Cyborg
Źródło: Pikist.com

Elon Musk po raz kolejny zadziwił świat. W ludzkich mózgach będą implanty

Kuba WielochKuba Wieloch
11 Lipca 2020

Brzmi jak science fiction, ale jest to prawda. Firma miliardera pracuje nad implantami, które mogą odmienić życie osób sparaliżowanych i przyspieszyć ludzką ewolucję

Świat Cyberpunk 2077 może być naszą przyszłością

Większość graczy żyje obecnie zbliżającą się premierą gry Cyberpunk 2077. Okazuje się, że świat przedstawiony w grze studia CD Projekt Red może być realną przyszłością ludzkości.
Elon Musk zapowiedział na swoim Twitterze, że 28 sierpnia czeka nas wysyp informacji na temat, postępów prac jego firmy Neuralink. Z przeciekow i plotek wynika, że implanty mózg-komputer są obecnie testowane na zwierzętach, a już wkrótce mogą być testowane na ludziach.

Neuralink

Neuralink to jedna z firm Elona Muska, składająca się z grona naukowców i ekspertów. Cel firmy jest jeden — stworzyć pierwszy na świecie bezprzewodowy interfejs mózg-komputer. Implant ma pełnić funkcję bezprzewodowego rdzenia kręgowego, dzięki czemu umożliwi odzyskanie władzę nad ciałem osobom sparaliżowanym. To jednak nie wszystko, wynalazek Muska ma również umożliwiać sterowanie robotami-awatarami ludzi.

Co nas czeka?

W późniejszym okresie implant może stanowić kolejny krok ewolucyjny dla rasy ludzkiej. I tak naprawdę w tym wypadku „sky is the limit”, ponieważ ciężko przewidzieć, do czego może doprowadzić znaczne usprawnienie mózgu ludzkiego. Prawdopodobnie czeka nas połączenie do globalnej sieci oraz wirtualne życie w chmurze. Być może nawet, nowy wynalazek umożliwi ludziom coś, o czym marzą od zarania dziejów — życie wieczne.

Wariat czy wizjoner?

Miliarder ma marzenia, których nie powstydziłby się niejeden futurolog. Uważa, że przyszłość ludzi jest jasna, będziemy połączeni ze sztuczną inteligencją, a nasze ciała czeka masa usprawnień technicznych. Być może są to jedynie mrzonki „wariata”, aczkolwiek trzeba przyznać, że Philip K. Dick i Stanisław Lem pisali już o takiej przyszłości dziesiątki lat temu.

Następny artykuł