Plansza z filmu POCO zapowiadająca model F2
Źródło: Poco India/Twitter/wideo

Poco F2 w niecodziennej zapowiedzi. Szykuje się ciekawy średniak na rynku smartfonów

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
2 Stycznia 2021

Firmy przygotowujące smartfony, na różne sposoby zabiegają o uznanie konsumentów. Użytkownicy mają zatem przyjemny kłopot bogactwa. Ostanie dni obfitowały w nieoficjalne zapowiedzi na 2021 rok, a teraz przyszła kolej na to, co może szykować Xiaomi.

  • Już na samym początku roku zalewani jesteśmy spekulacjami odnośnie nowych smartfonów
  • Tym razem przecieki pochodzą z obozu Xiaomi
  • Firma ma szykować skromniejszą wersję modelu F2 Pro
  • Nieoficjalne informacje sugerują między innymi obecność bardzo dobrego wyświetlacza

Na Twitterze POCO India opublikowano filmowe podziękowania za 2020 rok. W materiale w natłoku haseł wyłowić można było szczególnie interesujące F2. Wideo nadmienia również o ambitnych planach na 2021 rok.

F2 Pro zamieszało w branży

Xiaomi przy okazji POCO F2 Pro starało się utrzymać balans pomiędzy odpowiednio zaawansowaną technologią a przystępną ceną. Dzięki temu smartfon debiutował jako najtańszy ze Snapdragonem 865 na pokładzie.

F2 Pro w rozsądnej cenie oferuje łączność 5G i baterię 4700 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Ekran AMOLED liczy 6,67 cala i wyświetla rozdzielczość 2400 x 1080 FHD+ oraz zapewnia HDR 10+

Flagowiec dysponuje też czterema tylnymi aparatami z głównym 64 MP Sony IMX686 na czele. Pozostałe to szerokokątny 13 MP, 5 MP telemakro i 2 MP z czujnikiem głębi. Jest też pojedynczy przedni 20 MP.

Hakerzy mieli wgląd w kod źródłowy Microsoftu. Wszystko przez atak na SolarWindsHakerzy mieli wgląd w kod źródłowy Microsoftu. Wszystko przez atak na SolarWindsCzytaj dalej

W przypadku fotografii i wideo musiano więc pójść na pewne ustępstwa. Z drugiej strony procesor i bateria świadczą o konkurencyjności modelu.

Uboższy krewny solidnego flagowca

Jakie będą zatem różnice między F2 a flagową wersją? Na razie bazujemy na nieoficjalnych przeciekach, które opublikowało konto Xiaomi & MIUI News | Xiaomiui na platformie Telegram.

Według tych informacji miejsce CPU zajmie Snapdragon 732G. Ponownie można spodziewać się czterech aparatów, tego samego typu jak w Pro.

Nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji aparatów głównego, szerokokątnego, makro i głębi. Nie wspomniano również o przednim. Jest za to wzmianka o typie baterii. W F2 ma być umieszczony akumulator 4250 mAh. Umożliwi on zwrotne ładowanie.

Wrażenie robi prawdopodobne zaimplementowanie ekranu AMOLED z odświeżaniem 120 Hz. W wydaniu międzynarodowym można też oczekiwać wsparcia NFC.

Dostarczono także wyciek odnośnie nazwy modelu (K9A) oraz kryptonimu (courbet). Teraz pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenia i odpowiedzi na resztę znaków zapytania. Przede wszystkim istotna jest cena, choć przykład flagowca pozwala być optymistycznie nastawionym do szacunków firmy.

Niedawno poruszaliśmy temat spekulacji o Huawei P50 Pro. Do sieci trafił render urządzenia szykowanego przez chińską firmę. W tamtym artykule podkreślaliśmy, że rywalizacja na rynku smartfonów jest niezwykle zażarta.

Nie chodzi tylko o Xiaomi, Huawei oraz ich potężnych konkurentów w postaci Samsunga i Apple. Na czołowe pozycje sprzedawców telefonów chrapkę mają również pretendenci jak Realme czy Oppo. Z jednej strony mamy więc gigantów o wyrobionej marce i określonej jakości, a z drugiej nowicjuszy gotowych zejść z ceny, by przebojem wedrzeć się do świadomości konsumentów. Oby zwiastowało to syty i ekscytujący rok dla użytkowników smartfonów.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł