Kartony
Źródło: pxfuel.com

Gracze zamówili PlayStation 5 na eBayu. Osłupieli gdy sprawdzili zawartość paczek

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
29 Listopada 2020

Wielu kupujących konsolę PlayStation 5 na eBayu niestety musiało nie tylko obejść się smakiem, lecz także pogodzić ze stratą pieniędzy. Oszuści wystawiali na aukcje zdjęcia konsoli, licząc na nieuwagę kupujących. Klasyczny przekręt. 

Wysoki popyt przy niskiej podaży to raj dla sprzedawców lubiących wykorzystywać takie okazje do nie do końca uczciwego zarobienia pieniędzy. Tegoroczna premiera konsol nowych generacji, których nakład rozszedł się błyskawicznie (zwłaszcza w przypadku PlayStation 5), to idealna okazja do żerowania na niecierpliwości graczy.


Oszustwo na eBayu


Ceny PlayStation 5 na serwisach aukcyjnych sięgają nawet kilkukrotnie wyższej ceny, niż ta, którą zapłacilibyśmy u producenta. Trend ten pojawił się jeszcze przed premierą konsoli, w momencie, gdy Sony ogłosiło, że przedsprzedaż wyczerpała całą pulę wyprodukowanych urządzeń.

Bardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółBardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółCzytaj dalej


Wówczas gracze zaczęli odsprzedawać swoje preorderowe rezerwacje na konsolę. Sytuacja była wówczas kuriozalna, ceny sięgały kilkunastu tysięcy.


Teraz sytuacja na naszym rodzimym rynku się ustabilizowała i ci, którzy chcieliby kupić PS5 już teraz, mogą to zrobić, wydając około 1000 złotych więcej, niż przewidziało Sony.Aukcje PS5 na Allegro


Komu zdjęcie PlayStation 5?


Sprzedawcy działający na amerykańskim eBayu byli jednak bardziej kreatywni. W cenie kilkakrotnie przewyższającej wartość konsoli (czyli „normalnej” w przypadku aukcji) można bowiem nabyć pięknie oprawione zdjęcie PS5. Lub pada DualSense. Albo nawet obydwu. Z pewnością będą pięknie wyglądały na ścianie w salonie.


Oszuści liczą na to, że kupujący nie przeczytają dokładnie opisu lub tytułu aukcji. W efekcie do wielu użytkowników eBaya, którzy nabrali się na ów podstęp, przyszły niemal puste pudełka. Rozczarowanie i wściekłość graczy były ogromne.

Czarna dziura jakiej jeszcze nie widzieliśmy. NASA pokazała niesamowite nagranieCzarna dziura jakiej jeszcze nie widzieliśmy. NASA pokazała niesamowite nagranieCzytaj dalej


Klienci skarżą wnoszą skargi do eBay


Oszukani użytkownicy serwisu aukcyjnego wnoszą skargi i proszą eBay o interwencję. Firma nie pozostaje obojętna, jednak do zakończenia tego oburzającego procederu jeszcze daleko. Aukcje wciąż można bez problemu znaleźć w ofercie serwisu.


”Potępiamy tych wyrachowanych sprzedawców, którzy próbują wprowadzić w błąd innych użytkowników. Jesteśmy w trakcie usuwania wszystkich ofert zdjęć PS5 z naszego serwisu i podejmiemy stosowne kroki wobec sprzedawców” - obiecuje eBay w opublikowanym komunikacie.

Teksty wybrane dla Ciebie:


Oszuści czyhają na nieostrożnych


Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo w sieci. Ostrożność należy zachować zawsze, a już szczególnie podczas dokonywania jakichkolwiek operacji na pieniądzach. PlayStation 5 poczeka. A raczej klienci poczekają, aż Sony je wyprodukuje. Nastąpi to jednak nie wcześniej, niż za miesiąc.

Pod topniejącym lodem odnaleziono mnóstwo artefaktów. Wyjątkowe odkryciePod topniejącym lodem odnaleziono mnóstwo artefaktów. Wyjątkowe odkrycieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

Następny artykuł