Siatka symbolizująca zasięg sieci 5G w dużym mieście.
Źródło: pixbay.com

Plus rozbuduje sieć 5G. Kilkanaście milionów Polaków znajdzie się w zasięgu

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
9 Listopada 2020

Sieć 5G nadchodzi - to fakt. Choć wciąż krążące wokół niej mity sprawiają, że wielu Polaków patrzy nieufnie na nową technologię, będą musieli pogodzić się z jej nadchodzącym rozpowszechnieniem. Plus zapowiada rychły rozrost swojej sieci.

Obecnie wszyscy więksi operatorzy sieci komórkowych w Polsce oferują swoim klientom dostęp do sieci 5G. Jak na razie nie jest to jeszcze powszechne wśród użytkowników. Problemem jest głównie dostępność sieci, póki co tylko w dużych miastach. Niebawem ma się to zmienić.


Plus buduje nadajniki


Niezrażony nieufnością do nowej technologii, przejawianej przez część użytkowników sieci, Plus z rozmachem rozwija swoją sieć nadajników. Firma zapowiada, że infrastruktura już w przyszłym roku obejmie zasięgiem około 30% powierzchni Polski.


”Oferujemy najszybszą sieć internetu 5G w Polsce. Zależy nam na tym, by w możliwie jak najkrótszym czasie, jak najwięcej Polaków otrzymało do niej dostęp Podobnie jak 10 lat temu, kiedy jako pierwsi w Polsce wprowadzaliśmy LTE, tak teraz pierwsi chcemy dać milionom mieszkańców Polski prawdziwe 5G” - mówi Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

NASA sprzeciwia się rozbudowie systemu satelitów. NASA sprzeciwia się rozbudowie systemu satelitów. "Ryzyko katastrofalnych kolizji jest niedopuszczalnie wysokie"Czytaj dalej


Dostęp dla milionów Polaków


Dzięki budowanej obecnie sieci nadajników Plusa (których w przyszłym roku ma być aż 1700) dostęp do Internetu w technologii 5G otrzyma aż 11 milionów Polaków. Sieć ma być dostępna nie tylko w dużych miastach Polski.


Firma planuje postawić nadajniki również w mniejszych miejscowościach, ze szczególnym uwzględnieniem obecnych i dawnych stolic województw. Dzięki temu z siecią 5G połączymy się między innymi w Częstochowie, Bydgoszczy, Toruniu, Trójmieście, Augustowie, Radomiu i Białej Podlaskiej. Na stronie operatora można zobaczyć mapę z zaznaczonymi lokalizacjami nadajników.

Na Śląsku powstanie planetarium przyszłości, w którym zobaczymy prawdziwe tornado. Ogromne pieniądze na modernizacjęNa Śląsku powstanie planetarium przyszłości, w którym zobaczymy prawdziwe tornado. Ogromne pieniądze na modernizacjęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Reżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzy


Nie wszyscy będący w zasięgu skorzystają z 5G


Gdy problem z byciem w zasięgu nowej technologii zostanie rozwiązany, czas zastanowić się, w jaki sposób będziemy mogli z niej skorzystać. Łączem o transferze 600 Mb/s będziemy mogli się cieszyć po zakupie odpowiedniego routera. W ofercie Plusa znajdziemy kilka z nich. Operator zapowiada też rychłe pojawienie się kolejnych.


Kolejna kwestia to model posiadanego przez nas smartfona. Niestety jeszcze nie wszystkie urządzenia są w stanie obsługiwać technologię 5G. W nowych modelach jest to już standardem, jednak kilkuletnie dziś urządzenia mogą nie mieć takiej możliwości.


Plus proponuje sprawdzone modele


W swoich abonamentach Plus oferuje kilka różnych modeli smartfonów zdolnych połączyć się z siecią 5G. Wśród nich znajdują się Motorola Edge, Huawei P40 - również w wersjach Lite oraz Pro. Ceny i więcej modeli można sprawdzić na stronie operatora.

Biedronka dodaje kolejne technologiczne wynalazki do oferty. Idealne urządzenia do kuchni w przystępnej cenieBiedronka dodaje kolejne technologiczne wynalazki do oferty. Idealne urządzenia do kuchni w przystępnej cenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
  2. Hitowe tradycyjne placki ziemniaczane po białorusku. Deklasują przepis Gessler
  3. Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiaj
  4. Naukowcy dawno nie byli tak podekscytowani. Słońce w nowym cyklu, czekali od dawna
  5. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  6. Policjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcja
  7. Krzysiek z zespołem Downa od dawna obala stereotypy. Teraz spełniło się jego największe marzenie, jest wniebowzięty

Następny artykuł