Techgame.pl
Rodzina

pixabay.com

Najlepsze rodzinne gry wideo. W sam raz na Wielkanoc

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Gry wideo, choć uważane głównie za rozrywkę dla jednej osoby, już od dawna oferują przeróżne tryby wieloosobowe. Nawet takie, które pozwalają bawić się kilku graczom na raz, bez konieczności posiadania kilku urządzeń i egzemplarzy dan

Tegoroczne Święta Wielkanocne z pewnością dla wielu z nas będą się różniły od tych, do których przywykliśmy. Ze względu na obostrzenia, do świątecznych stołów w wielu domach zasiądzie znacznie mniej członków rodziny, niż ma to miejsce zazwyczaj. Jest to więc dobry moment, by zaproponować domownikom nieco inną rozrywkę, która mimo wszystko sprawi, że spędzimy ten czas razem, w dodatku dobrze się bawiąc.

Gry wideo na Wielkanoc

W przypadku standardowych gier wideo, z pewnością doskonale sprawdzą się kanapowe gry kooperacyjne, które mogą zapewnić wiele godzin zabawy kilku osobom jednocześnie, w dodatku zmuszając je do ciągłej interakcji i współpracy, która nieraz prowadzi do wybuchów śmiechu lub chóralnych jęków. W końcu nic tak nie spaja, jak wspólne przegrywanie, nieprawdaż?

Pod tym względem idealną propozycją jest gra Lovers in a Dangerous Spacetime. Ta urocza gra osadzona jest w fikcyjnej krainie, w której energią zasilającą miasta jest nie prąd, a miłość. Gracze zaś wcielają się w strażników owej miłości, którzy muszą zapobiec grożącemu jej niebezpieczeństwu, odwiedzając swoim statkiem kosmicznym przeróżne lokacje, pokonując przeciwników i uwalniając pojmane przez “tych złych” króliczki. Naprawdę uroczy, rodzinny tytuł, który na wyższych poziomach trudności potrafi stanowić wyzwanie godne prawdziwych weteranów. W Lovers in a Dangerous Spacetime możemy bawić się jednocześnie w maksymalnie czteroosobowym gronie w trybie lokalnej kooperacji. Gra dostępna jest na konsolach (Xbox, PS4, Switch) oraz PC.

Rodzinna burza mózgów

Jeśli jesteście miłośnikami zagadek lub kryminałów, to zdecydowanie warto zainteresować się fenomenalną grą Keep Talking and Nobody Explodes. Jest to kooperacja, w której jedna osoba siedzi przed komputerem i widzi tykającą bombę, którą należy rozbroić w wyznaczonym czasie. Problem w tym, że by taką bombę rozbroić, należy rozwiązać zagadki, które są w nią wbudowane. Podręcznik do rozbrajania bomb mają za to pozostali uczestnicy zabawy. Zdecydowanie polecam wydrukować go w kilku egzemplarzach (plik pdf jest dołączony do każdego egzemplarza gry).

Cała zabawa polega na tym, by osoba, która widzi bombę jak najszybciej rozdzieliła zadania, opisując moduły, które widzi na ładunku, kierując swoim zespołem saperów tak, by zdążyli rozwiązać wszystkie zagadki i podać odpowiedzi osobie przed komputerem. Zabawa jest niesamowita, a bomby z jednej na drugą są coraz bardziej skomplikowane. Emocje sięgają zenitu, zwłaszcza w momentach, gdy tylko sekundy dzielą zespół od wybuchu. Genialny tytuł, przy którym bawić się może w zasadzie każda ilość osób.

Wspólne gotowanie

Dla niektórych święta kojarzą się przede wszystkim z… gotowaniem! I sprzątaniem. Kolejna gra zapewnia poniekąd obie te “rozrywki”, tyle że w zdecydowanie przyjemniejszej i bardziej zabawnej formie, niż zazwyczaj ma to miejsce w naszych domach. Overcooked to świetna gra kooperacyjna, w której wcielamy się w profesjonalnych kucharzy, którzy uwijają się po kuchni, by zadowolić swoich wyjątkowo wymagających i niecierpliwych klientów. Dodatkowym utrudnieniem bywa lokalizacja naszej restauracji, która niekiedy znajduje się na przykład w wulkanie i wszędzie wokół tryska lawa… Wówczas panuje prawdziwie gorąca atmosfera w kuchni!

W ten świetny tytuł możemy grać jednocześnie maksymalnie w cztery osoby na konsolach (Xbox, PS i Switch) oraz PC. Overcooked zapewnia kilkadziesiąt zróżnicowanych poziomów, których każdy oceniany jest w skali od 1 do 3 gwiazdek, więc jeśli będziemy chcieli zdać grę na najwyższych ocenach, zagwarantuje nam to kilkadziesiąt godzin naprawdę świetnej zabawy.

Oczywiście powyższe propozycje to jedynie ułamek gier, które mogą zapewnić genialną rozrywkę w świątecznym gronie. Nie da się jednak ukryć, że akurat Lovers in a Dangerous Spacetime, Overcooked i Keep Talking and Nobody Explodes stanowią śmietankę gier kooperacyjnych, które jednocześnie mają bardzo proste zasady, co czyni je niezwykle przystępnymi dla tych, którzy na co dzień nie mają styczności z grami, oraz na wyższych poziomach trudności stanowią wyzwanie również dla doświadczonych graczy.

źródło: opracowanie własne

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Skandaliczne praktyki polskiego dostawcy jedzenia. Pyszne.pl szkodzi restauracjom?

  • Xiaomi zadziwia swoim nowym wynalazkiem. Już dziś można kupić inteligentną deskę klozetową

  • Nagrody BAFTA 2021 rozdane. Polakom nie poszło najlepiej

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >