Techgame.pl
Huawei

Pixabay

Pojawiły się nowe rendery Huawei P50 Pro. Firma może odejść od tradycji designu

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Huawei nie ma za sobą najlepszego roku. Firma będzie chciała odmienić złą kartę w otwartym właśnie 2021. Ma się do tego przyczynić sukces szykowanego P50, którego wizualizację w wersji Pro mieliśmy okazję zobaczyć dzięki przeciekowi.

  • Co najmniej kilku producentów smartfonów naprawdę poważnie walczy o klientów

  • To nie jest jednak zmartwienie klientów, którzy na tym zamieszaniu mogą wyjść najlepiej

  • O swoje walczy osłabione brakiem Google'a Huawei

  • Według przecieku w nowym modelu P50 Pro modyfikacji doczeka się m.in. przedni aparat

Biorąc pod uwagę dynamikę rynku telefonów mobilnych, każdy kolejny produkt musi być dopracowany do granic możliwości. Liderom pokroju Samsunga, Huawei czy Apple zdarzają się potknięcia i niepopularne decyzje.

Tłoczno na rynku smartfonów

Na dodatek czołówkę goni konkurencja, która często, by zaznaczyć swą obecność, oferuje atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Realme czy Oppo odważnie i konsekwentnie dobijają się do potentatów.

Historią ku pokrzepieniu serc branżowych Kopciuszków jest postęp Huawei oraz - bardziej aktualny - przypadający Xiaomi. Niedawno w rankingach przygotowanych między innymi przez Canalys, Xiaomi wyprzedziło pod względem sprzedaży amerykańskie Apple.

Chińczycy sukcesywnie budowali swoją pozycję, gdy Apple dopadła stagnacja. Mówi się też o rozczarowujących wynikach Samsunga, który wciąż utrzymuje pozycję lidera.

Perypetie Huawei są szeroko znane, a firma nadal zmaga się z pokłosiem rozstania z Google. Brak popularnych usług odbił się negatywnie na atrakcyjności oferty.

Producent w tej sytuacji musi opracowywać naprawdę mocne sprzęty, które zakryją niedogodności związane z uszczupleniem biblioteki aplikacji. Dzięki informacjom Steve'a Hemmerstoffera z serwisu Voice poznaliśmy odrobinę danych na temat zbliżającej się propozycji Huawei.

fot. Voice.com/ Steve Hemmerstoffer

Technologiczna odpowiedź Huawei na usługowe braki

Póki co dysponujemy renderowanym widokiem na front i bok telefonu, ale już to pozwala wyciągnąć kilka szczegółów. W ten sposób dowiedzieliśmy się, jakie zmiany zaszły w projekcie względem P40.

Wyróżnia się nowe podejście do przedniego aparatu, który powróci do formy pojedynczej kropki, a umiejscowiony zostanie w centrum góry wyświetlacza. Dla porównania poprzednik miał dodatkową funkcję podczerwieni, co szpeciło telefon. Oczywiście aspekty wizualne jednych interesują mniej, innych bardziej.

 Kolejna modyfikacja ma się tyczyć udźwiękowienia. Wcześniej testowano technologię emisji z wyświetlacza i w tej kategorii Huawei było krytykowane. P50 Pro ma wrócić do tradycyjnego rozwiązania głośnika na spodzie smartfona.

Ponadto autor przecieku donosi o wymiarach ekranu. Ma on wynosić 6.6 cala, mierząc 159 x 73 mm. Pod względem kształtów ma przypominać dawne wydania.

Najbliższe tygodnie powinny dostarczyć oficjalnych lub nieoficjalnych informacji na temat następnego urządzenia od Huawei. Wszak modelu na rynku można spodziewać się w pierwszej połowie 2021 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >