Techgame.pl
Screen z Persona 5 przedstawiający Protagonistę

Atlus/materiały prasowe

Persona 5: Strikers na nowych zwiastunie. Gra trafi na dwie nowe platformy

21 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Persona 5: Strikers zmierzy się z olbrzymimi oczekiwaniami. Twórcy mają środki, by stanąć na wysokości zadania. W oczekiwaniu na premierę prezentują reakcyjne wideo z obsadą dubbingową.

  • Rozkręca się kampania marketingowa nowego epizodu cyklu Persona

  • Twórcy zawiesili sobie bardzo wysoko poprzeczkę poprzednimi projektami

  • Cieszy fakt lepszej dostępności, gdyż tym razem przygodę odbędą także gracze PC i Nintendo Switch

  • Premierę zapowiedziano na luty 2021 roku

Persona 5 to kultowy tytuł, którego wersja na PS4 według serwisu Metacritic cieszy się powszechną sympatią krytyków. Świadczy o tym średnia na poziomie 93/100.

Persona 5: Strikers na nowych materiałach

Ten wynik poprawiła jeszcze edycja Royal, którą ogół ocenił na 95/100. Gra jest też przez wielu brana pod uwagę podczas rozważań o najlepszym jRPG wszechczasów.

Zbliżamy się do premiery Persona 5: Strikers. Na ostatnim materiale twórcy gry zaprezentowali reakcje dubbingowej obsady na zwiastun ujawniający. Materiał, do którego odnieśli się aktorzy, trafił do sieci tydzień temu, ujawniając smakowite informacje na temat tytułu.

Nowa odsłona pozwoli zwiedzić 6 japońskich miast prezentujących różnorodne scenerie. W trakcie podróży przedstawiona zostanie nowa historia, a korzystać możemy z usług 10 grywalnych postaci.

Jako członkowie Phantom Thieves grupa stawi czoła wszechobecnej korupcji. Tło fabularne stanowi wyjazd paczki znajomych na wakacyjny obóz, podczas którego wydarzenia obierają niespodziewany przebieg.

Piąta Persona dla szerszego grona

Amerykańska organizacja oceniła już grę pod względem przystępności dla małoletnich odbiorców. Przyznano znaczek Mature 17+, czyli uznano ją za produkt odpowiedni dla dojrzałych odbiorców. Jako uzasadnienie podano występowanie w produkcji takich motywów jak przemoc, krew, wulgaryzmy oraz częściowa nagość i podteksty seksualne.

Persona 5: Strikers przeznaczona jest na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Sony traci więc tym razem ekskluzywność właściwą dla poprzedniej odsłony. Karta produktu w PS Store potwierdza działanie także na PlayStation 5.

W sklepie Steam natomiast zapowiedziano wsparcie dla Full HD i 4K. Będzie można zdobyć osiągnięcia oraz karty charakterystyczne dla platformy Valve. 

Persona 5: Strikers ukaże się 23 lutego 2021 roku. Trwa przedsprzedaż na każdej z platform. Do standardowej edycji dołączane są wirtualne dobra.

Nabywcy otrzymują ścieżkę dźwiękową z ponad 40 utworami, cyfrowy artbook i materiał z tworzenia gry. Ponadto skusić się można na wersję Digital Deluxe. Tutaj poza wspomnianymi podstawowymi dodatkami dorzucane są przedmioty do wykorzystania w grze. Posiadacze Digital Deluxe zagrają też 4 dni wcześniej.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >