Techgame.pl
Robert  Makłowicz

youtube.com/NVIDIA GeForce Polska/kadr z filmu

Charytatywny stream Nvidii wielkim sukcesem. W ciągu ponad 100 godzin zebrano 142 tys. złotych

17 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

NVIDIA CHARITY STREAM to już coroczna tradycja. Bieżąca edycja rozegrała się w dniach 9-13 grudnia i obejmowała ponad 100-godzinny, nieprzerwany stream, w którym udział wzięło aż 104 polskich streamerów. Podczas akcji charytatywnej udało się

Tegoroczna edycja w liczbach przedstawia się następująco: 104 godziny streama, 104 streamerów, 280 tysięcy widzów i 142 088 złotych datków, które wpłacili oglądający. Ta suma zostanie przeznaczona między innymi dla dzieci wykluczonych cyfrowo.

Charytatywna akcja Nvidii

Tegoroczna akcja charytatywna zorganizowana przez Nvidię obfitowała w występy znamienitych polskich osobistości nie tylko ze świata gamingu i technologii, lecz także sportu, muzyki czy choćby kulinariów. Stream można było oglądać na platformie Twitch.

Robert Makłowicz na Twitchu

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyła się godzina, którą poprowadził Robert Makłowicz. Mimo że był to jego debiut na Twitchu, znany kucharz-podróżnik poradził sobie rewelacyjnie, sypiąc jak z rękawa anegdotami i żartami, za które Polska pokochała jego program. 

Podczas prowadzonej przez siebie audycji, Robert Makłowicz zaproponował swoje wersje przekąsek dla graczy. Co więcej, okazało się, że sam pan Makłowicz również jest graczem. Pochwalił się znajomością gier z serii FIFA, Wolfenstein czy popularnej gry MMO World of Warships.

Charytatywne streamy można znaleźć na YouTube

Jeśli przegapiliście to święto Nvidii, wszystkie streamy udostępnione zostały na kanale NVIDIA GeForce Polska w serwisie YouTube. Wśród nich oczywiście program prowadzony przez Roberta Makłowicza. Oprócz niego możemy jednak zobaczyć wiele innych ciekawych streamów, które odbyły się w ramach NVIDIA CHARITY STREAM 2020.

Znamienici goście, którzy zgodzili się poprowadzić swoje audycje, przekażą zebrane pieniądze na projekt „Akademia Przyszłości”, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wiosna już od 2003 roku. Ma na celu wspieranie dzieci, które nie wierzą w siebie i mają niską samoocenę. Wśród nich są również dzieci wykluczone cyfrowo, którym w szczególności chce pomóc Nvidia.

Goście Nvidii

Wśród tych, którzy w szczytnym celu poświęcili swój czas, by poprowadzić charytatywny stream, znaleźli się znani sportowcy, tacy jak tenisista Jerzy Janowicz czy Marcin Gortat, najbardziej znany polski koszykarz. Mogliśmy też oglądać znanych youtuberów czy streamerów, takich jak Piotr “Izak” Skowyrski czy Mateusz “PAGO” Pągowski.

Oprócz nich do współpracy zaproszono znane sieci gamingowe, wśród których znalazły się takie firmy jak DobreStreamy, Honoris, Gameset oraz Morele.net. Oczywiście gości było znacznie więcej. Pełną listę i więcej informacji dotyczących akcji charytatywnej Nvidii można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.

Co więcej, akcja wciąż trwa! Mimo że streamy zostały już zakończone (przypominamy, że można je wciąż obejrzeć na YouTube), cały czas trwają aukcje charytatywne, z których pieniądze dołączą do zebranej dotąd kwoty wynoszącej ponad 142 tysiące złotych.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >