Techgame.pl
The Elder Scrolls Online

elderscrollsonline.com/media

Kolejne informacje o The Elder Scrolls 6. Twórcy zapowiadają nową lokację

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Wszyscy miłośnicy The Elder Scrolls z utęsknieniem wyczekują każdego strzępka informacji na temat szóstej odsłony serii. I dokładnie to, strzępek, dostaliśmy od Bethesdy z okazji nadejścia roku 2021. Strzępek. I świeczki.

  • Bethesda opublikowała tajemniczą mapę na Twitterze

  • Gracze wysnuli teorię na podstawie trzech stojących na pergaminie świeczek

  • Być może kolejna odsłona zabierze nas na daleką północ

The Elder Scrolls to seria gier RPG, które przyciągnęły tysiące, a potem miliony, graczy jeszcze w 1994 roku, kiedy ukazała się pierwsza część cyklu z podtytułem Arena. Jednakże dopiero w 2002 roku, wraz z premierą TES: Morrowind, gry przybrały taką formę, w jakiej znamy je do dziś. Najnowsza część serii The Elder Scrolls: Skyrim ukazała się w 2011 roku.

The Elder Scrolls VI

Od premiery Skyrima minie w listopadzie okrągłe 10 lat. To naprawdę sporo czasu, choć w przypadku Bethesdy należało się tego spodziewać. Wszak od premiery Obliviona musieliśmy czekać 5 lat na kolejną odsłonę serii. Tym razem Skyrim dostał po 5 latach aktualizację do Edycji Specjalnej, a cały czas rozwijane jest też MMO The Elder Scrolls Online.

TES VI został zapowiedziany jeszcze w 2018 roku, więc po niemal trzech latach, gracze mają prawo domagać się informacji na temat powstającej produkcji. A tych jest obecnie niesamowicie mało. Wcześniejsze plotki o usytuowaniu akcji gry w prowincji Hammerfell (znanej z TES II: Daggerfall) zostały przez twórców zdementowane.

Lokacja nowych Elder Scrollsów

To właśnie jest pytanie, które najbardziej nurtuje graczy - gdzie rozegra się akcja szóstej odsłony The Elder Scrolls? Zwiedziliśmy dotąd kilka prowincji Tamriel i to właśnie ich ogrom i struktura były tym, co od zawsze zachwycało fanów serii Bethesdy. Być może developer właśnie uchylił przed nami rąbka tajemnicy.

Na Twitterze The Elder Scrolls pojawiło się zdjęcie mapy przedstawiającej przede wszystkim bardzo dobrze znany nam fragment Tamriel. W jej centrum znajduje się bowiem dzielnica Skyrim. Oprócz tego na zdjęciu widoczne są trzy świeczki i to właśnie w ich rozmieszczeniu gracze upatrują ukrytych wieści od twórców.

Świeczki wskazują nową lokację?

Jedna ze świeczek postawiona jest w miejscu prowincji Hammerfell. Druga znajduje się w Skyrim, w okolicy miasta Samotnia. Ostatnia zaś stoi na przedmiocie przypominającym zamknięte pudełko lub książkę. Teść tweeta pomogła graczom stworzyć teorię na temat znaczenia świec.

Treść posta brzmi: Spisz przeszłość, narysuj mapę przyszłości. Gracze połączyli świeczki ze znaczeniem słów i teoria Internetu głosi, że pierwsza świeczka nawiązująca w oczywisty sposób do drugiej odsłony serii symbolizuje przeszłość. Druga, przy Samotni, odzwierciedla piątą odsłonę TES lub nawiązuje do nowego dodatku do The Elder Scrolls Online, co składa się na teraźniejszość.

Zaś ostatnia świeczka, stojąca na zamkniętym pudełku (lub książce), oznacza nieznaną przyszłość i zwiastuje zupełnie nową lokację, której dotąd w grach nie widzieliśmy. Tak oczywiście twierdzi wysnuta teoria. Być może oznacza to, że nowy TES zabierze nas na kontynent Atmora, leżący za morzem na północy Skyrim. Miejmy nadzieję, że Bethesda nie będzie trzymała nas w niepewności zbyt długo...

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >