Techgame.pl
Kartony

pxfuel.com

Gracze zamówili PlayStation 5 na eBayu. Osłupieli gdy sprawdzili zawartość paczek

29 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Wielu kupujących konsolę PlayStation 5 na eBayu niestety musiało nie tylko obejść się smakiem, lecz także pogodzić ze stratą pieniędzy. Oszuści wystawiali na aukcje zdjęcia konsoli, licząc na nieuwagę kupujących. Klasyczny przekręt.

Wysoki popyt przy niskiej podaży to raj dla sprzedawców lubiących wykorzystywać takie okazje do nie do końca uczciwego zarobienia pieniędzy. Tegoroczna premiera konsol nowych generacji, których nakład rozszedł się błyskawicznie (zwłaszcza w przypadku PlayStation 5), to idealna okazja do żerowania na niecierpliwości graczy.

Oszustwo na eBayu

Ceny PlayStation 5 na serwisach aukcyjnych sięgają nawet kilkukrotnie wyższej ceny, niż ta, którą zapłacilibyśmy u producenta. Trend ten pojawił się jeszcze przed premierą konsoli, w momencie, gdy Sony ogłosiło, że przedsprzedaż wyczerpała całą pulę wyprodukowanych urządzeń.

Wówczas gracze zaczęli odsprzedawać swoje preorderowe rezerwacje na konsolę. Sytuacja była wówczas kuriozalna, ceny sięgały kilkunastu tysięcy. 

Teraz sytuacja na naszym rodzimym rynku się ustabilizowała i ci, którzy chcieliby kupić PS5 już teraz, mogą to zrobić, wydając około 1000 złotych więcej, niż przewidziało Sony.

Komu zdjęcie PlayStation 5?

Sprzedawcy działający na amerykańskim eBayu byli jednak bardziej kreatywni. W cenie kilkakrotnie przewyższającej wartość konsoli (czyli „normalnej” w przypadku aukcji) można bowiem nabyć pięknie oprawione zdjęcie PS5. Lub pada DualSense. Albo nawet obydwu. Z pewnością będą pięknie wyglądały na ścianie w salonie.

Oszuści liczą na to, że kupujący nie przeczytają dokładnie opisu lub tytułu aukcji. W efekcie do wielu użytkowników eBaya, którzy nabrali się na ów podstęp, przyszły niemal puste pudełka. Rozczarowanie i wściekłość graczy były ogromne.

Klienci skarżą wnoszą skargi do eBay

Oszukani użytkownicy serwisu aukcyjnego wnoszą skargi i proszą eBay o interwencję. Firma nie pozostaje obojętna, jednak do zakończenia tego oburzającego procederu jeszcze daleko. Aukcje wciąż można bez problemu znaleźć w ofercie serwisu.

”Potępiamy tych wyrachowanych sprzedawców, którzy próbują wprowadzić w błąd innych użytkowników. Jesteśmy w trakcie usuwania wszystkich ofert zdjęć PS5 z naszego serwisu i podejmiemy stosowne kroki wobec sprzedawców” - obiecuje eBay w opublikowanym komunikacie.

Oszuści czyhają na nieostrożnych

Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo w sieci. Ostrożność należy zachować zawsze, a już szczególnie podczas dokonywania jakichkolwiek operacji na pieniądzach. PlayStation 5 poczeka. A raczej klienci poczekają, aż Sony je wyprodukuje. Nastąpi to jednak nie wcześniej, niż za miesiąc.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >