Techgame.pl
PlayStation 5

youtube.com/PlayStation/ Kadr z filmu

PlayStation 5 znów w polskiej sprzedaży. Trzeba się jednak spieszyć [Aktualizacja]

16 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Serwis Allegro ruszył pełną parą ze sprzedażą PlayStation 5. Trzeba się jednak spieszyć, bo na aukcję trafiło tylko 1000 sztuk, a chętnych jest znacznie więcej.

  • PlayStation 5 znów w sprzedaży

  • Czy premiera konsoli była sukcesem?

  • Opóźnione premiery ekskluzywnych tytułów

Czy premiera konsoli PlayStation 5 należy do udanych? Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć. Z jednej strony, jest to święty graal współczesnych graczy, konsola, która dorównuje, a wręcz przebija osiągi gamingowych PC-tów. Ciężko dyskutować z fenomenalną wydajnością, czy jakością wykonania PS5. Pojawiło się jednak sporo problemów przy okazji jej premiery.

Sukces, czy klapa?

Przede wszystkim konsola jest praktycznie niedostępna. Co jakiś czas do sprzedaży trafiają niewielkie partie, które jednak zostają sprzedane w mgnieniu oka. Na dodatek, kupcami często nie są spragnieni gracze, a boty. Czemu ktoś miałby się trudzić i stawiać bota, tylko po to, by jak najszybciej nabyć PlayStation?

Odpowiedź jest bardzo prosta - odsprzedaż. W Internecie aż roi się od ofert sprzedaży znacznie przekraczających rzeczywistą cenę konsoli, a wszystko przez brak odpowiedniej ilości asortymentu. Ten natomiast ograniczony jest przez pandemię COVID-19, która to znacznie ograniczyła możliwości produkcyjne fabryk.

Jak więc widzicie, problem jest złożony, a rozwiązanie go wcale nie jest proste. Prawdopodobnie upłynie jeszcze sporo czasu, zanim będziemy mogli bez problemu zamówić konsolę i liczyć na szybką dostawę. Nie jest to jednak jedyny problem z PS5.

Opóźnione tytuły AAA

Pandemia nie uderzyła wyłącznie w twórców sprzętu, ale i developerów gier, którzy musieli przestawić się na zdalny tryb pracy przy okazji projektowania tytułów. Okazuje się, że taki tryb pracy nie zawsze jest wydajny, o czym przekonały się praktycznie wszystkie studia AAA. Efektem tego są opóźnienia produkcyjne najważniejszych ekskluzywnych tytułów na PlayStation 5.

Prawda jest taka, że w chwili obecnej najciekawszymi tytułami na najnowszą konsolę Sony są Demon Douls (które są de facto remakiem) oraz Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (czyli obszerne DLC dla gry z konsoli poprzedniej generacji). 

Wśród tytułów przesuniętych, na których premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać są wszakże najgłośniejsze exclusivy konsoli PS5. Wśród nich znajdziemy, chociażby Hogwarts Legacy czy Horizon Forbidden West. Nieoficjalnie spekuluje się również o przesunięciu God of War: Ragnarok, co byłoby potężnym ciosem dla Sony.

PlayStation 5 na Allegro

Prawda jest jednak taka, że sprzedaż wkrótce znów ruszy z kopyta, bo chętnych do grania chyba jeszcze nigdy nie było więcej. Pandemia zmusiła ludzi do prawie bezustannego siedzenia w swoich mieszkaniach, co stwarza fantastyczne warunki do rozwoju przemysłu gamingowego. Zresztą gaming ma się doskonale i notuje gigantyczne zyski, gdy inne branże krwawią.

Jeśli więc chcecie mieć okazję już teraz nabyć konsolę gamingową PlayStation 5, to czym prędzej kierujcie się na serwis Allegro, gdzie “rzucono” partię 1000 konsol. Można tam nabyć konsolę w 3 różnych zestawach:

  • PS5 Digital+Card 90 Day+LiveCards 100PLN+DualSense - 2399 zł

  • PS5 Digital+Plus Card 365+Live Cards Hang 100 PLN - 2199 zł

  • PS5 + Spider Man, Demons Soul, The Last of Us 2 - 2999 zł

undefined

AKTUALIZACJA

Niestety stało się to, czego można było się spodziewać. Wszystkie sztuki zostały już wyprzedane i rozeszły się jak świeże bułeczki. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejną partię.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Top 7 gier dla dwojga. Walentynkowy poradnik gamera

  • Stało się. Hakerzy sprzedali kody źródłowe Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077

  • Kryptowaluty rosną w siłę. Mastercard i Uber chcą wprowadzić płatność Bitcoinem

Kuba Wieloch

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >