Cyberpunk 2077
Źródło: Steam

Już wkrótce Cyberpunk 2077 doczeka się pierwszych darmowych DLC. Znamy szczegóły

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Grudnia 2020

Cyberpunk 2077 już niedługo doczekać się ma pierwszych darmowych DLC. Te zaczną pojawiać się od początku przyszłego roku, zgodnie z informacją CD Projekt RED. Nie wiemy jednak co będą zawierać ani kiedy dokładnie się ukażą.

  • Cyberpunk 2077 na początku 2021 roku otrzymać ma darmowe DLC
  • Te będą raczej drobnymi DLC niż pełnowymiarowymi dodatkami
  • CP '77 otrzymać ma również duże dodatki pokroju Krwi i Wina z Wiedźmina 3

Cyberpunk 2077 to bez wątpienia gra o bardzo dużej skali, a zwyczajem Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, CDPR już wcześniej obiecywało, że doczekamy się szeregu darmowych dodatków do produkcji.

Cyberpunk 2077 z darmowymi DLC

CD Projekt RED przy okazji premiery Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu dał o sobie znać szerokiej świadomości graczy na całym świecie jako firma wyjątkowo pro-konsumencka. Nie tylko doczekaliśmy się niewielkich, zupełnie darmowych DLC, ale później wypuszczono dwa olbrzymie dodatki, które skalą można przyrównać z niektórymi pozycjami AAA.

Problem w tym, że przy okazji premiery Cyberpunka 2077 polscy deweloperzy nieco się zagubili. A przynajmniej jeżeli chodzi o utrzymywanie nieskazitelnej opinii wśród graczy. CP '77 to gra pełna bugów, niezrozumiałych mechanik i dziwnych "dróg na skróty", które znacznie przeczą wcześniejszej postawie CDPR (po szczegóły odsyłamy do naszej recenzji).

Wielu graczy narzeka bowiem, że dostali produkt niekompletny, za co przepraszać musiało nawet samo CDPR. Jakkolwiek Cyberpunk 2077 świetną produkcją by nie był, jej całkiem bogata liczba niedociągnięć skutecznie nadszarpnęła zaufanie do firmy. Teraz deweloperzy będą zapewne chcieli je odzyskać.

Co? Kiedy? Jak?

Niestety, odpowiedzi na powyższe pytania nie znamy, albowiem jedyne, czym na ten moment podzielił się z nami CDPR to informacja, że na początku 2021 zmierzać do nas będą zupełnie darmowe DLC.

Te, tak jak w przypadku Wiedźmina 3, będą raczej malutkimi dodatkami, które mają być dostępne za darmo dla wszystkich. Nie spodziewajcie się więc żadnych rozbudowanych DLC, a raczej coś na wzór nowych przedmiotów, być może dodatkowego questa.

Liczymy jednak na to, że wydanie darmowych DLC w pewien sposób przekona graczy do firmy, która dość mocno nadszarpnęła swoją reputację. Warto jednak pamiętać, że jeszcze przed premierą gry dostaliśmy potwierdzenie, że produkcja otrzyma zestaw darmowych DLC.

Czego się spodziewamy?

Osobiście uważam, że w DLC dostaniemy parę nowych przedmiotów, być może także i kosmetycznych czy nawet jakiegoś krótkiego questa. Większe pole do popisu zostawiam dla nadchodzących, dużych dodatków pokroju Krwi i Wina czy Serc z Kamienia. One mogą nieźle namieszać i odblokować nie tylko nowe rejony miasta, ale i skille czy wiele nowych przedmiotów.

Swoją drogą ciekawe, czy kiedykolwiek dostaniemy rzeczy wycięte z gry, których było naprawdę sporo. Dość powiedzieć o customizacji aut, paru ciekawych broniach czy umiejętnościach czy mechanikach rozgrywki. Być może miejsce dla nich znajdzie się właśnie w dużych dodatkach mających pojawić się później w 2021 roku.

Następny artykuł