Mężczyzna robiący selfie
Źródło: Pixabay.com

Szukacie dobrego smartfona do selfie? Pojawił się ranking DXOMARK

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
2 Stycznia 2021

Koniec roku 2020 nie oznacza jeszcze końca jego podsumowań. Niektóre serwisy nie zdążyły ze swoimi zestawieniami przed sylwestrem, więc jeszcze przez jakiś czas będziemy otrzymywać te uwielbiane przez wszystkich zestawienia najlepszych (bądź najgorszych) produktów w danej kategorii. Dziś przyjrzymy się najlepszym smartfonom wraz z DXOMARK.

  • Najlepsze smartfony do selfie
  • Ranking najlepszych urządzeń z aparatem tylnym
  • Huawei dominuje rankingi aparatów

Czym charakteryzuje się najlepszy smartfon? Przed sformułowaniem odpowiedzi należy zadać jeszcze pytanie pomocnicze - dla kogo? Graczy będzie interesowało najbardziej wydajne wnętrze, miłośników oglądania filmów porządny ekran, zaś entuzjastów fotografii - aparaty. I to właśnie od nich dziś zaczniemy.

Najlepszy smartfon do selfie 2020

W kategorii najlepszych przednich aparatów dominują smartfony firmy Huawei. Zwycięzca może być jednak tylko jeden i to miano należy do Huawei Mate 40 Pro. Aparat o średnicy 13 Mpix według DXOMARK doskonale radzi sobie z robieniem zdjęć twarzy nawet przy słabym oświetleniu, świetnie balansując biel i kolory.

Z kolei z drugiej strony posiada szeroki zakres dynamiczny, co jest szczególnie istotne w momentach wykonywania selfie z oświetleniem z tyłu, świetnie radząc sobie z wyodrębnieniem twarzy przy tle jaśniejszym niż fotografowany obiekt. To samo tyczy się wszelkich innych kadrów o wysokim kontraście.

Huawei Mate 40 Pro wylądował więc na szczycie zestawienia najlepszych smartfonów do selfie zdobywając 104 punkty w tej kategorii. Tuż za nim znajdziemy Huaweia P40 Pro, który zdobył zaledwie jeden punkt mniej. Trzecie miejsce podium należy zaś do Asusa ZenFone 7 Pro z wynikiem 101 punktów.

Ranking smartfonów z najlepszym aparatem tylnym

Ta kategoria już bez wątpienia potwierdza, że Huawei jest niedoścignionym mistrzem, jeśli chodzi o aparaty w swoich urządzeniach. Znów dwa pierwsze miejsca należą do telefonów tej chińskiej marki, a są to kolejno Huawei Mate 40 Pro+ i Mate 40 Pro. Na najniższym miejscu podium znalazł się Xiaomi Mi 10 Ultra. Co ciekawe, iPhone 12 Pro Max zajmuje dopiero 5. pozycję.

Smartfony z najlepszymi głośnikami

Tutaj stawka wygląda już znacznie bardziej różnorodnie. Mimo że jedno z urządzeń Huaweia również znajduje się na podium, to jest to zaledwie jeden model tego producenta obecny w pierwszej piątce. Podium prezentuje się następująco: Xiaomi Mi 10 Pro (76 punktów), Huawei Mate 20 X i Asus ROG Phone 3 (oba z 75 punktami) oraz na trzecim miejscu uplasował się iPhone 12 Pro Max oraz Oppo Find X2 Pro (74 punkty).

Jak widać, zdecydowanie najbardziej wyrównana rywalizacja miała miejsce w przypadku smartfonów z najlepszymi głośnikami, jednakże nie oszukujmy się, zdecydowana większość z nas sięga raczej po słuchawki lub głośniki bluetooth niż głośniki wbudowane w nasze smartfony.

Dlatego też rywalizacja wśród aparatów była znacznie bardziej zacięta. I tutaj trzeba przyznać, że jeśli chodzi o najlepsze fotografie, smartfony marki Huawei nie mają sobie równych.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł