Techgame.pl
GeForce RTX 2060

Unsplash

Nieoficjalnie: Znamy datę zapowiedzi nowych kart Nvidia z serii GeForce RTX 3000

9 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nvidia może już niedługo szykować dla nas niespodziankę. W internecie pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące premiery nowych układów graficznych z serii RTX 3000. Patrząc na dotychczasowe przecieki - jest na co czekać.

Dopiero co kupiłem RTX z serii 2000, a teraz już wychodzi 3000... Nvidia zalicza nie lada falstart, ale patrząc na domniemane osiągi, może to i lepiej?

Karty RTX 2000 odchodzą do lamusa

Parę miesięcy temu pojawiły się plotki jakoby Nvidia postanowiła definitywnie zakończyć produkcję kart graficznych opartych na układach GeForce RTX 2070, GeForce RTX 2070 SUPER, GeForce RTX 2080 Super oraz GeForce RTX 2080 Ti. Takie działaniez pewnością mogłoby pomóc w sprzedaży nowych układów, jednak niektórzy użytkownicy komputerów stacjonarnych mają teraz nie lada problem - czekać na nowe układy czy kupować stare, póki są? A może zainwestować w "jeszcze tanie" RTX 2060 i GTX 1660 Super, które, zgodnie z plotkami, mają z kolei podrożeć? Choć nie wiemy co dokładnie kombinuje Nvidia, wszystko to wygląda jak całkiem nieźle zaplanowane działania marketingowe. Z drugiej strony - fani zielonych i tak powinni na to czekać.

RTX 3000 to nowy król

Oczywiście, że dotychczas nie ujawniono niemal nic na temat nowych układów opartych na architekturze Nvidia Ampere. Wiemy, że karty będą sygnowane serią RTX 3000 i w zasadzie tyle. Tu jednak na scenę wkraczają nigdy niezawodni leakerzy, którzy od czasu do czasu lubią zdradzić nam nieco nieoficjalnych informacji. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nic z tego nie zostało oficjalnie potwierdzone, więc powinno być traktowane z przymrużeniem oka, a najlepiej to obu. Przed tygodniem, dwóch leakerów zajmujących się technologiami na Twitterze wdało się w króciutką wymianę zdań w wątku publicznym. Potwierdzili oni, że najwydaniejszy układ RTX 3090 będzie aż o połowę szybszy, od jego odpowiednia z poprzedniej serii! W benchmarku TimeSpy Extreme karta miała wykręcić wynik rzędu porażających 10 tys. punktów, podczas, gdy RTX 2080 Ti zdobył około 6300 punktów. Jeżeli to prawda - winszujemy!

Kiedy oficjalna zapowiedź nowych kart?

Zgodnie z najnowszymi przeciekami wprost ze strony Gamers Nexus nowe układy od Nvidii mają zostać zapowiedziane 9 września. Serwis przy swoich przeciekach powołuje się na informacje uzyskane od producentów kart graficznych będących partnerami biznesowymi Nvidii. To wtedy spodziewamy się poznać oficjalną cenę, specyfikację i datę premiery, a być może ruszy także przedsprzedaż referencyjnych układów, czyli Founders Edition? Liczymy, że tak. Wcześniej mówiono, że GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3080 pojawią się na sklepowych półkach nieco ponad tydzień po domniemanej zapowiedzi, czyli 17 września. GeForce RTX 3070 i GeForce RTX 3060 mają trafić do sprzedaży na przełomie października i listopada.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >