Ryba grająca w Pokemon
Źródło: youtube.com/ むてきまるちゃんねる -Mutekimaru Channel-/kadr z filmu

Ryby ukończyły grę Pokemon. Niesamowity eksperyment prosto z Japonii

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
13 Listopada 2020

Zwierzęta potrafią bardzo wiele. Niektóre rzeczy robią lepiej niż ludzie. Często zdarza się, że nie doceniamy ich inteligencji lub instynktu. Czasem nasz zwierzak domowy zupełnie zaskakuje nas swoimi możliwościami intelektualnymi. Wobec tego czy zwierzęta mogłyby też... grać w gry? 

Poniekąd tak, lecz nie w każdym sensie. Japoński YouTuber udowodnił, że przy odpowiednim dostosowaniu metody sterowania, nawet rybka jest w stanie przejść grę z serii Pokemon. Zajęło jej to trochę dłużej niż w przypadku ludzkich graczy, ale… Udało jej się.


Ryba-gamer


Za eksperyment z rybami odpowiedzialni są japońscy twórcy z kanału na YouTube Mutekimaru Channel, któremu przyświeca idea nakłonienia ludzi do pozostania w domu w związku z pandemią COVID-19. Oferowaną przez kanał rozrywką są materiały z rybkami grającymi w gry.


Jak dotąd najsłynniejszą serią filmów Mutekimaru Channel jest nagranie z przechodzenia gry z GameBoya - Pokemon Ruby/Sapphire. Bohaterką serii jest rybka Lara z gatunku Bojownik Wspaniały (Betta). W Polsce przyjęło się nazywanie jej bojownikiem, który swego czasu był popularną rybką, sprzedawaną samotnie w szklanej kuli.

Nie tylko nasza planeta się rozgrzewa. Niezwykłe badania dotyczące Wszechświata. Naukowcy nie mają pewnościNie tylko nasza planeta się rozgrzewa. Niezwykłe badania dotyczące Wszechświata. Naukowcy nie mają pewnościCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?


Rybie sterowanie


Rozpoczęty w czerwcu projekt z Pokemonami bazował na pomyśle wykorzystania platformy programistycznej Arduino. Z jej pomocą YouTuberowi udało się stworzyć urządzenie, które wykrywało ruch i położenie rybki w akwarium, po czym przekładało je na komendy przesyłane do gry.


Dzięki temu rybka Lara mogła swobodnie sterować postacią w Pokemonach i wspinać się po drabinie, na której szczycie czekało mistrzostwo Ligi Pokemon. Styl gry miała dość specyficzny, ale każda taktyka jest dobra, póki działa.

Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiemMężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiemCzytaj dalej


Stream z podbojów Alabastii


Zmagania rybki można było oglądać na żywo. Były one regularnie streamowane, dzięki czemu Lara zyskała wielu fanów. Jej taktyka była z założenia dość prosta - przegrywała niemal wszystkie pojedynki, dzięki czemu jej pokemon zawsze miał pełnię zdrowia, gdyż punkty życia były automatycznie odnawiane po przegranej walce.


Tym sposobem dotarła do finału gry i została mistrzynią Ligi Pokemon. Fakt, że zajęło jej to nieco dłużej niż przeciętnemu graczowi. Rybka potrzebowała 3195 godzin na przejście całej gry. To daje nieco ponad 133 doby.

Niezwykłe tajemnice dinozaurów. Naukowcy po latach odkryli niesamowite faktyNiezwykłe tajemnice dinozaurów. Naukowcy po latach odkryli niesamowite faktyCzytaj dalej


Dalsze projekty Mutekimaru Channel


Pokemony nie były jedynym pomysłem Japończyka. Na kanale pojawiają się materiały z kolejnych gier. Między innymi z bijatyki Smash Bros. Jest to typowa gra w stylu starego Tekkena czy Mortal Kombat.


Tym razem mamy okazję obserwować zmagania dwóch rybek, grających przeciwko sobie. Każda z nich jest umieszczona w osobnym akwarium i ma własny system wykrywania ruchu. Jeśli macie ochotę popatrzeć na niezwykle emocjonujące zmagania walczących w wirtualnym świecie rybek Betta, kanał Mutekimaru jest tym, czego szukacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek własnym ciałem bronił pana przed włamywaczami. Zapłacił wysoką cenę
  2. Elon Musk z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Miliarder uważa, że testy to fałszerstwo
  3. Papież Franciszek wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji. Niesamowite słowa głowy kościoła
  4. Naukowcy prognozują kiedy wrócimy do normalności po pandemii. Szybciej niż nam się wydaje
  5. Widziałeś UFO na niebie? Możliwe, że obok Ciebie przelatywał ADIFO. Nowy pojazd, który osiąga prędkość ponaddźwiękową
  6. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  7. Anita ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" zaskoczyła internautów. Jeszcze nigdy nie pokazała podobnego zdjęcia

Następny artykuł