Oczyszczacze powietrza, nawilżacze i inne urządzenia w sezonie grzewczym
Nawilżacze powietrza
Utrzymanie właściwej wilgotności powietrza to pierwszy krok do poprawy jego jakości. Optymalny poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach zamkniętych to 40-60 %. Kamionkowe pojemniki z wodą zawieszane na grzejniki to mało efektywny przeżytek. Nawilżacze powietrza nie są kosztowne i zajmują mało miejsca. To ciche urządzenia najczęściej wyposażone w czujnik wilgotności powietrza, dzięki któremu będziemy wiedzieć, kiedy powinniśmy włączyć urządzenie.
Pamiętajmy, że zarówno zbyt suche, jak i zbyt wilgotne powietrze może być przyczyną złego samopoczucia i chorób. Możemy wybrać nawilżacz parowy lub ultradźwiękowy. Urządzenia różnią się od siebie designem, wydajnością i rodzajem sterowania. Dobierz nawilżacz powietrza właściwy do powierzchni pomieszczenia. Lepsze modele mają dodatkowo funkcję jonizacji powietrza. Jonizacja powietrza pozwala usunąć zanieczyszczenia nawet mniejsze od smogu.
Rekomendacja Redakcji:
Piękny nawilżacz ultradźwiękowy ze wskaźnikiem wilgotności powietrza sterowany elektronicznie, z funkcją jonizacji powietrza. Teraz w promocji kupimy go taniej o 150 zł > zobacz <
Ciekawą propozycją jest ultradźwiękowy nawilżacz z funkcją aromaterapii . > zobacz <
Skąd wiedzieć jaki jest poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu?
Większość modeli nawilżaczy i oczyszczaczy powietrza jest wyposażona we wskaźnik wilgotności powietrza. Jeśli nie zdecydowałeś się jeszcze na zakup takiego urządzenia, możesz zaopatrzyć się w prosty higrometr . Dla bardziej wymagających polecamy wielofunkcyjną stację pogodową > zobacz < do pomiarów powietrza wewnątrz i warunków atmosferycznych na zewnątrz.
Oczyszczacze powietrza
Coraz więcej osób przekonuje się do skuteczności oczyszczaczy powietrza. Te urządzenia zajmują trochę więcej miejsca niż nawilżacze, ale ich obecność doceni każdy, kto nie może uporać się z osiadającym kurzem, alergiami , przewlekłym katarem lub podrażnieniem oczu. Także właściciele zwierząt zauważają poprawę jakości powietrza dzięki oczyszczaczom.
Kupując oczyszczacz powietrza zadbaj o dopasowanie jego wydajności do powierzchni pomieszczenia. Zwróć też uwagę na poziom hałasu jaki generuje dany model. Większość urządzeń ma kilka trybów pracy, w tym tryb nocny – najcichszy, praktycznie niezauważalny.
Najlepsze oczyszczacze są wyposażone w wielowarstwowe filtry . Coraz więcej oczyszczaczy może być wyposażona w wysokoskuteczne filtry HEPA (takie jak te stosowane w salach operacyjnych).
XIAOMI – Niekwestionowany lider wśród oczyszczaczy powietrza:
Niekwestionowanym liderem na rynku europejskim jest chiński producent Xiaomi . Cieszy się bardzo dobrymi opiniami i świetnym stosunkiem jakości do ceny. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H to świetny wybór dla lubiących nowoczesne i skuteczne rozwiązania. Ten model wyposażony jest w łatwo dostępne w sprzedaży wielowarstwowe filtry (HEPA, PET, węglowy), ledowy wyświetlacz ze wskaźnikiem temperatury i wilgotności i czystości powietrza. Sterowany jest za pomocą intuicyjnej aplikacji zarządzającej inteligentnym domem. Minimalistyczny design będzie pasował do każdego rodzaju pomieszczenia.
Model Xiaomi Mi Air Purifier 3H ma 4 tryby pracy: nocny, automatyczny i trzy poziomy pracy ustawiane manualnie. Głośność urządzenia zaczyna faktycznie przeszkadzać tylko na najwyższym poziomie pracy, ale jego wydajność sprawia, że już po 5 minutach pracy jakość powietrza jest skutecznie poprawiona. Skuteczność tego modelu potwierdzają alergicy. Tryb nocny pozwala na spokojny sen, co lubią szczególnie rodzice małych dzieci.
Urządzenie pomyślnie zdało nasz „test białej rękawiczki”. Na pewno znasz to uczucie, kiedy zaraz po sprzątaniu widzisz warstwę nowo osiadającego kurzu. Oczyszczacz powietrza to przyjaciel każdej sfrustrowanej pani domu.
Model Xiaomi Mi Air Purifier PRO doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o dużej powierzchni do 60m2. > opis i specyfikacja < Ten model kupisz teraz taniej o 260,99 zł > tutaj <
Ozonator powietrza – hit sprzedażowy z początków epidemii koronawirusa
Ozonowanie powietrza pozwala wyeliminować z naszej przestrzeni:
-
wirusy,
-
bakterie,
-
roztocza,
-
zarodniki pleśni i grzybów,
-
alergeny,
-
brzydkie zapachy (dymu, nikotyny, stęchlizny, lakierów, farm, zwierząt).
Wybrany przez nas model ozonatora ma dodatkową funkcję ozonowania wody . > zobacz produkt < Największe zainteresowanie ozonatorami było 22-28 marca 2020 roku, po tym jak w mediach pojawiły się pierwsze wiadomości o epidemii koronawirusa. Ozonatory to małe i niedrogie urządzenia.
Jonizator plazmowy
Jonizator plazmowy to kolejne nowoczesne, ale proste urządzenie do poprawy jakości powietrza. Polecamy tym, których nawilżacz nie ma funkcji jonizacji. Więcej informacji na temat mechanizmu działania jonizatora plazmowego przeczytasz w opisie produktu na stronie > tutaj <
Przenośne farelki, termowentylatory, grzejniki elektryczne, piecyki gazowe, promienniki
Wszystko to, co powinniśmy mieć w domu lub w pracy na wszelki wypadek. Awarie ogrzewania zdarzają się rzadko, ale jeśli już mają miejsce, to są one dotkliwe. W tzw. farelki , czyli przenośne termowentylatory niewielkich rozmiarów, zaopatrzone są wszystkie przezorne rodziny, szczególnie, jeśli w domu jest małe dziecko lub starsza osoba. Grzanie chłodnej łazienki przed kąpielą maluszka jest dla wielu rodziców obowiązkowe.
Farelkę możemy też zabrać ze sobą na wyjazd, na przykład, gdy nie jesteśmy pewni, jakie warunki będą w wynajętym przez nas domku na mazurach. Farelka pozwoli nam szybko osuszyć przemoczone buty lub kurtkę, jeśli złapie nas wakacyjna ulewa.
Wybierając termowentylator zwróć uwagę na to, czy można go stosować w łazience i czy ma funkcję automatycznego zabezpieczania przed przegrzaniem. Niewątpliwymi zaletami termowentylatorów są:
-
niska cena,
-
mały rozmiar ułatwiający ich przenoszenie,
-
przydatna latem funkcja nawiewu chłodnego powietrza.
Wentylatory grzewcze pozwalają nie tylko ogrzać, lecz także osuszyć pomieszczenia w których panuje zbyt duża wilgoć, np.: warsztat, garaż, piwnica, strych. Wybrany przez nas model jest sterowany po sieci Wi-Fi i posiada filtr przeciwpyłowy. > zobacz <
W warsztacie, garażu i piwnicy świetnie sprawdzi się także nagrzewnica elektryczna o klasie wodoodporności IPX4, wyposażona w izolowane elementy i bezpieczny uchwyt. > zobacz produkt <
Poza tym, do wyboru mamy także:
grzejniki konwektorowe charakteryzujący się wydajnością i eleganckim designem > zobacz <
grzejniki olejowe , które niezawodnie grzeją polaków od czasów PRL-u (w wielu domach nadal działają 50-letnie urządzenia) > sprawdź aktualną promocję <
piecyki gazowe (zwróć uwagę na funkcję automatycznego zabezpieczenia przed przegrzaniem) > zobacz <
promienniki cieplne , których możemy używać na balkonie lub tarasie (wybrany przez nas model ma funkcję automatycznego wyłączenia w przypadku przewrócenia urządzenia) > zobacz <
Artykuł zawiera lokowanie produktów