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >