Techgame.pl
PlayStation 4

Pixabay

Sony rzekomo kończy produkcję niektórych modeli PlayStation 4. Informację rozsyłają japońskie sklepy

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Sony nie będzie produkować więcej niektórych modeli PlayStation 4. Chodzi tu jednak nie tylko o wersje Pro, ale także niektóre inne modele. Doniesienia nie zostały póki co potwierdzone.

  • W oficjalnym sklepie PlayStation Sony ostrzega, że nie będzie więcej dostaw PS4 Pro

  • Japońskie sklepy zaczęły rozsyłać informację o zakończeniu dystrybucji niektórych wersji PS4

  • Konsola mimo wszystko wciąż będzie dalej wspierana i dalej będą na nią wychodzić nowe gry

Decyzja o zaprzestaniu produkcji PS4 Pro wydaje się być całkiem sensowna, gdyż sprzęt ten może stanowić pewnego rodzaju konkurencję dla nowo wydanego PlayStation 5. O ile to drugie, rzecz jasna, doczeka się większej ilości egzemplarzy. 

Sony już nie chce PS4

Premiera nowej generacji finalnie okazała się dość mocno problematyczna - dość powiedzieć, że Sony miało poważne problemy jeżeli chodzi o zapewnienie dostępności swojego najnowszego sprzętu. PlayStation 5 ze sklepów zniknął nawet szybciej, niż w ogóle się pojawił, a my musimy czekać na kolejne partie dostaw.

W międzyczasie jednak wiele osób może skłaniać się w kierunku PlayStation 4, którego cena czysto teoretycznie powinna teraz spadać. Najlepszą opcją wydaje się w takiej sytuacji wybór wersji Pro, która jest niejako modelem pośrednim między starszą a nowszą generacją.

Nic więc dziwnego, że pojawiły się kolejne doniesienia jakoby Sony zaprzestało produkcji PS4 i skupiło się na nowym PS5. Taki ruch jest kompletnie zrozumiały ze strony producenta, jednak gracze również nie powinni się niepokoić - istniejące egzemplarze nie zostaną w końcu wycofane ze sklepów a wciąż będą także wspierane. 

PS4 bez kolejnych dostaw

Pierwsze wzmianki jakoby Sony planowało zaprzestania produkcji swojej flagowej konsoli pojawiły się już wcześniej, za pośrednictwem wewnętrznego sklepu PlayStation Direct. To tam pojawiła się informacja, jakoby firma nie planowała kolejnych dostaw PlayStation 4 w wersji Pro.

Wiele osób podejrzewało, że informacja może okazać się błędna, jednak pojawiły się kolejne wzmianki o tym, jakoby japoński gigant nie chciał robić konkurencji samemu sobie. Tym razem pochodzą wprost od japońskich sklepów i potwierdzają to, co wcześniej sugerowało PlayStation Direct. 

Teraz okazuje się jednak, że najwyraźniej nie tylko warianty Pro zaprzestaną być produkowane, a sprawa dotyczy też innych modeli:

  • PS4 500GB Glacier White

  • PS4 1TB Jet Black

  • PS4 1TB Glacier White

  • PS4 2TB Jet Black

  • PS4 Pro 1TB Glacier White

PS4 nie zniknie ze sklepów

Japońskie sklepy z elektroniką i grami zaczęły rozsyłać informacje jakoby Sony nie planowało kolejnych dostaw wspomnianych wyżej sprzętów. Rzecz jasna, nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, więc tak naprawdę musimy uzbroić się w cierpliwość, a Sony powinno wkrótce podzielił się z nami dokładnymi informacjami. 

Jednocześnie uspokajamy, że nie ma powodu do paniki - istniejące już egzemplarze raczej będą dostępne w sprzedaży przez długi czas, także z uwagi na to, że wiele osób przesiada się na PS5. Najnowsze doniesienia nie oznaczają tym samym, że trzeba od razu "biec do sklepu", tym bardziej, że oczekujemy na oficjalne stanowisko od Sony.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >