Hogwarts Legacy
Źródło: youtube.com/Hogwarts Legacy/kadr z filmu

Najbardziej wyczekiwane gry 2021 roku. Ranking najciekawszych produkcji

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
13 Grudnia 2020

Czekaliśmy na Cyberpunka 2077. Premiera odbyła się kilka dni temu. Co teraz? Na co czekać? Czy to już koniec gamingu? Na szczęście nie! W nadchodzącym roku pojawi się wiele obiecujących produkcji, a poniżej znajdziecie kilka najciekawszych z nich.

  • Ranking najbardziej wyczekiwanych gier 2021
  • Polskie The Medium nadchodzi
  • Returnal oraz God of War: Ragnarok na PS5
  • Powrócą odświeżone klasyki

W poniższym zestawieniu znalazły się gry na różne platformy. Znajdziecie wśród nich zarówno produkcje ekskluzywne, jak i w pełni multiplatformowe. Nie będzie to spis wszystkich obiecujących gier przyszłego roku, ale postaraliśmy się wybrać dla Was te najciekawsze.

Ranking najbardziej wyczekiwanych gier 2021

Jedną z najbardziej wyczekiwanych gier roku, pierwszym pełnoprawnym tytułem dedykowanym konsoli Xbox Series X (oraz PC) jest polska produkcja krakowskiego studia Bloober Team - The Medium. Trzecioosobowy horror zabierze nas do Krakowa, w którym będziemy eksplorowali świat doczesny oraz pozagrobowy, kierując tytułowym Medium - kobietą, która potrafi przeniknąć w świat duchów.

Pozostając w klimacie horroru, oficjalnie wydana ma zostać również Phasmophobia - kooperacyjna gra, w której drużyna licząca maksymalnie czterech graczy wciela się w łowców duchów. Gra już teraz jest hitem na Steamie, mimo iż znajduje się dopiero w fazie beta.

Zobacz film (1)

Gratka dla miłośników science-fiction

Już w marcu ukaże się nowy tytuł ekskluzywny na PlayStation 5. Returnal zabierze nas na powierzchnię nieznanej planety, gdzie astronautka została uwięziona w pętli czasowej, która każe jej przeżywać wciąż od nowa moment rozbicia statku i jej własną śmierć. Gracze będą musieli rozwikłać mroczną zagadkę, patrząc, jak ich bohaterka z każdą śmiercią coraz bardziej popada w szaleństwo.

Kolejna w zestawieniu jest gra polskiego studia People Can Fly, która już 2 lutego ukaże się na konsolach obu generacji oraz PC. Mroczne science-fiction pod tytułem Outriders będzie strzelanką z perspektywy trzeciej osoby z elementami RPG. Gra zaoferuje multiplayerową, kooperacyjną rozgrywkę, w której gracze wcielają się w członków załogi statku wysłanego na nieznaną planetę w ważnej misji, od której zależą losy ludzkości.

Zobacz film (2)

Nadchodzące gry RPG

Tym, na co najbardziej liczą gracze, których dzieciństwo przypadło na lata 90. ubiegłego wieku, jest gra RPG osadzona w świecie Harry’ego Pottera - Hogwarts Legacy. Gra ma przenieść nas do Hogwartu w XIX wieku, gdzie gracze będą mogli stworzyć własnego bohatera i samemu napisać jego historię. Brzmi genialnie, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Kolejnym ciekawym tytułem będzie kontynuacja popularnego Horizon Zero Dawn, które zyskało sympatię wielu posiadaczy PlayStation 4. Horizon: Forbidden West również ukaże się tylko na konsole Sony (obu generacji) i po raz kolejny gracze będą mogli pokierować krokami Aloy, która tym razem wyruszy na zachód Ameryki, by chronić ludzkość przed nowym zagrożeniem.

Zobacz film (3)

Zobacz film (4)

Długi ranking wyczekiwanych gier 2021

Żeby zmieścić w tym zestawieniu wszystkie gry, które na to zasługują, trzeba byłoby poświęcić kilka dobrych godzin. Wspomnę więc tylko, że w przyszłym roku ukażą się dwa ciekawe odświeżone tytuły - nadchodzi remake Trylogii Mass Effect oraz kultowego Prince of Persia: The Sands of Time.

Poza tym niebawem ukaże się również Hitman 3, Baldur’s Gate III (klasyka RPG powraca!), God of War: Ragnarok na PS5 oraz Far Cry 6 na wszystkich platformach. Jak widać, na Cyberpunku świat się nie kończy i czeka nas wiele obiecujących produkcji w nadchodzącym roku.

Następny artykuł