Techgame.pl
Zdjęcie Jowisza NASA

nasa.gov

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Najnowsze zdjęcia Jowisza zdobyła sonda Juno. Opublikowane przez NASA wizerunki największej planety naszego układu słonecznego pozwalają bliżej przyjrzeć się reakcjom zachodzącym w jej atmosferze. Misja Juno ma przybliżyć nam pochodzenie planety.

NASA opublikowała kolejne zdjęcie Jowisza. Widzimy na nich przepiękne smugi, które pozwalają przyjrzeć się z bliska reakcjom zachodzącym w atmosferze planety.

Misja Juno

Kosmiczna sonda Juno została wystrzelona w przestrzeń kosmiczną w 2011 roku. Dopiero po prawie pięciu latach lotu (z wykorzystaniem asysyty grawtiacyjnej Ziemi) trafiła w pobliże Jowisza, na którym skupia się cała misja sondy. Jej celem jest bliższe poznanie historii ewolucji planety i reakcji jakie na niej zachodzą, dzięki czemu będziemy w stanie poznać najważniejsze czynniki formowania się naszego Układu Słonecznego. Cała misja odbywa się w ramach programu New Frontiers, który skupia sondy badające jednocześnie różne planety w naszej galaktyce. Obserwacje Juno przeprowadzane mają być do lipca 2021 roku. NASA opublikowała najnowsze zdjęcie tej fascynującej planety.

Co nam mówi to zdjęcie?

Zdjęcie pozwala nam z bliska przyjrzeć się czemuś na kształt smug, które są tak naprawdę cząstkami mgieł znajdującymi się blisko atmosfery planety. Naukowcy starają się dociec, z czego tak naprawdę wynika zjawiskowa "mgła" i w jaki sposób powstała, gdyż odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie znamy. Juno wykonała powyższe zdjęcie znajdując się 25120 kilometrów nad chmurami planety, podczas swego 25 przelotu nad planetą - sonda jest aktualnie sztucznym satelitą Jowisza. Dla fanów astronomii NASA publikuje najnowsze zdjęcia z Juno na swojej stronie oficjalnej w formacie RAW, co oznacza, że pozwalają na naprawdę bliską analizę zjawisk, które na nich widzimy.

Podobne artykuły

Merkury na tle Słońca.

Nauka

Najdoskonalsze zdjęcia Słońca. Niewyobrażalne dokonanie nowego teleskopu

Czytaj więcej >
Uran z zaznaczonymi promieniami X

Nauka

Naukowcy odkryli promieniowanie X emitowane przez Uran. Wszystko dzięki zdjęciu sprzed lat

Czytaj więcej >
antonow an 225

Nauka

Artykuły medyczne do Polski dostarczy największy samolot świata. Będzie transmisja z lądowania Antonowa An-225

Czytaj więcej >
Michael

Nauka

Oto model gracza z przyszłości - Michael. Badacze zachęcają do robienia regularnych przerw w graniu

Czytaj więcej >
Spadające gwiazdy

Nauka

Spadające gwiazdy z konstelacji Lutni już od dziś widoczne na nocnym niebie. Kosmiczny spektakl potrwa aż 10 dni

Czytaj więcej >
Wybuch gwiazdy

Nauka

Gwiazda widoczna na nocnym niebie wybuchła. Zjawisko można łatwo zaobserwować

Czytaj więcej >