Michael na skuterze wodnym, GTA V
Źródło: igdb.com

Nowe informacje na temat GTA VI. Rockstar Games stawia na fabułę

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
20 Grudnia 2020

Oczekiwania na kolejną część serii Grand Theft Auto to już coś, co wpisało się w życie niemal każdego gracza na świecie. Gry Rockstar Games wzbudzają emocje podobne do tych, które świat przeżywał (i przeżywa nadal) przy premierze Cyberpunka. Jeden z developerów zapowiada, że nowa odsłona gangsterskiego cyklu będzie wyjątkowo skupiona na przedstawieniu fabuły.

  • GTA Online otrzymuje nowe DLC
  • Napad można przejść w formie rozgrywki jednoosobowej
  • Będzie więcej takich dodatków
  • GTA VI skupi się na fabule

Niewielu dziś pamięta, że początki GTA V były niemal równie burzliwe, co te, z którymi zmaga się obecnie polski CD Projekt. Fakt, może nie było masowych zwrotów w pierwszych tygodniach po premierze gry, ale… Łaska graczy jak zawsze na pstrym koniu jeździła. Wystarczy przypomnieć sobie oburzenie gracy PC-towych, którzy otrzymali grę ponad półtora roku później niż konsolowcy.

Rockstar Games zabiera głos w kwestii GTA VI

Nie da się jednak ukryć, że GTA V była i jest jedną z najlepszych gier na świecie, mimo że minęło już dobre 7 lat od premiery gry na ówczesnej generacji konsol. Rockstar zadbał o przedłużenie żywotności swojej gry, tworząc rozbudowany tryb online, który w zasadzie stał się niemal odrębnym tytułem.

GTA Online cieszy się niesłabnącą popularnością, a to ze względu na ciągłe aktualizacje oraz dodatkową, zawartość, która regularnie pojawia się w grze czy to w postaci czasowych wydarzeń, przedmiotów czy pełnoprawnych DLC, w których gracze mogą przeżyć nowe przygody.

DLC dla pojedynczego gracza w GTA Online

To właśnie przy okazji nowego dodatku do GTA Online nadarzyła się okazja do rozmowy z Tarkiem Hamadem - developerem odpowiedzialnym za multiplayerowe GTA. Kilka dni temu gracze zyskali możliwość wzięcia udziału w nowym napadzie pod tytułem Cayo Perico Heist, którego można dokonać samodzielnie (w przeciwieństwie do wielu innych tego typu akcji).

To coś, o czym myśleliśmy od dłuższego czasu dzięki uwagom społeczności. Szanujemy wieloosobowe grupy graczy, którzy chcą grać w trybie współpracy. Ale jednocześnie nadal chcemy zaoferować osobom lubiącym rozgrywkę "solo" ważne doświadczenia - wyjaśnia panujące obecnie trendy Tarek Hamad.

Samotna gra w multiplayerze

Czy samotna gra w trybie online nie mija się trochę z celem multiplayera? Zależy, jak owy tryb online traktujemy. Z jednej strony jest to okazja do wspólnej gry ze znajomymi lub poznania nowych ludzi, a z drugiej może być po prostu kontynuacją przygód doświadczonych w trybie single.

Wówczas niekoniecznie możemy mieć ochotę na granie z innymi, zwłaszcza jeśli nie mamy własnej ekipy. Gracze są w końcu różni i niekiedy zorganizowanie napadu z kilkoma nieznajomymi jest niezwykle ciężkie lub wręcz niemożliwe, jeśli każdy ma własny pomysł na przebieg danej akcji.

Rockstar Games zadba o warstwę fabularną

Dlatego właśnie w trybie online co jakiś czas pojawiają się dodatki, w które możemy zagrać sami, bez konieczności zbierania ekipy, co niekiedy bywa trudne i irytujące. Tarek Hamad podkreślił, że najnowsze DLC nie jest ostatnim, które umożliwi graczom samodzielną rozgrywkę.

Zapytany o losy kolejnej odsłony developer odpowiedział, że Grand Theft Auto VI będzie przede wszystkim gangsterską opowieścią, gdzie fabuła będzie kluczowym elementem gry. Cóż, trzymamy za słowo Panie Hamad, i czekamy na dalsze wieści z developerskiego frontu!

Następny artykuł