Kadr z recenzji smartfona realme 7i
Źródło: Youtube.com/YugaTech/Kadr z filmu

Tani smartfon z obsługą 5G? Realme przedstawia najnowsze smartfony

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
5 Grudnia 2020

Realme ambitnie walczy o użytkowników smartfonów. Wkrótce w Polsce ma się pojawić model obsługujący sieć 5G. Wyróżnikiem realme są atrakcyjne ceny solidnych urządzeń.

  • realme przygotowuje debiut modelu 7i na polskim rynku
  • Smartfon zaoferuje przede wszystkim obsługę 5G w przystępnej cenie
  • realme stał się jednym z najpoważniejszych graczy w kategorii cena/jakość
  • Dla niezainteresowanych 5G realme także ma ciekawe propozycje

realme jest świeżym na rynku chińskim producentem telefonów, który nie przebił się jeszcze na dobre do mainstreamu. Chociaż firma nie zakorzeniła się w świadomości klientów, to jest na właściwym kursie, by tego dokonać.

realme oferuje dużo za niewielką cenę

Chiński producent wkrótce ma wprowadzić na nasz rynek kolejny model realme 7. Chodzi o 7i, który oferuje obsługę sieci 5G. Jeżeli nie zależy nam na tym dodatku, a pozostałej specyfikacji telefonu, to wzrok należy zwrócić w kierunku 7 Pro. Więcej informacji na temat premiery 7i uzyskamy 10 grudnia. Wtedy realme planuje wyjawić cenę oraz dostępność w sklepach.

Najnowszy model realme 7 Pro charakteryzuje się niesamowicie funkcjonalnym rozwiązaniem w kwestii pozyskiwania energii. Zaimplementowano system ładowania SuperDart 65W, który błyskawicznie uzupełnia zapasy baterii.

Producent chwali się naładowaniem 18% w zaledwie 3 minuty, a pełny proces zajmuje łącznie nieco ponad pół godziny. Akumulator dysponuje łączną pojemnością 4 500 mAh.

Realme wykonuje solidną robotę także w kwestii aparatów fotograficznych. W przypadku modelu 7 Pro zastosowano Sony 64 MP. Smartfon posiada też ekran Super AMOLED.

Skupiliśmy się na zaletach wersji Pro, ze względu na jej atrakcyjną cenę w porównaniu do konkurencji. Podobne modele przez czołówkę producentów telefonów mobilnych wyceniane są na ponad 2 tysiące złotych. Tymczasem realme za mocniejsze egzemplarze życzy sobie kwoty rzędu 1 300 złotych.

Właśnie w stosunku ceny do jakości upatruje się największej przewagi nad konkurencją. Samo szefostwo Xiaomi w kontrowersyjnym wywiadzie przyznało, że produkuje urządzenia dla przegrywów. Możemy to określenie interpretować jako ludzi, których nie stać na iPhone’y czy najmocniejsze Samsungi.

Jednakże nawet Huawei i właśnie Xiaomi wydają droższe modele niż realme. Istnieje zatem scenariusz, w którym ich klienci zaczną przekonywać się do nowego gracza. W końcu nie odstaje on bardzo pod względem technicznym, oferując naprawdę solidny sprzęt, a to wszystko za jeszcze mniejsze pieniądze.

Azjatycka dominacja na rynku smartfonów

Niedawno opisywaliśmy wyniki sprzedaży smartfonów z trzeciego kwartału bieżącego roku. Po zepchnięciu Apple’a z trzeciego miejsca całe podium należy do azjatyckich deweloperów. Niedługo może okazać się, że Apple na plecach poczuje oddech także realme.

Stawce przewodzi wyraźny lider w postaci Samsunga, za jego plecami znajduje się przeżywający gorsze chwile Huawei, a na najniższym stopniu pudła uplasował się Xiaomi, który w ostatnim zestawieniu wyprzedził amerykańskiego giganta.

Następny artykuł