Techgame.pl
Dziwna mysz gamingowa

Pixabay.com

Najlepsza mysz gamingowa na rynku. Razer, Logitech, BenQ, Corsair - przegląd najciekawszych sprzętów

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to idealna okazja, żeby sprawić sobie (lub komuś) nową, porządną myszkę, której używamy przecież codziennie. Ale którą wybrać? Jest ich naprawdę dużo, lecz udało nam się znaleźć kilka ciekawych propozycji

  • Zestawienie najlepszych myszy gamingowych w różnych cenach

  • Logitech G502 Lightspeed

  • Razer DeathAdder V2

  • Corsair Katar Pro

  • Benq Zowie FK1+ i FK2

W poniższym zestawieniu znajdziecie kilka (naszym zdaniem) najciekawszych modeli myszy gamingowych, które są warte uwagi. Wbrew powszechnej opinii, nie trzeba wydawać fortuny na mysz dla gracza. Bardzo przyzwoity sprzęt można dostać w rozsądnej cenie. W poniższym zestawieniu znajdziecie zarówno produkty ekskluzywne, jak i wciąż dobre, lecz bardziej budżetowe propozycje.

Logitech G502 Lightspeed - król myszy

Niepodważalny król tegorocznego zestawienia. Jedna z najlepszych (może nawet najlepsza) mysz w portfolio firmy Logitech, która od lat słynie z niesamowitego sprzętu. G502 Lightspeed to bezprzewodowa mysz o czułości 16000 DPI

Jest dość ciężka, gdyż waży 114 gramów. Dla wielbicieli jeszcze cięższego sprzętu, w zestawie znajdują się ciężarki, które można dołączyć do podstawy. Ten model dostaniemy w polskich sieciach sklepów elektronicznych za około 480 złotych.

Razer DeathAdder V2

Druga (i ostatnia) propozycja z wysokiej półki. Mysz Razer DeathAdder V2 to przewodowy sprzęt o zabójczej czułości 20000 DPI. Posiada 8 programowalnych przycisków, podświetlenie RGB i jest przy tym dość lekka. 

Jej waga równa jest 82 gramom, w dodatku posiada też genialne teflonowe ślizgacze, co sprawia, że śmiga po podkładce niczym łyżwiarz po świeżo wyczyszczonym lodzie. Ten model kupimy za około 300 złotych.

Corsair Katar Pro

Produkty „Korsarza” kojarzą się z profesjonalnym sprzętem gamingowym. I słusznie, gdyż opinia jest w istocie zasłużona. Jednakże okazuje się, że można dostać porządny model tej legendarnej firmy za mniej niż 100 zł. Przewodowa mysz optyczna Katar Pro charakteryzuje się czułością 12400 DPI, podświetleniem RGB oraz sześcioma programowanymi przyciskami. Mysz waży ledwie 69 gramów i można ją kupić już za 80 zł.

Jest też bezprzewodowa wersja Corsaira Katar Pro. Waży już nieco więcej, bo 96 g i ma czułość do 10000 DPI, lecz w zamian daje około 135 godzin użytkowania na jednej baterii AA. W tym przypadku jednakże oznacza też większy wydatek - 220 złotych.

BenQ Zowie FK1+ i FK2

Zestawienie kończymy dwiema dość drogimi, lecz według nas wartymi swojej ceny myszami firmy BenQ. Obie są poprawionymi wersjami legendarnej myszy Zowie FK1. Są to produkty dla graczy wymagających wyjątkowej precyzji od swoich urządzeń wskazujących. Obie kosztują około 320 złotych.

Oba modele charakteryzują się podświetleniem RGB, czułością 3200 DPI oraz pięcioma programowalnymi przyciskami. Model FK1+ jest dla graczy lubiących czuć, że mają coś w dłoni i waży 95 gramów. FK2 jest lżejsza o 10g. Obie myszy zostały zaprojektowane ze szczególną dbałością o komfort graczy zarówno lewo, jak i praworęcznych.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >