Techgame.pl > Gry > STALKER 2 jako tytuł ekskluzywny dla Xbox'a i PC. Posiadacze PS5 będą musieli obejść się smakiem
Artur Łokietek
Artur Łokietek 19.03.2022 05:18

STALKER 2 jako tytuł ekskluzywny dla Xbox'a i PC. Posiadacze PS5 będą musieli obejść się smakiem

Stalker 2 concept art
www.stalker2.com
  • STALKER 2 ukazać się ma wyłącznie na Xbox X/S i PC

  • Twórcy jednak nie mówią czy chodzi o czasową wyłączność

  • GSC Game World prosi o nieufanie plotkom, jakoby premiera gry miała nastąpić w tym roku

STALKER 2 to chyba coś, czego mało kto się tak naprawdę spodziewał. Pierwsza część i jej kolejne spin-offy były jednymi z najbardziej klimatycznych gier FPS/RPG jakie kiedykolwiek powstały, ale GSC Game World miało sporo problemów po ich wydaniu. 

STALKER 2 na szczęście powstaje

GSC Game World zdobyło serca wielu graczy swoją serią gier spod szyldu STALKER. Produkcje te traktowały o najemnikach/poszukiwaczach zwanych Stalkerami, którzy powrócili do Zony, czyli rejonu nieopodal elektrowni w Czarnobylu. Problem w tym, że wszędzie zaczęło roić się od mutantów i negatywnie do siebie nastawionych frakcji. 

Oczywiście dla polskiego gracza seria STALKER często jest stawiana razem w szeregu z Gothickiem, jako jedne z najbardziej kultowych dla nas gier. Mimo to, że żadna z nich nie powstała w naszym kraju. Mimo wszystko STALKER sporą dozę klimatu zawdzięczał wyjątkowej polonizacji. 

Zrezygnowano bowiem z samych polskich napisów lub pełnego dubbingu na rzecz... lektora. To rzecz do tej pory niespotykana, ale okazała się strzałem w dziesiątkę. Mimo sporego sukcesu, STALKER 2 rodził się w bólach - GSC Game World straciło wielu pracowników i prawa do marki, które miał przejąć kto inny, jednak ostatecznie wszystko udało się doprowadzić do (miejmy nadzieję) szczęśliwego zakończenia.

Premiera? Nie wiemy. Konsole? Xbox i PC

Teraz warto żebym podzielił się z Wami najnowszymi informacjami, jakimi podzieliło się studio GSC Game World na Twitterze, a konkretniej - napisał je jeden z pracowników. W odpowiedzi na pytanie odnośnie konsol, na jakich ukaże się gra wyjawił, że ta zmierza na Xboxa Series X i S oraz PC.

Nie ma w tym żadnego zaskoczenia, gdyż Microsoft zdecydował się wesprzeć studio w pracach nad grą. Nie dziwi więc decyzja o ekskluzywności lub... czasowej ekskluzywności. Możemy bowiem dość śmiało zgadywać, że gra po pewnym czasie jednak trafi na PS5.

Podobne sytuacje zdarzały się bowiem wcześniej i mało prawdopodobne, aby GSC Game World nie chciało wydać gry dla jeszcze szerszego grona odbiorców. Zapewne współpraca z Microsoftem uwarunkowana jest nawet roczną wyłącznością na grę. 

Gameplay teaser w sieci

Co ciekawe, w innym Tweecie, twórcy STALKERA 2 proszą, aby nie kierować się niedawno opublikowanymi informacjami jakoby gra zmierzała na nasze dyski twarde w tym roku. Nie oznacza to zaprzeczenia im, jednak studio prosi, aby powstrzymać się od entuzjazmu, gdyż jeszcze żadnych oficjalnych informacji nie ogłosiło. 

Osobiście zdziwiłbym się jednak, gdyby GSC Game World wyrobiło się z premierą na ten rok, choć wszystko jest możliwe. Z pewnością będziemy dostawać coraz więcej informacji o grze, jaki i kolejne materiały - niedawno podzielono się najnowszym gameplay teaserem stworzonym na silniku gry

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Powiązane