pko bp
Źródło: Unsplash

PKO BP wpadło na rewolucyjny pomysł. Dotyczy aplikacji mobilnej, zmiany wejdą w życie już wkrótce

Artur ŁokietekArtur Łokietek
12 Października 2020

Aplikacja bankowa bez konta w banku? Dość zaskakującą rewolucję planuje PKO Bank Polski. Aplikacja IKO ma wkrótce zostać wzbogacona o szereg nowych funkcji, z których korzystać będą również klienci innych banków. Rozpocznie to swoistą ekspansję banku na nowych klientów.

Do tej pory aplikacje mobilne banków działały dość prosto - masz konto w danym banku i korzystasz z danej aplikacji dla bankowości mobilnej. PKO BP chce jednak zaburzyć tę równowagę i zaoferować swoją apkę dla wszystkich, bez względu na to, w jakim banku mają konta.

PKO BP szykuje wielkie zmiany

Wygląda na to, że PKO BP postanowiło przeprowadzić niemałą rewolucję w kwestiach bankowości mobilnej. Niedawno odbyła się specjalna konferencja PKO BP na której prezes Zbigniew Jagiełło mówił m.in. o przyszłych planach banku i tego, w jakim kierunku będzie się on rozwijał. Co jednak szczególnie ciekawe to fakt, że na konferencji poruszono również temat bankowości mobilnej i elektronicznej, czyli czegoś, bez czego wielu z nas wręcz nie wyobraża sobie korzystania z z naszych zasobów pieniężnych. Jagiełło poinformował, że bank przebił już próg 5 mln aktywnych urządzeń w swojej aplikacji. To naprawdę świetny wynik, który udowadnia, że bankowość mobilna w Polsce coraz bardziej się rozwija. Teraz jednak PKO BP wyznaczyło sobie nowy cel - osiągnięcie progu 10 mln aktywnych użytkowników. Tu jednak pojawia się problem - jak tego dokonać, skoro bank nie ma aż tylu klientów? To proste - wystarczy udostępnić aplikację dla wszystkich, niezależnie od tego, w jakim banku mają konta!

Każdy będzie mógł mieć IKO

Nowa wersja aplikacji wzbogacona ma zostać nie tylko szeregiem ważnych funkcji, ale również zaoferuje dosłownie każdemu możliwość korzystania z niej, a sama apka w pewien sposób będzie przypominać nieco to, co znamy z chociażby mobilnych aplikacji Lidla czy w pewien sposób nawet Revolut. Wszystko będzie odbywać się dzięki powiązaniu z nią własnej karty, niezależnie od tego, z jakiego aktualnie banku korzystamy. Oczywiście nie będzie to polegać tylko i wyłącznie na tym, że będziemy mogli korzystać z IKO, dostaniemy też nowe związane z tym możliwości. Chodzi m.in. o możliwość płacenia za bilety w komunikacji miejskiej, za parkowanie czy przejazdy autostradami, a nawet doładowywać konta telefoniczne, kupować różnego rodzaju karty podarunkowe i korzystać z tego wszystkiego, co w najbliższej przyszłości pojawi się właśnie w IKO.

Co dalej z IKO?

PKO BP zaznacza przy tym, że nie będzie od razu nachalnie przekonywać użytkowników spoza innych banków do założenia konta u siebie, jednak jakaś forma zachęty na pewno się pojawi. Na ten moment nie znamy daty, gdy rewolucyjne mozliwośći mogą się pojawić, jednak bank już teraz wprowadza ważne zmiany. Na urządzeniach z Androidem już teraz możliwa jest funkcja obsługi w aplikacji rachunków z innych banków. Oprócz tej diametralnej zmianie, dowiedzieliśmy się nieco również o kolejnych funkcjach szykowanych przez PKO BP. Mowa tu m.in. o możliwości połączenia z konsultantem z poziomu aplikacji, aktywowania IKO na numerach telefonów z innych krajów czy zarządzania funduszami inwestycyjnymi i obligacjami skarbowymi.

Następny artykuł