Techgame.pl
Zdjęcie Jowisza NASA

nasa.gov

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Najnowsze zdjęcia Jowisza zdobyła sonda Juno. Opublikowane przez NASA wizerunki największej planety naszego układu słonecznego pozwalają bliżej przyjrzeć się reakcjom zachodzącym w jej atmosferze. Misja Juno ma przybliżyć nam pochodzenie planety.

NASA opublikowała kolejne zdjęcie Jowisza. Widzimy na nich przepiękne smugi, które pozwalają przyjrzeć się z bliska reakcjom zachodzącym w atmosferze planety.

Misja Juno

Kosmiczna sonda Juno została wystrzelona w przestrzeń kosmiczną w 2011 roku. Dopiero po prawie pięciu latach lotu (z wykorzystaniem asysyty grawtiacyjnej Ziemi) trafiła w pobliże Jowisza, na którym skupia się cała misja sondy. Jej celem jest bliższe poznanie historii ewolucji planety i reakcji jakie na niej zachodzą, dzięki czemu będziemy w stanie poznać najważniejsze czynniki formowania się naszego Układu Słonecznego. Cała misja odbywa się w ramach programu New Frontiers, który skupia sondy badające jednocześnie różne planety w naszej galaktyce. Obserwacje Juno przeprowadzane mają być do lipca 2021 roku. NASA opublikowała najnowsze zdjęcie tej fascynującej planety.

Co nam mówi to zdjęcie?

Zdjęcie pozwala nam z bliska przyjrzeć się czemuś na kształt smug, które są tak naprawdę cząstkami mgieł znajdującymi się blisko atmosfery planety. Naukowcy starają się dociec, z czego tak naprawdę wynika zjawiskowa "mgła" i w jaki sposób powstała, gdyż odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie znamy. Juno wykonała powyższe zdjęcie znajdując się 25120 kilometrów nad chmurami planety, podczas swego 25 przelotu nad planetą - sonda jest aktualnie sztucznym satelitą Jowisza. Dla fanów astronomii NASA publikuje najnowsze zdjęcia z Juno na swojej stronie oficjalnej w formacie RAW, co oznacza, że pozwalają na naprawdę bliską analizę zjawisk, które na nich widzimy.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Księżyc

Nauka

Polscy naukowcy rozpoczęli ważny projekt. Celem jest wydobycie rzadkiego surowca na Księżycu

Czytaj więcej >
Powierzchnia Marsa i element łazika Perseverance

Nauka

NASA udostępniła nowe zdjęcia z Marsa. Pierwsze obrazy z krateru Jezoro

Czytaj więcej >
Asteroidy

Nauka

Naukowcy zbadali niezwykłą asteroidę. Na jej powierzchni mogło powstać życie

Czytaj więcej >
Naukowcy NASA i pierwsze zdjęcie z powierzchni Marsa

Nauka

Gigantyczny sukces NASA. Łazik przekazał pierwsze zdjęcia z Marsa

Czytaj więcej >
Stacja Gateway z dokującym statkiem Orion

Nauka

NASA już potwierdziła. SpaceX dostarczy pierwsze części bazy na orbitę Księżyca

Czytaj więcej >
Ujęcie centrum obserwacyjnego ESA pokazujące blask Wenus

Nauka

Sonda Solar Orbiter uchwyciła niewiarygodny widok. ESA udostępnia wyjątkowe nagranie

Czytaj więcej >