Techgame.pl
Neuralink

needpix.com

Elon Musk przedstawia pierwszy na świecie implant mózgu. Prezentacja jeszcze w tym tygodniu

26 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Już wkrótce będziemy mogli podziwiać pierwszy na świecie interfejs mózg-komputer – Neuralink

Czeka nas najważniejsza prezentacja XXI wieku

Elon Musk niedawno zapowiedział, że jego innowacyjny implant jest już prawie gotowy. Okazuje się, że ekscentryczny miliarder nie rzucał słów na wiatr i Neuralink zobaczymy jeszcze w tym tygodniu.W końcu dowiedzieliśmy się, kiedy będziemy mogli zobaczyć jedno z najbardziej innowacyjnych urządzeń XXI wieku. Poznaliśmy nawet dokładną datę i godzinę. Prezentacja nastąpi w nocy z 28 na 29 sierpnia 2020 r. o północy naszego czasu.Podczas demonstracji dowiemy się, jak dokładnie będzie działał najnowszy interfejs mózg-komputer i poznamy nowe szczegóły techniczne. Sama prezentacja będzie tak ekscentryczna i niesamowita jak sam jej pomysłodawca. Ponoć czeka nas niezwykły pokaz, podczas którego specjalnie zaprojektowany robot umieści Neuralink w ludzkim mózgu. Elektrody, które połączą urządzenie z mózgiem, są znacznie cieńsze od włosa, także proces podłączania wymaga nieludzkiej precyzji – i właśnie dlatego konieczna jest pomoc robotycznego kolegi.

Jak działa Neuralink?

Neuralink ma za zadanie połączenie ludzkiego mózgu z komputerem, a idąc dalej z chmurami obliczeniowymi i globalną siecią. Ma to znacząco podnieść możliwości ludzkiego intelektu i zapewnić nam wręcz nadludzkie zdolności. Może się okazać, że wynalazek Elona Muska, będzie jednym z najważniejszych patentów obecnego wieku, a jeśli będzie tak skuteczny, jak zapowiada miliarder, to czeka nas kolejny skok w ewolucji naszego gatunku. Musk obiecuje, chociażby możliwość porozumiewania się dowolnym językiem, bez wcześniejszego opanowania go, wyłącznie dzięki podłączeniu do nowego wynalazku.

Zastosowanie w medycynie

Nowy chip ma również szerokie zastosowanie medyczne. Neuralink ma pozwolić na obejście rdzenia kręgowego i bezpośrednio połączyć mózg z kończynami, co pozwoli na ponowne poruszanie się w przypadku osób sparaliżowanych.Warto również wspomnieć, że najnowszy wynalazek Muska ma spore grono krytyków. Przede wszystkim nie mamy pewności czy implant nie będzie wykorzystywany przez władze do masowej inwigilacji. Wiemy też, że gdy taki chip zostanie wypuszczony na rynek, to nie będzie już odwrotu i może nas czekać największy w historii przeskok ewolucyjny w dziejach człowieka.

Podobne artykuły

Księżyc

Nauka

Polscy naukowcy rozpoczęli ważny projekt. Celem jest wydobycie rzadkiego surowca na Księżycu

Czytaj więcej >
Powierzchnia Marsa i element łazika Perseverance

Nauka

NASA udostępniła nowe zdjęcia z Marsa. Pierwsze obrazy z krateru Jezoro

Czytaj więcej >
Asteroidy

Nauka

Naukowcy zbadali niezwykłą asteroidę. Na jej powierzchni mogło powstać życie

Czytaj więcej >
Naukowcy NASA i pierwsze zdjęcie z powierzchni Marsa

Nauka

Gigantyczny sukces NASA. Łazik przekazał pierwsze zdjęcia z Marsa

Czytaj więcej >
Stacja Gateway z dokującym statkiem Orion

Nauka

NASA już potwierdziła. SpaceX dostarczy pierwsze części bazy na orbitę Księżyca

Czytaj więcej >
Ujęcie centrum obserwacyjnego ESA pokazujące blask Wenus

Nauka

Sonda Solar Orbiter uchwyciła niewiarygodny widok. ESA udostępnia wyjątkowe nagranie

Czytaj więcej >