Techgame.pl
animal crossing wędkowanie zabronione

peta.org

PETA radzi weganom jak grać w Animal Crossing: New Horizons - opublikowano specjalny poradnik

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

PETA opublikowała na swojej stronie kompleksowy poradnik dla wegan grających w Animal Crossing: New Horizons. Dowiadujemy się w nim, jak grać zgodnie z zasadami szanowania zwierząt i ekosystemu. Brzmi to absurdalnie, ale niesie za sobą całkiem poważny prz

Animal Crossing: New Horizons zadebiutowało wraz z Doom: Eternal i choć fani obu gier niezwykle się uwielbiają, to produkcja Nintendo dostała to, czego Doomowi brakowało (albo i nie) - poradnik dla wegan. 

PETA nie przepada za grami

PETA to organizacja powstała w celu walki o prawa zwierząt. Sama idea jest niezwykle chwalebna, ale czasami jej członkowie za bardzo się rozpędzają i zaczynają atakować choćby gry komputerowe - tak było przy okazji premiery Assassin's Creed IV: Black Flag. Organizacja zarzucała produkcji promowanie polowania na wieloryby poprzez umieszczenie takiego motywu w grze. PETA wspiera również bardzo mocno wegan, w końcu przyczyniają się niejako do walki o życie zwierząt. Nie ma co jednak rozstrząsać tutaj wielkich pobudek, gdyż PETA opublikowała właśnie oficjalny poradnik dla wegan grających w Animal Crossing: New Horizons.

Po pierwsze: nie łów

Animal Crossing: New Horizons to bajeczna gra na Nintendo Switch traktująca o życiu na wyspie, wśród zwierząt z ludzkimi cechami. Sam gameplay zawiera szereg relaksujących czynności, takich jak łowienie ryb, uprawianie ogrodu czy zwiedzanie lokacji i wykonywanie mnóstwa innych czynności z innymi graczami lub samemu. PETA postanowiła pomóc w przeniesieniu niektórym graczom rzeczywistych idei do świata gry. Według poradnika zabronione jest choćby wspomniane łowienie ryb, gdyż nie powinno się tego robić w prawdziwym życiu. Nie powinniśmy również łapać owadów, czym nie zakończymy jednego z questów polegającego na pomocy sowie zbudowaniu muzeum owadów. Szukanie małż również nie jest odpowiednie - choć nie wiemy czy czują ból, wpływają w poważny sposób na ekosystem. 

Uważaj na jenota

Według PETA nieodpowiednie jest także budowanie budy dla psa. Organizacja radzi, że najlepiej jest zawrzeć w swoim wirtualnym paszporcie frazę zachęcającą do walki o prawa zwierząt. Opublikowana została także lista rzeczy, które weganin może jeść w grze - dość powiedzieć, że są to głównie świeże owoce i warzywa. Dostępna jest również lista prezentująca szereg aktywności, które polecane są zamiast tych zabronionych.

Jedną z głównych postaci w produkcji Nintendo jest jenot, Tom Nook, który dla gracza nie zawsze jest przyjaźnie nastawiony. PETA odpowiada czy postać ta nas wykorzystuje. "Tom Nook jest jenotem. Jenoty często są zabijane dla swoich futer. Rodzina Toma Nooka mogła zostać pobita, analnie porażona prądem na śmierć, zagazowana czy oskórowana żywcem. Odpuść mu trochę" - radzi organizacja. Mimo lekko absurdalnej otoczki, warto zwrócić uwagę na to, że każda sekcja poradnika zawiera odniesienia do rzeczywistego świata i sytuacji danych zwierząt. Dzięki temu całość mimo wszystko zawiera w sobie dozę edukacyjną i szerzy poważny przekaz dla graczy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >