Huawei
Źródło: Pixabay

Pojawiły się nowe rendery Huawei P50 Pro. Firma może odejść od tradycji designu

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
1 Stycznia 2021

Huawei nie ma za sobą najlepszego roku. Firma będzie chciała odmienić złą kartę w otwartym właśnie 2021. Ma się do tego przyczynić sukces szykowanego P50, którego wizualizację w wersji Pro mieliśmy okazję zobaczyć dzięki przeciekowi.

  • Co najmniej kilku producentów smartfonów naprawdę poważnie walczy o klientów
  • To nie jest jednak zmartwienie klientów, którzy na tym zamieszaniu mogą wyjść najlepiej
  • O swoje walczy osłabione brakiem Google'a Huawei
  • Według przecieku w nowym modelu P50 Pro modyfikacji doczeka się m.in. przedni aparat

Biorąc pod uwagę dynamikę rynku telefonów mobilnych, każdy kolejny produkt musi być dopracowany do granic możliwości. Liderom pokroju Samsunga, Huawei czy Apple zdarzają się potknięcia i niepopularne decyzje.

Tłoczno na rynku smartfonów

Na dodatek czołówkę goni konkurencja, która często, by zaznaczyć swą obecność, oferuje atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Realme czy Oppo odważnie i konsekwentnie dobijają się do potentatów.

Historią ku pokrzepieniu serc branżowych Kopciuszków jest postęp Huawei oraz - bardziej aktualny - przypadający Xiaomi. Niedawno w rankingach przygotowanych między innymi przez Canalys, Xiaomi wyprzedziło pod względem sprzedaży amerykańskie Apple.

Chińczycy sukcesywnie budowali swoją pozycję, gdy Apple dopadła stagnacja. Mówi się też o rozczarowujących wynikach Samsunga, który wciąż utrzymuje pozycję lidera.

Przedziwne życzenia od Przedziwne życzenia od "królowej Elżbiety II". Technologia deepfake jest coraz bardziej zaawansowanaCzytaj dalej

Perypetie Huawei są szeroko znane, a firma nadal zmaga się z pokłosiem rozstania z Google. Brak popularnych usług odbił się negatywnie na atrakcyjności oferty.

Producent w tej sytuacji musi opracowywać naprawdę mocne sprzęty, które zakryją niedogodności związane z uszczupleniem biblioteki aplikacji. Dzięki informacjom Steve'a Hemmerstoffera z serwisu Voice poznaliśmy odrobinę danych na temat zbliżającej się propozycji Huawei.

Obrazy Techgame

fot. Voice.com/ Steve Hemmerstoffer

Technologiczna odpowiedź Huawei na usługowe braki

Póki co dysponujemy renderowanym widokiem na front i bok telefonu, ale już to pozwala wyciągnąć kilka szczegółów. W ten sposób dowiedzieliśmy się, jakie zmiany zaszły w projekcie względem P40.

Wyróżnia się nowe podejście do przedniego aparatu, który powróci do formy pojedynczej kropki, a umiejscowiony zostanie w centrum góry wyświetlacza. Dla porównania poprzednik miał dodatkową funkcję podczerwieni, co szpeciło telefon. Oczywiście aspekty wizualne jednych interesują mniej, innych bardziej.

Kolejna modyfikacja ma się tyczyć udźwiękowienia. Wcześniej testowano technologię emisji z wyświetlacza i w tej kategorii Huawei było krytykowane. P50 Pro ma wrócić do tradycyjnego rozwiązania głośnika na spodzie smartfona.

Ponadto autor przecieku donosi o wymiarach ekranu. Ma on wynosić 6.6 cala, mierząc 159 x 73 mm. Pod względem kształtów ma przypominać dawne wydania.

Najbliższe tygodnie powinny dostarczyć oficjalnych lub nieoficjalnych informacji na temat następnego urządzenia od Huawei. Wszak modelu na rynku można spodziewać się w pierwszej połowie 2021 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł