Techgame.pl
AirPods Max

apple.com/newsroom

Słuchawki AirPods Max stają się mokre. Kuriozalna wada może doprowadzić do ich zniszczenia

1 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Nie od dziś wiadomo, że elektronika i woda to nie najlepsze połączenie. Nawet posiadacze wodoodpornych smartfonów raczej unikają ich ekspozycji na działanie wody, jeśli tylko są w stanie tego uniknąć. Użytkownicy nowych słuchawek nausznych Apple ni

  • AirPods Max mają problem z kondensacją wilgoci

  • Obecność wody negatywnie wpływa na niektóre funkcje słuchawek

  • Apple nie odpowiedział jeszcze na zgłoszenia problemów

Słuchawki AirPods Max weszły na rynek i zdobyły rozgłos, przyciągając internetowych śmieszków, którzy bez skrupułów naśmiewali się z osobliwego designu urządzenia. Setki memów obiegły internet, na których można było zobaczyć porównania nowych słuchawek Apple’a do biustonoszy, opasek na oczy czy uszu Myszki Miki.

AirPods Max mają gigantyczny problem z wilgocią

Zabawny wygląd to nie jedyna rzecz, która uczyniła nowe słuchawki Apple pośmiewiskiem Internetu. Użytkowników zadziwiła ich cena, gdyż za nauszne słuchawki AirPods Max trzeba zapłacić niemal 3000 zł. Biorąc pod uwagę ich nowoodkrytą wadę, jest to niezwykle wygórowana cena, za którą najwyraźniej nie idzie wysoka jakość, mimo zapewnień Apple.

Problem, który zaczął dotykać posiadaczy AirPods Max to nadmierne zbieranie się wilgoci wewnątrz słuchawek. Ze względu na fakt, że podczas ich użytkowania uszy znajdują się w zamkniętej, ciepłej przestrzeni, naturalnym jest fakt, że zaczynają się pocić. Słuchawki powinny wówczas odprowadzać tę wilgoć na zewnątrz.

Wilgoć w słuchawkach Apple

Problem polega na tym, że w przypadku AirPods Max wilgoć zostaje wewnątrz słuchawek i kondensuje się w ogromne krople, które przedostają się do środka urządzenia. Problem początkowo zgłaszali użytkownicy, którzy korzystali ze słuchawek przez cały dzień.

Ostatnimi czasy zgłoszenia się nasiliły. Podobno wilgoć zaczyna pojawiać się w słuchawkach już po zaledwie 2 godzinach słuchania. Bezpośredni problem, który powoduje zbierająca się woda, to zaburzenia działania czujnika zbliżeniowego. Co prawda problem znika po wysuszeniu urządzenia, ale… Cóż, nie tak to powinno działać.

Niebezpieczeństwo spięć

Czujnik zbliżeniowy to jednak nic, w porównaniu z usterkami, które może wywołać woda w urządzeniu elektronicznym. Ze względu na świetne przewodnictwo prądu elektrycznego wilgoć może prowadzić do spięć, które nie tylko mogą trwale uszkodzić urządzenie, lecz także być niebezpieczne dla użytkownika.

Do tego dochodzi jeszcze możliwość wystąpienia korozji… Generalnie nie tak powinien wyglądać produkt premium, za który Apple życzy sobie niemal 3000 złotych. Jeśli tak dalej pójdzie, Tim Cook będzie musiał się potężnie tłumaczyć przed wściekłymi użytkownikami.

Na ten moment Apple jeszcze nie odniósł się do gromadzących się z dnia na dzień coraz liczniej zgłoszeń. Z pewnością niebawem będzie się to musiało zmienić, gdyż problem spotyka coraz więcej użytkowników AirPods Max. Z niecierpliwością oczekujemy odpowiedzi jabłkowego giganta.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >