Techgame.pl
Michael na skuterze wodnym, GTA V

igdb.com

Nowe informacje na temat GTA VI. Rockstar Games stawia na fabułę

20 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Oczekiwania na kolejną część serii Grand Theft Auto to już coś, co wpisało się w życie niemal każdego gracza na świecie. Gry Rockstar Games wzbudzają emocje podobne do tych, które świat przeżywał (i przeżywa nadal) przy premierze Cyberpunka. Jeden

  • GTA Online otrzymuje nowe DLC

  • Napad można przejść w formie rozgrywki jednoosobowej

  • Będzie więcej takich dodatków

  • GTA VI skupi się na fabule

Niewielu dziś pamięta, że początki GTA V były niemal równie burzliwe, co te, z którymi zmaga się obecnie polski CD Projekt. Fakt, może nie było masowych zwrotów w pierwszych tygodniach po premierze gry, ale… Łaska graczy jak zawsze na pstrym koniu jeździła. Wystarczy przypomnieć sobie oburzenie gracy PC-towych, którzy otrzymali grę ponad półtora roku później niż konsolowcy.

Rockstar Games zabiera głos w kwestii GTA VI

Nie da się jednak ukryć, że GTA V była i jest jedną z najlepszych gier na świecie, mimo że minęło już dobre 7 lat od premiery gry na ówczesnej generacji konsol. Rockstar zadbał o przedłużenie żywotności swojej gry, tworząc rozbudowany tryb online, który w zasadzie stał się niemal odrębnym tytułem.

GTA Online cieszy się niesłabnącą popularnością, a to ze względu na ciągłe aktualizacje oraz dodatkową, zawartość, która regularnie pojawia się w grze czy to w postaci czasowych wydarzeń, przedmiotów czy pełnoprawnych DLC, w których gracze mogą przeżyć nowe przygody.

DLC dla pojedynczego gracza w GTA Online

To właśnie przy okazji nowego dodatku do GTA Online nadarzyła się okazja do rozmowy z Tarkiem Hamadem - developerem odpowiedzialnym za multiplayerowe GTA. Kilka dni temu gracze zyskali możliwość wzięcia udziału w nowym napadzie pod tytułem Cayo Perico Heist, którego można dokonać samodzielnie (w przeciwieństwie do wielu innych tego typu akcji).

To coś, o czym myśleliśmy od dłuższego czasu dzięki uwagom społeczności. Szanujemy wieloosobowe grupy graczy, którzy chcą grać w trybie współpracy. Ale jednocześnie nadal chcemy zaoferować osobom lubiącym rozgrywkę "solo" ważne doświadczenia - wyjaśnia panujące obecnie trendy Tarek Hamad.

Samotna gra w multiplayerze

Czy samotna gra w trybie online nie mija się trochę z celem multiplayera? Zależy, jak owy tryb online traktujemy. Z jednej strony jest to okazja do wspólnej gry ze znajomymi lub poznania nowych ludzi, a z drugiej może być po prostu kontynuacją przygód doświadczonych w trybie single.

Wówczas niekoniecznie możemy mieć ochotę na granie z innymi, zwłaszcza jeśli nie mamy własnej ekipy. Gracze są w końcu różni i niekiedy zorganizowanie napadu z kilkoma nieznajomymi jest niezwykle ciężkie lub wręcz niemożliwe, jeśli każdy ma własny pomysł na przebieg danej akcji.

Rockstar Games zadba o warstwę fabularną

Dlatego właśnie w trybie online co jakiś czas pojawiają się dodatki, w które możemy zagrać sami, bez konieczności zbierania ekipy, co niekiedy bywa trudne i irytujące. Tarek Hamad podkreślił, że najnowsze DLC nie jest ostatnim, które umożliwi graczom samodzielną rozgrywkę.

Zapytany o losy kolejnej odsłony developer odpowiedział, że Grand Theft Auto VI będzie przede wszystkim gangsterską opowieścią, gdzie fabuła będzie kluczowym elementem gry. Cóż, trzymamy za słowo Panie Hamad, i czekamy na dalsze wieści z developerskiego frontu!

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >