Techgame.pl
Tekken 7

igdb.com

Twórca serii Tekken pracuje nad kolejną grą. Jej koszt jest jednym z największych w historii firmy

2 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Twórca legendarnych bijatyk pracuje nad nowym projektem, którego budżet jest największy w całej historii istnienia Bandai Namco. Katsuhiro Harada zdradza w wywiadzie, że jest pozytywnie zaskoczony faktem, że zarząd firmy dał zielone światło

Wielu z nas pamięta Tekkena jeszcze jako legendarną bijatykę z salonów gier na automatach. Jeśli do którejkolwiek maszyny ustawiały się wówczas kolejki, najprawdopodobniej była to właśnie ta z Tekkenem. Później produkcja została przeniesiona również na konsole z serii PlayStation, GameBoy Advance, Xbox One oraz (w przypadku ostatniej odsłony) również na PC. 

Twórca Tekkena pracuje nad nową grą

Mimo że nie wiemy o nowej grze Bandai Namco w zasadzie nic poza tym, że będzie najdroższym projektem w historii firmy i pracuje nad nią Katsuhiro Harada. Jednakże to właśnie jego nazwisko jest tu słowem-kluczem. Biorąc pod uwagę, że mówimy cały czas o firmie Bandai Namco oraz grze z Haradą w zespole, możemy być niemal pewni, że dostaniemy nową bijatykę.

Czy będzie to Tekken? Nie wiadomo. Być może kultowa bijatyka doczeka się swojej kontynuacji. Jednak myślę, że nieco bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym dostaniemy zupełnie nową markę, skoro Harada był tak zaskoczony zgodą zarządu Bandai Namco.

Uważam, że to niesamowite, że obecny prezes i dyrektor wykonawczy dali zielone światło takiemu projektowi - komentuje Katsuhiro Harada.

Odrobina zdrowego egoizmu

Fakt, że Katsuhiro Harada ma pełnić jedynie funkcję developera przy tworzeniu tajemniczej gry Bandai Namco, wywołał niemałe zdziwienie w branży. Z jego kompetencjami i doświadczeniem mógłby bez przeszkód zasiąść za sterami projektu. Dlaczego tego nie zrobił?

Smutna prawda jest taka, że gdybym objął dowodzenie, musiałbym zarządzać pracą ogromnej ilości ludzi, terminami, kosztami i tak dalej… Bardzo przepraszam, ale nie chcę stracić mojej pensji, gdybym stracił pozycję takiego managera.

Trudno odmówić Haradzie racji. Zarządzanie wielkimi projektami to ogromna odpowiedzialność, która niesie ze sobą stres, presję czasu i oczekiwania graczy, którzy z niecierpliwością będą wyczekiwali na grę. Wystarczy spojrzeć na to, z czym muszą borykać się obecnie szefowie CD Projektu, by zapragnąć uniknięcia tego typu zobowiązań.

Bandai Namco - firma-legenda

Bandai Namco to jedna z tych firm w branży gamingowej, która towarzyszy graczom przez całe pokolenia. Od automatów, przez 8 generacji konsol, aż po komputery osobiste. A to przecież nie wszystko, gdyż to właśnie Bandai stworzyło to pierwsze, oryginalne Tamagochi, które przez lata było jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek.

Jakakolwiek by nie była nowa produkcja Bandai Namco, możemy się spodziewać, że będzie to kolejna ikoniczna gra, która z pewnością obiegnie cały świat. A czy zostanie zlinczowana niczym Cyberpunk 2077… Miejmy nadzieję, że nie.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >