Techgame.pl
Screen z NieR: Automata przedstawiający scenę walki z wielkimi robotami

IGDB/ materiały prasowe

Po niemal 4 latach od premiery odkryto ostatnią sekretną mechanikę w NieR: Automata

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Lance McDonald poinformował w mediach społecznościowych o znalezieniu ostatniego sekretu z NieR: Automata. Autor był niezwykle podekscytowany swoim wyczynem. Opłaciły się setki godzin włożonych w poszukiwania.

  • 3 lata po premierze NieR: Automata odkryto ostatni sekret

  • Jego istnienie 2 lata temu ujawnili deweloperzy

  • Dotarcie do tajemnicy było niezwykle czasochłonnym przedsięwzięciem

  • W końcu Lance McDonald poinformował o pomyślnym zakończeniu

Programista Lance McDonald pochwalił się nie lada osiągnięciem. Może nie jest przełomowe dla ludzkości, ale zebrało zasłużone uznanie wśród społeczności fanów Nier: Automata i gier w ogóle.

Efekt dużego poświęcenia pasjonata

Wyczyn jest szczególnie imponujący przez wzgląd na trud na włożony trud. Od premiery produkcji Square Enix i Platinum Games minęły prawie 4 lata.

Ambitny bohater artykułu postawił sobie za punkt honoru znalezienie ostatniego sekretu, którego istnienie 2 lata temu potwierdzili twórcy gry. Kosztowało go to, jak sam wyznał setki odwróconej inżynierii.

Sukces nie wziął się bowiem z metody prób i błędów w obrębie gry lub uganiania się za jakąś znajdźką. Lance od dawna przeczesywał pliki gry. Dzięki temu po drodze odnalazł elementy, które nie ujrzały światła dziennego w finalnej wersji tytułu Platinum Games.

Jak zaznacza haker, który dokonał odkrycia, gracz ma sposobność wykorzystać sekret tylko w jednym konkretnym momencie kampanii. Po przegapieniu fragmentu szansa bezpowrotnie mija w danym podejściu.

Rzeczonym punktem zamieszczenia tajemnicy jest misja w rozdziale Prolog. Konkretniej chodzi o epizod Ch. 01-02_3: 2B Inside the Factory.

Co więcej, znalezienie odpowiedniego etapu nie załatwia sprawy, gdyż trzeba jeszcze znaleźć się w określonej przestrzeni mapy. Należy udać się pomiędzy dwie potrójne beczki.

Ostatnim krokiem jest wystukanie kombinacji przycisków. Na padzie jest to przytrzymanie R2 i wciskanie kolejno: góra, dół, góra, prawo, lewo, kwadrat, okrąg, trójkąt, krzyżyk.

Oficjalne konta NieR zdążyły już potwierdzić, iż właśnie o tej tajemnicy wspomniano przed laty. McDonald w końcu zgarnął prestiż, do którego dążył wytężoną programistyczną pracą.

Owoce zaangażowania hakera

Taki manewr powala na pominięcie całej dalszej części gry. Odblokowuje się przy tym możliwość wyboru konkretnego rozdziału z menu tytułowego oraz punktów dostępu.

Przyzna to również natychmiastową opcję skorzystania z trybu oraz pokoju debug. Debug to dowolność wyboru m.in. rodzaju i umiejscowienia przeciwników na typowej arenie treningowej. Kolejną nagrodą jest kilka przedmiotów pokroju pancerza, gogli i peruki.

Domyślnie takie smaczki trafiały w ręce gracza dopiero po trzykrotnym ukończeniu NieR. Właśnie ten fakt sprawia, iż znalezienie ostatniego sekretu, zaoszczędzi niektórym mozolnej drogi do uzyskania bonusów.

Oczywiście aktywacja kodu w celu samego pominięcia fabuły, byłaby co najmniej kontrowersyjna, gdyż Automata jest bardzo wysoko ocenianą grą. Odblokowanie dodatkowych trybów, to już prędzej zrozumiała motywacja.

Dobrze zaczyna się zatem istotny rok dla entuzjastów świata NieR. Na 23 kwietnia zaplanowana jest premiera odświeżonej wersji NieR: Replicant, które ukazuje wydarzenia sprzed Automaty. W pierwotną edycję Replicant do tej pory mieli okazję zagrać jedynie Japończycy.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Sony rzekomo kończy produkcję niektórych modeli PlayStation 4. Informację rozsyłają japońskie sklepy

  • Sony rzekomo kończy produkcję niektórych modeli PlayStation 4. Informację rozsyłają japońskie sklepy

  • STALKER 2 jako tytuł ekskluzywny dla Xbox'a i PC. Posiadacze PS5 będą musieli obejść się smakiem

Łukasz KopcińskiAutor

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >