Karta RTX 3060 na czarnym tle
Źródło: https://nvidianews.nvidia.com/

Znamy specyfikację Nvidia GeForce 3060 TI. Przecieki potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
24 Listopada 2020

W przededniu premiery Cyberpunka 2077 spodziewany jest debiut kart RTX 3060 Ti. Te wydajne układy graficzne będą jak znalazł, by cieszyć się grafiką na najwyższym poziomie. Właśnie poznaliśmy więcej konkretów na temat specyfikacji.

Od kilku tygodni po sieci hulają plotki odnośnie konstrukcji i możliwości karty RTX 3060 Ti. Najnowsze informacje pochodzą od firmy Manli.

Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Jedno kliknięcie i można stracić pieniądzeUwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Jedno kliknięcie i można stracić pieniądzeCzytaj dalej

Rok wielkich premier

Trzeba przyznać, że gracze są wręcz rozpieszczani w tym roku. Nie dość, że wypuszczono rewolucyjne karty graficzne Nvidii RTX z serii 30, to za nami premiery konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Nowe sprzęty są przełomowe pod każdym względem, a ich wydajność znacznie przekracza wcześniejsze oczekiwania. Co ciekawe w sieci pojawiły się kolejne przecieki, tym razem na temat karty graficznej Nvidia GeForce RTX 3060.

RTX 3060 bez tajemnic

Manli realizuje własną wersję RTX 3060 Ti i właśnie wyciekła do internetu karta specyfikacji tego modelu. Dokument stanowi prawdziwą kopalnię smakowitych detali odnośnie konstrukcji układu graficznego.

Według rozpiski na pokładzie znajdą się 4864 rdzenie CUDA. Wykorzystano rdzenie drugiej generacji do śledzenia promieni.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rozpoczęły się kontrole. Chodzi o abonament RTV, kary sięgają nawet 680 zł. Jest ważny szczegół
  2. Włóż je do słoiczka i przechowuj całą zimę. Marynowane buraczki koniecznie powinny znaleźć się w twojej spiżarni
  3. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało

Zamieszczono pamięć 8 GB GDDR6. Jej szybkość wynosi 14 Gbps, przy przepustowości na poziomie 448 GB/s.

Zegar charakteryzuje się prędkościami rzędu 1410 do 1665 MHz odpowiednio w trybach Base i Boost.

Moc karty oszacowano na 200 W, a prędkość maksymalna może dojść do 93 stopni Celsjusza.

Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenieRozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenieCzytaj dalej

Za chłodzenie odpowiadają dwa wiatraki ze specjalnie profilowanymi ostrzami. Zostały wsparte trzema rurami odprowadzającymi ciepło.

Twórcy RTX 3060 Ti zadbali o trzy porty typu Display 1.4a i jeden HDMI 2.1. Karta jest oczywiście kompatybilna z goglami wirtualnej rzeczywistości.

Rozmiar karty wraz z jej chłodzeniem wynosi 251 x 112 x 42 mm. Zajmie ona w konsekwencji dwa sloty wewnątrz obudowy.

Naukowcy rozwiązali największą zagadkę Marsa i osłupieli. Gigantyczna katastrofa, chodzi o wodę na planecieNaukowcy rozwiązali największą zagadkę Marsa i osłupieli. Gigantyczna katastrofa, chodzi o wodę na planecieCzytaj dalej

Kartę zamontujemy prawdopodobnie na początku grudnia

Według nieoficjalnych informacji kart w sklepach można się spodziewać od 2 grudnia. Na potwierdzenie tej daty, jak i pozostałe konkrety odnośnie zakupu trzeba jeszcze poczekać.

Przed tygodniem sieć obiegły porównania 3060 z innymi modelami układów graficznych nvidii. Poprawiona infrastruktura miała przyczynić się do osiągnięcia lepszych wyników przez nowy produkt. Z mniejszą lub większą przewagą RTX 3060 Ti miał pobić 2060 Super i 2080 Super w praktycznie każdej testowanej grze i programie.

Spekuluje się, że cena kart RTX 3060 Ti wyniesie poniżej dwóch tysięcy złotych. Bierzecie pod uwagę opcję rozbudowy swojego zestawu o tę propozycję, czy macie już wszystko, czego potrzeba do komfortowej rozgrywki?

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Nowy objaw koronawirusa. Dotyka tylko mężczyzn
  2. Jeśli nie wyrzuciłeś starego miksera masz wielkie szczęście. Zrobisz nim najlepsze, bajecznie łatwe, przepyszne ciasto
  3. Black Week w sklepie Asus. Ogromne przeceny na laptopy i sprzęt gamingowy
  4. Eksperci są pewni, Cyberpunk pobije rekordy. Przewidywana sprzedaż jest niewyobrażalna
  5. PlayStation 5 ma niepokojący problem. Gracze boją się korzystać z konsoli
  6. Rodzina z Chin myślała, że wychowuje psa. Po 2 latach prawda ich przeraziła, jak można się tak pomylić?
  7. Podobnego porodu w Lublinie jeszcze nie było, pani Karolina jest szczęściarą. W całej Polsce odnotowano zaledwie kilka przypadków

Następny artykuł