Techgame.pl
Puste półki w sklepie

snappygoat.com

Katastrofalne wiadomości dla fanów PlayStation 5. Chodzi o dostępność konsoli

26 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Startu PlayStation 5 nie można uznać za udany pod względem wizerunkowym dla giganta z Japonii. Część zamówień przedpremierowych nie została jeszcze zrealizowana, nie wspominając nawet o tych, którzy nie załapali się na preorder. Kolejne wiad

Sony próbuje ratować twarz po rozwścieczeniu setek tysięcy fanów, którzy nie mogą kupić nowej konsoli. Producent pracuje pełną parą, by jak najszybciej uzupełnić braki w asortymencie sklepów elektronicznych, jednakże na efekty jeszcze trochę poczekamy.

Sony na drodze do wznowienia sprzedaży PS5

Choć dotąd Sony nie podało konkretnej daty wprowadzenia do sprzedaży drugiej partii PlayStation 5, firma zapowiada, że urządzenia trafią do sklepów jeszcze w tym roku. Jest to nieco lepsza informacja od poprzednich, które zapowiadały kolejny rzut konsol dopiero na 2021 rok.

Nie zmienia to jednak faktu, że nadchodząca dostawa nie uzupełni braków do końca. Wielu klientów nie otrzymało jeszcze swoich zamówień przedpremierowych (w tym kupujący w polskim sklepie X-kom).

Grudniowa dostawa PlayStation raczej nie rozwiąże problemu

Sony nie podało jeszcze ilości konsol, które trafią w grudniu do sprzedaży. Trudno się jednak spodziewać, by liczba urządzeń mogła zaspokoić ogromny popyt na PlayStation nowej generacji. W pierwszej kolejności zostaną zrealizowane zamówienia sprzed premiery, a pozostałe konsole trafią na półki sklepowe.

Tyle że nie wiadomo, czy cokolwiek zostanie, a nawet jeśli, to stwierdzenie, iż pozostałe konsole trafią „na półki”, jest w tym przypadku wyolbrzymieniem. Hiszpański oddział PlayStation 5 zapowiedział, że sprzęt będzie dostępny tylko w sprzedaży online.

  1. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko

  2. Sałatka nie musi być nudna. Połącz ziemniaki, boczek oraz ogórki kiszone i delektuj się boskim smakiem

  3. NASA: sonda Juno przeleciała nad Jowiszem. Naukowców aż zatkało, wszystko się nagrało

W oczekiwaniu na wznowienie sprzedaży

Mimo że Sony nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu w tej kwestii, możemy się spodziewać, że w Polsce sprawa będzie wyglądała tak samo, jak w Hiszpanii. 

Na premierę sprzedaż konsol w sklepach stacjonarnych była zakazana, nie ma więc co liczyć na zmianę stanowiska producenta w przypadku drugiej „premiery” PS5.

Jeśli Sony będzie tak bardzo rozciągać dalszą dystrybucję PS5, możliwe, że nawet konsolowcy z dziada pradziada przesiądą się ostatecznie na PC-ty, które są dostępne zawsze, co jak widać, nie jest standardem w obecnych pandemicznych czasach.

Sony wśród „ofiar” pandemii

Branża elektroniki i gamingu zmieniła się bardzo mocno w ostatnich miesiącach. Z pewnością zyskała więcej klientów, co cieszy, lecz także wygenerowała taką podaż na nowinki technologiczne, że najnowsze sprzęty rozchodzą się w kilka minut.

Trudno winić Sony za taki stan rzeczy, w końcu nie mieli wpływu na problemy logistyczne spowodowane pandemią oraz tak ogromne zainteresowanie nowych klientów. Nie zmienia to faktu, że zdenerwowanie graczy i tak koncentruje się na japońskim gigancie, bo kogoś przecież winić trzeba, prawda?

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >