PS5
Źródło: youtube.com/Sony/kadr z filmu

PS5 jeszcze nie miało oficjalnej polskiej premiery, a na rynku wtórnym jej ceny szybują. Trzeba wydać kosmiczne pieniądze

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
12 Listopada 2020

Mówi się, że wojna to raj dla kupców. W tym przypadku wojna z koronawirusem też się liczy. Wielu rzeczy brakuje, inne są opóźnione, popyt ogromny, tylko towaru nie ma. Co wtedy robimy? Sprzedajemy za kilkukrotnie wyższą cenę!

Przedsprzedażowe egzemplarze PS5 już dawno wyprzedane. Kolejna partia będzie nie wiadomo kiedy… Czy przyjdzie nam żyć w świecie, gdzie nowa generacja konsol będzie dostępna jedynie dla wybranych? A skąd! Ci, którzy załapali się na PS5, już wyciągają pomocną dłoń do spóźnialskich. Przecież trzeba sobie pomagać, prawda?


Czarny rynek konsolowców


Na serwisach aukcyjnych można znaleźć wszystko. Dosłownie. Nawet to, czego nie ma już w sprzedaży. A może nawet zwłaszcza to? W każdym razie, jeśli nie zdążyliście z zakupem nowego PlayStation, nietrudno będzie znaleźć dziesiątki aukcji z nowymi egzemplarzami.


Problemem są jednak ceny. Windowane w górę do niebotycznych wartości przez wielu chętnych na odkupienie konsoli. Licytacje zaczynają się od 2500 zł, a kończą… Różnie. Czasem na 8 tysiącach złotych. Czasem na kilkudziesięciu.

Papież Franciszek wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji. Niesamowite słowa głowy kościołaPapież Franciszek wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji. Niesamowite słowa głowy kościołaCzytaj dalej


Rozrywka dla bogatych


Niesamowite, że wchodząc na serwis aukcyjny, można zobaczyć licytacje PlayStation 5 zaczynające się od kilkunastu tysięcy złotych. I kilka osób licytuje. A do końca aukcji jeszcze kilka dni. Czy posiadanie nowej konsoli od razu po premierze jest aż tak ważne?


Dla niektórych z pewnością tak. Świadczy o tym liczba licytujących, których nie brakuje niemal na każdej aukcji. Podobno pandemia mocno nadszarpnęła możliwości finansowe Polaków. Tutaj zupełnie tego nie widać. Po wyszukaniu aukcji z nową konsolą Sony, strona wygląda jak podczas Czarnego Piątku. Z tą różnicą, że ceny są nawet kilkukrotnie wyższe od sklepowych.

Naukowcy prognozują kiedy wrócimy do normalności po pandemii. Szybciej niż nam się wydajeNaukowcy prognozują kiedy wrócimy do normalności po pandemii. Szybciej niż nam się wydajeCzytaj dalej


Inwestycja w lockdown


Sytuacja z odsprzedażą nowych konsol PS5 pokazuje, jak bardzo pandemia zmieniła świat. Mały nakład egzemplarzy na premierę, spowodowany problemami całej branży technologicznej. Zwiększony popyt na rozrywkę w domu, niewielkie możliwości wyjazdu gdziekolwiek… I wszystko wywraca się do góry nogami.


Po raz kolejny uśmiechają się z przekąsem gracze pecetowi. I trudno odmówić im racji. Komputer dostaniemy bez problemu, tak całościowy, jak i pojedyncze części. Wystarczy kostka pamięci RAM czy nowa karta graficzna i nie mamy problemu ze spełnieniem wymagań najnowszych gier.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Objawy COVID-19 pojawiają się w określonej kolejności. Warto ją poznać, aby odróżnić od innych chorób


Ile za PS5?


Jeśli poważnie myślimy o skorzystaniu z serwisów aukcyjnych przy zakupie nowej konsoli Sony, musimy się liczyć z wydatkiem około 5 tysięcy złotych. Jeśli będziemy mieli szczęście. Dobrze, że egzemplarze cyfrowe Cyberpunka 2077 nie będą ograniczone ilościowo, bo strach pomyśleć, ile kosztowałyby na aukcjach...

Niezwykłe tajemnice dinozaurów. Naukowcy po latach odkryli niesamowite faktyNiezwykłe tajemnice dinozaurów. Naukowcy po latach odkryli niesamowite faktyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdę
  2. Zbierał pokemony na środku ruchliwej drogi. Samochód z impetem wjechał w młodego mężczyznę - Wideo
  3. Niezwykłe tajemnice dinozaurów. Naukowcy po latach odkryli niesamowite fakty
  4. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę
  5. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  6. Wchodząc do Biedronki, można się nieźle zdziwić. Za 20 złotych nasz pupil będzie w siódmym niebie
  7. Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TK

Następny artykuł