PlayStation 5
Źródło: sony

Koniec problemów z dostępnością PlayStation 5? Do Europy trafi PlayStation Direct

Artur ŁokietekArtur Łokietek
15 Grudnia 2020

PlayStation Direct ma wreszcie trafić do Europy. Być może uruchomienia usługi doczekamy się już niedługo. Z pewnością jest to świetna wiadomość dla fanów Sony, którzy chcą mieć wygodny dostęp do ich sprzętu oraz gier.

  • PlayStation 5 cieszy się wielkim zainteresowaniem
  • Sony planuje wprowadzić do Europy swój sklep PlayStation Direct
  • Pozwoli to na zamawianie sprzętu i gier bezpośrednio od firmy

Nie ma co ukrywać, że wiele osób wciąż nie jest w stanie kupić najnowszej konsoli PlayStation 5. W końcu premiera nowej generacji wiązała się z poważnymi deficytami w towarze. Być może nowa usługa będzie w stanie w tym pomóc.

PlayStation Direct w Europie

Poważne problemy z dostępnością, niewielkie dostawy i jeszcze mniej sztuk na magazynie - tak wyglądały dni poprzedzające premierę najnowszej konsoli od Sony. W samym "dniu sądu" nie było wcale lepiej, gdyż chcąc kupić konsolę, trzeba było spędzić długie godziny na próbie dostania się na stronę sklepu, a później i tak okazywało się, że wszystko zostało wyprzedane.

Sytuacja była o tyle kuriozalna, że niektórzy decydowali się na spore poświęcenie, gdy chcieli zapewnić sprzęt dla swoich pociech. Mimo wszystko kryzys zażegnano, ale nie w sposób w pełni satysfakcjonujący - do tej pory wielu graczy nie ma możliwości zakupu PlayStation 5.

Z pomocą rusza Sony i to w dość zaskakującej formie - oprócz kolejnych dostaw (zapewne w większych ilościach na początku przyszłego roku), Japoński gigant zamierza otworzyć w Europie swoją nową usługę, która cieszy się w Stanach Zjednoczonych dużym zainteresowaniem. Chodzi o wewnętrzny sklep PlayStation Direct.

Zamówienie wprost od Sony

PlayStation Direct to inicjatywa Sony, które chce zapewnić graczom łatwy, szybki i możliwie bezproblemowy dostęp do wszelkiego rodzaju software'u i hardware'u tej firmy. Wbudowany w interfejs PlayStation sklep umożliwia składanie zamówień bezpośrednio do Sony, omijając wszelkich pośredników.

Virgin Mobile dostało karę prawie 2 milionów złotych. Wszystko przez złą ochronę danychVirgin Mobile dostało karę prawie 2 milionów złotych. Wszystko przez złą ochronę danychCzytaj dalej

Dzięki Directowi możemy więc kupić nie tylko gry na konsole, ale też same konsole jak i akcesoria do nich. Jest to z pewnością świetna wiadomość, szczególnie, że magazyny wielu sklepów do dziś świecą pustkami jeżeli chodzi o liczby egzemplarzy konsol nowej generacji.

Z drugiej strony Direct można nieco dać się we znaki sklepom - po co w końcu kupować sprzęt od zewnętrznej firmy, skoro można ze źródła? Oczywiście dużą rolę odegrają tu koszty dostawy, jednak jak na razie są to rzeczy zbyt odległe, aby o nich dyskutować.

Sony szuka nowego dyrektora

Cała informacja o tym, że Sony planuje wprowadzenie swojej świetnej usługi na rynek europejski pochodzi od oferty pracy. Japoński koncern szuka bowiem nowego dyrektora ds. PlayStation Direct w Europie. Chyba nie ma lepszego potwierdzenia, że taka inicjatywa faktycznie się u nas pojawi.

Chcemy wykorzystać udaną premierę nowego biznesu direct-to-consumer w USA i uruchomić go w Europie. [...] Rola ta będzie polegała na realizacji europejskiej strategii sprzedaży i celów sprzedaży sprzętu komputerowego przeznaczonego bezpośrednio dla konsumentów w Europie - czytamy w oświadczeniu Sony cytowanym przez portal PPE.pl.

Liczymy, że już nie będzie trzeba uciekać się do nielegalnych praktyk, aby zdobyć oczekiwaną konsolę, a Direct zapewni jej dostęp dla każdego klienta.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł