Rodzina
Źródło: pixabay.com

Najlepsze rodzinne gry wideo. W sam raz na Wielkanoc

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
4 Kwietnia 2021

Gry wideo, choć uważane głównie za rozrywkę dla jednej osoby, już od dawna oferują przeróżne tryby wieloosobowe. Nawet takie, które pozwalają bawić się kilku graczom na raz, bez konieczności posiadania kilku urządzeń i egzemplarzy danego tytułu. Poniżej prezentujemy kilka rodzajów wirtualnej rozrywki, które świetnie sprawdzą się w gronie rodzinnym.

Tegoroczne Święta Wielkanocne z pewnością dla wielu z nas będą się różniły od tych, do których przywykliśmy. Ze względu na obostrzenia, do świątecznych stołów w wielu domach zasiądzie znacznie mniej członków rodziny, niż ma to miejsce zazwyczaj. Jest to więc dobry moment, by zaproponować domownikom nieco inną rozrywkę, która mimo wszystko sprawi, że spędzimy ten czas razem, w dodatku dobrze się bawiąc.

Gry wideo na Wielkanoc

W przypadku standardowych gier wideo, z pewnością doskonale sprawdzą się kanapowe gry kooperacyjne, które mogą zapewnić wiele godzin zabawy kilku osobom jednocześnie, w dodatku zmuszając je do ciągłej interakcji i współpracy, która nieraz prowadzi do wybuchów śmiechu lub chóralnych jęków. W końcu nic tak nie spaja, jak wspólne przegrywanie, nieprawdaż?

Pod tym względem idealną propozycją jest gra Lovers in a Dangerous Spacetime. Ta urocza gra osadzona jest w fikcyjnej krainie, w której energią zasilającą miasta jest nie prąd, a miłość. Gracze zaś wcielają się w strażników owej miłości, którzy muszą zapobiec grożącemu jej niebezpieczeństwu, odwiedzając swoim statkiem kosmicznym przeróżne lokacje, pokonując przeciwników i uwalniając pojmane przez “tych złych” króliczki. Naprawdę uroczy, rodzinny tytuł, który na wyższych poziomach trudności potrafi stanowić wyzwanie godne prawdziwych weteranów. W Lovers in a Dangerous Spacetime możemy bawić się jednocześnie w maksymalnie czteroosobowym gronie w trybie lokalnej kooperacji. Gra dostępna jest na konsolach (Xbox, PS4, Switch) oraz PC.

Rodzinna burza mózgów

Jeśli jesteście miłośnikami zagadek lub kryminałów, to zdecydowanie warto zainteresować się fenomenalną grą Keep Talking and Nobody Explodes. Jest to kooperacja, w której jedna osoba siedzi przed komputerem i widzi tykającą bombę, którą należy rozbroić w wyznaczonym czasie. Problem w tym, że by taką bombę rozbroić, należy rozwiązać zagadki, które są w nią wbudowane. Podręcznik do rozbrajania bomb mają za to pozostali uczestnicy zabawy. Zdecydowanie polecam wydrukować go w kilku egzemplarzach (plik pdf jest dołączony do każdego egzemplarza gry).

TOP 5 gier wyścigowych dla miłośników prędkościTOP 5 gier wyścigowych dla miłośników prędkościCzytaj dalej

Cała zabawa polega na tym, by osoba, która widzi bombę jak najszybciej rozdzieliła zadania, opisując moduły, które widzi na ładunku, kierując swoim zespołem saperów tak, by zdążyli rozwiązać wszystkie zagadki i podać odpowiedzi osobie przed komputerem. Zabawa jest niesamowita, a bomby z jednej na drugą są coraz bardziej skomplikowane. Emocje sięgają zenitu, zwłaszcza w momentach, gdy tylko sekundy dzielą zespół od wybuchu. Genialny tytuł, przy którym bawić się może w zasadzie każda ilość osób.

Wspólne gotowanie

Dla niektórych święta kojarzą się przede wszystkim z… gotowaniem! I sprzątaniem. Kolejna gra zapewnia poniekąd obie te “rozrywki”, tyle że w zdecydowanie przyjemniejszej i bardziej zabawnej formie, niż zazwyczaj ma to miejsce w naszych domach. Overcooked to świetna gra kooperacyjna, w której wcielamy się w profesjonalnych kucharzy, którzy uwijają się po kuchni, by zadowolić swoich wyjątkowo wymagających i niecierpliwych klientów. Dodatkowym utrudnieniem bywa lokalizacja naszej restauracji, która niekiedy znajduje się na przykład w wulkanie i wszędzie wokół tryska lawa… Wówczas panuje prawdziwie gorąca atmosfera w kuchni!

W ten świetny tytuł możemy grać jednocześnie maksymalnie w cztery osoby na konsolach (Xbox, PS i Switch) oraz PC. Overcooked zapewnia kilkadziesiąt zróżnicowanych poziomów, których każdy oceniany jest w skali od 1 do 3 gwiazdek, więc jeśli będziemy chcieli zdać grę na najwyższych ocenach, zagwarantuje nam to kilkadziesiąt godzin naprawdę świetnej zabawy.

Oczywiście powyższe propozycje to jedynie ułamek gier, które mogą zapewnić genialną rozrywkę w świątecznym gronie. Nie da się jednak ukryć, że akurat Lovers in a Dangerous Spacetime, Overcooked i Keep Talking and Nobody Explodes stanowią śmietankę gier kooperacyjnych, które jednocześnie mają bardzo proste zasady, co czyni je niezwykle przystępnymi dla tych, którzy na co dzień nie mają styczności z grami, oraz na wyższych poziomach trudności stanowią wyzwanie również dla doświadczonych graczy.

źródło: opracowanie własne

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł