Zdjęcie Jowisza NASA
Źródło: nasa.gov

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
6 Kwietnia 2020

Najnowsze zdjęcia Jowisza zdobyła sonda Juno. Opublikowane przez NASA wizerunki największej planety naszego układu słonecznego pozwalają bliżej przyjrzeć się reakcjom zachodzącym w jej atmosferze. Misja Juno ma przybliżyć nam pochodzenie planety.

NASA opublikowała kolejne zdjęcie Jowisza. Widzimy na nich przepiękne smugi, które pozwalają przyjrzeć się z bliska reakcjom zachodzącym w atmosferze planety.

Misja Juno

Kosmiczna sonda Juno została wystrzelona w przestrzeń kosmiczną w 2011 roku. Dopiero po prawie pięciu latach lotu (z wykorzystaniem asysyty grawtiacyjnej Ziemi) trafiła w pobliże Jowisza, na którym skupia się cała misja sondy. Jej celem jest bliższe poznanie historii ewolucji planety i reakcji jakie na niej zachodzą, dzięki czemu będziemy w stanie poznać najważniejsze czynniki formowania się naszego Układu Słonecznego. Cała misja odbywa się w ramach programu New Frontiers, który skupia sondy badające jednocześnie różne planety w naszej galaktyce. Obserwacje Juno przeprowadzane mają być do lipca 2021 roku. NASA opublikowała najnowsze zdjęcie tej fascynującej planety.

jowisz zdjęcia juno

Co nam mówi to zdjęcie?

Zdjęcie pozwala nam z bliska przyjrzeć się czemuś na kształt smug, które są tak naprawdę cząstkami mgieł znajdującymi się blisko atmosfery planety. Naukowcy starają się dociec, z czego tak naprawdę wynika zjawiskowa "mgła" i w jaki sposób powstała, gdyż odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie znamy. Juno wykonała powyższe zdjęcie znajdując się 25120 kilometrów nad chmurami planety, podczas swego 25 przelotu nad planetą - sonda jest aktualnie sztucznym satelitą Jowisza. Dla fanów astronomii NASA publikuje najnowsze zdjęcia z Juno na swojej stronie oficjalnej w formacie RAW, co oznacza, że pozwalają na naprawdę bliską analizę zjawisk, które na nich widzimy.

Zobacz także:

  1. Niszczą nadajniki 5G, bo są źródłem koronawirusa. Komiczna teoria konspiracyjna
  2. Z ostatniej chwili: Tygrysy w nowojorskim zoo chore na koronawirusa
  3. Kolejny prototyp statku kosmicznego Starship stracony. Doszło do eksplozji
  4. Szczepionka przeciw koronawirusowi szczybciej niż sądzono. Badacze twierdzą, że to możliweNastępny artykuł