FarmVille
Źródło: Zynga

FarmVille oficjalnie kończy żywot. Popularna gra przeglądarkowa ofiarą Adobe Flash

Artur ŁokietekArtur Łokietek
2 Stycznia 2021

FarmVille to swego czasu jedna z najlepiej zarabiających pozycji wśród wszystkich gier w serwisie Facebook. Właśnie została uśmiercona. Wszystko przez zakończenie wspierania Adobe Flash Playera. Co ciekawe, inne części serii wciąż będą dostępne.

  • Adobe oficjalnie zakończyło żywot Flash Playera
  • Wraz z wtyczką funkcjonować przestało wiele gier przeglądarkowych
  • Kultowa produkcja od Zyngi, czyli FarmVille, również nie działa
  • Twórcy zachęcają do zagrania w inne części serii bazujące na nowocześniejszych rozwiązaniach

FarmVille - kto nigdy nie zagrywał się w odprężającą pozycję rolniczą, niech pierwszy rzuci kamieniem. Choć swego czasu produkcja święciła triumfy, teraz przestaje istnieć. Nie ma jednak co płakać, gdyż inne części wciąż będą dostępne.

Koniec Flasha to koniec wielu gier

Adobe Flash Player, czyli internetowa wtyczka w czasie swojej świetności zasilająca praktycznie większość znanego nam internetu umożliwiała korzystanie z multimediów na różnych witrynach internetowych. Chodzi tu oczywiście o różnego rodzaju gry, wideo, ale też interaktywne sekcje, jak choćby formularze.

Już wcześniej pisaliśmy o tym, że wtyczka kończy swój żywot, a Adobe od dłuższego czasu zachęcało do jej odinstalowania. W międzyczasie pojawiało się coraz więcej wątpliwości - czy ZUS da radę przestawić się na inne rozwiązanie w tak krótkim terminie? Okazało się, że ostatecznie wszystko już działa i nie stwarza niebezpieczeństwa.

Teraz Flash ostatecznie umarł śmiercią naturalną. Problem w tym, że wiele internetowych gier, w tym praktycznie każda, w którą zagrywaliśmy się jako dzieci na lekcjach informatyki, bazowały właśnie na tej technologii. I teraz będą już niedostępne.

Najciekawsze premiery gier w styczniu 2021 roku. W co zagramy w tym miesiącu?Najciekawsze premiery gier w styczniu 2021 roku. W co zagramy w tym miesiącu?Czytaj dalej

FarmVille - żegnaj

Choć dziś różnego strony pokroju "przeglądarkowe gry online" nie są tak popularne jak niegdyś, wciąż cieszyły się dużym powodzeniem, szczególnie dla tych, którzy muszą sobie zrobić chwilkę przerwy w pracy. Teraz większość z nich przestaje oficjalnie działać, o ile nie skierują się w stronę innego rozwiązania.

Co ciekawe, na Flashu bazuje także niegdyś aż niepokojąco popularny FarmVille, czyli jedna z najlepiej znanych gier dostępnych na Facebooku. Producent gry, firma Zynga, potwierdziła w mediach społecznościowych koniec FarmVille.

Nie ma tu jednak nic zaskakującego. Już wcześniej w tym roku deweloperzy wyłączyli możliwość dokonywania zakupów w tej grze, czym jednoznacznie dali do zrozumienia, że jej koniec jest bliski. Gdy Adobe postanowiło uśmiercić wtyczkę Flash, wraz z nią w otchłań powędrowało FarmVille.

Nie wszystek stracone

Oczywiście dla wielu może się to okazać dość bolesnym ciosem, jednak nie warto porzucać swoich rolniczych aspiracji i skierować się w stronę innych tytułów z tej serii, które bazują na znacznie nowocześniejszych rozwiązaniach, dzięki czemu wciąż funkcjonują i mają się świetnie.

Mowa tu o Farmville 2: Tropic Escape i Farmville 2: Country Escape. Jednocześnie przypominamy, że trzecia część serii ma jako pierwsza pojawić się na smartfonach. Możliwości zastąpienia pierwowzoru jest więc całkiem sporo.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł