Super Nintendo World
Źródło: youtube.com/Game Clips and Tips/kadr z filmu

Nintendo wkrótce otworzy swój własny Disneyland. Raj dla fanów Zeldy i Mario

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
1 Grudnia 2020

Kto powiedział, że tylko Disney może mieć swój Disneyland? Japończycy postanowili nie być gorsi i wybudowali Super Nintendo World - park rozrywki dla fanów Mario czy Donkey Konga. Powstały w japońskiej Osace park ma zostać otwarty już za dwa miesiące.

 • Nintendo otwiera swój park rozrywki w Osace
 • Super Nintendo World wystartuje już w lutym
 • Park będzie regularnie powiększany
 • Nintendo coraz bardziej popularne w Polsce

Choć otwieranie parku rozrywki w czasie pandemii nie jest może najbardziej oczywistym sposobem na przyciągnięcie uwagi fanów… Cóż, zawsze to jakaś dobra wiadomość, która sprawi, że na sercu ciepło zrobi się wszystkim fanom hydraulika w czerwonej czapeczce.

Nintendo otwiera własny park rozrywki


Według planu sprzed koronawirusa Super Nintendo World w Osace miał zostać otwarty wraz z rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które nie odbyły się w tym roku ze względu na pandemię. Co prawda zostały przełożone na lato 2021 roku, ale Nintendo nie ma zamiaru czekać tak długo.


Park zostanie oficjalnie otwarty 4 lutego 2021 roku. Co prawda jeszcze nie wiadomo, jakie obostrzenia będą obowiązywały w Super Nintendo World, ale wszystko wskazuje na to, że pierwsi amatorzy rozrywki będą mogli bawić się w parku już za dwa miesiące.

Obiekty jeszcze straszniejsze niż czarne dziury mogą ukrywać się w kosmosie. Fizycy nie mogą uwierzyćObiekty jeszcze straszniejsze niż czarne dziury mogą ukrywać się w kosmosie. Fizycy nie mogą uwierzyćCzytaj dalej


Mario doczekał się swojego Disneylandu


Pierwsi przedstawiciele mediów mieli już okazję obejrzeć Super Nintendo World na własne oczy. Reszta świata musi się zadowolić uroczym trailerem opublikowanym przez Universal Studios Japan.


Choć dziennikarze odnieśli wrażenie, że park jest mniejszy, niż sugerował trailer, Nintendo zapewnia, że kolejne segmenty będą nieustannie dobudowywane. W przygotowaniu jest między innymi część poświęcona Donkey Kongowi.

Teksty wybrane dla Ciebie:


Wyścig do zamku


Na chwilę obecną w Super Nintendo World króluje Mario. Największą atrakcją jest tor wyścigowy z gier sygnowanych postacią sympatycznego hydraulika. Wrażenie robi także zamek Bowsera, z którego musieliśmy uratować księżniczkę Peach. Fani platformówek będą w siódmym niebie.


Choć na razie Super Nintendo World w Osace jest jedyną placówką japońskiego „Disneylandu”, planowane są również kolejne lokacje, które w najbliższych latach zostaną wzniesione w Hollywood, Orlando oraz w Singapurze.

Nowoczesny dron zbadał reaktor w Czarnobylu. Wnioski są jednoznaczneNowoczesny dron zbadał reaktor w Czarnobylu. Wnioski są jednoznaczneCzytaj dalej


Powrót do gamingowych korzeni


Zarówno Mario, jak i Nintendo wielu polskim graczom kojarzą się głównie z dzieciństwem. Choć od kilku lat Nintendo Switch pojawia się w domach Polaków coraz częściej, co świadczy o tym, że gracze coraz bardziej przekonują się do japońskich konsol.


Świadczy o tym choćby wyprzedana w kilkanaście minut konsola Nintendo Switch Light podczas promocji na Black Friday. Pandemia zdaje się wzmagać nostalgię graczy, gdyż mimo wydawania wielu nowych gier, w ostatnich latach coraz bardziej popularne są remaki i powroty do niegdyś porzuconych marek.

Nowe odkrycie Nowe odkrycie "zmieni wszystko". Sztuczna inteligencja dokonała wybitnego przełomuCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Lekarzy zamurowało. Przypadek 101-latki jest jednym z nielicznych na świecie
 2. Został zaatakowany na ulicy. Ucierpiał jego szczeniak
 3. Koniec z uciążliwym drukowaniem etykiet. InPost wprowadza rewolucję
 4. Czarna dziura jakiej jeszcze nie widzieliśmy. NASA pokazała niesamowite nagranie
 5. Polak jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Odpowiada za uwielbianą platformę internetową
 6. Wielka radość w rodzinie Adama Małysza. Wspaniała nowina
 7. Lubisz tanie ciuchy? Najlepsze warszawskie lumpeksy

Następny artykuł