Techgame.pl
Hasło

pxfuel.com

Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół

31 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Santander Bank Polska ostrzega przed atakiem cyberprzestępców. Oszuści podszywają się pod bank w celu wyłudzenia pieniędzy od klientów banku. Konta ofiar mogą być wyczyszczone do zera.

Coraz częściej słyszy się o atakach oszustów na klientów polskich banków. Okres pandemii jest wymarzonym czasem dla wszelkich cyberprzestępców, przez wzmożoną aktywność Polaków w sieci.

Wielu z nas pracuje teraz zdalnie, a co za tym idzie o wiele częściej przegląda swojego maila lub surfuje po sieci. Oszuści wiedzą o tym doskonale i wręcz prześcigają się między sobą, na coraz to bardziej kreatywne metody zdobycia pieniędzy w sposób nielegalny.

Cyberprzestępcy atakują klientów Santander Bank Polska

Tym razem przestępcy próbują dotrzeć do danych logowania klientów banku Santander. Instytucja wydała oficjalne ostrzeżenie za pośrednictwem swojej facebookowej strony.

"Otrzymujemy informacje, że dostajecie e-maile, podszywające się pod nasz bank i informujące o tym, że należy dokończyć zaktualizować i zweryfikować informację na koncie. Jeśli klikniecie Santander - Internet, zostaniecie przeniesieni do strony podszywającej się pod stronę bankowości internetowejNie róbcie tego!" – czytamy w oficjalnym ostrzeżeniu na stronie facebookowej Santander Bank Polska

Nie klikajcie w podejrzany link

Po kliknięciu w link wygenerowany w fałszywej wiadomości e-mail, przestępcy mogą uzyskać pełny dostęp do naszych danych logowania. Dzięki temu będą oni mogli korzystać ze wszystkich usług bankowych swoich ofiar i w rezultacie wyczyścić konto ze wszystkich oszczędności.

Warto również czytać wszystkie powiadomienia jakie dostajemy w swojej aplikacji bankowej na smartfonie. Pod żadnym pozorem nie należy akceptować podejrzanych próśb o weryfikacje.

Tego typu powiadomienia mogą świadczyć o zainfekowaniu naszego komputera przez oprogramowanie śledzące, które przekazuje wszystkie zdobyte hasła i loginy do przestępców.

Bank Santander ostrzega

„Przestępcy, wysyłając takie informacje, chcą wejść w posiadanie Waszych danych do logowania oraz danych kart płatniczych, dzięki czemu będą mogli wyprowadzić środki z Waszych rachunków!

Bank nigdy nie prosi o logowanie się do bankowości internetowej poprzez wysyłanie linków w wiadomości SMS lub e-mail.

Jednocześnie przypominamy, że bankowe strony do logowania to: https://centrum24.plhttps://ibiznes24.pl

„ – czytamy w dalszej części oświadczenia

Co zrobić gdy osoba nieautoryzowana uzyskała dostęp do naszego konta?

Ważnym jest również, aby skontaktować się z infolinią bankową jeśli podejrzewamy, że osoba nieautoryzowana mogła uzyskać dostęp do naszego konta.

Prawdopodobnie, w takiej sytuacji konieczna będzie zmiana danych logowania i przeinstalowanie systemu operacyjnego na naszym komputerze, aby sytuacja się nie powtórzyła.

Kuba Wieloch

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
PS5

Bezpieczeństwo

Oszuści oferują darmowe PlayStation 5. Kaspersky ostrzega przed atakiem phishingowym

Czytaj więcej >
Cyberprzestępcy

Bezpieczeństwo

Uwaga, oszuści podszywają się pod użytkowników BlaBlaCar. Wykradają dane oraz pieniądze ofiar

Czytaj więcej >
Karty kredytowe

Bezpieczeństwo

Poważne ostrzeżenie od CERT Polska. Polacy otrzymują fałszywe maile od "Ministerstwa Finansów"

Czytaj więcej >
Chat

Bezpieczeństwo

Uwaga na nową metodę oszustów. Podszywają się pod znajomych i proszą o przelew

Czytaj więcej >
Fałszywa aplikacja

Bezpieczeństwo

Eksperci ostrzegają przed fałszywą aplikacją IKO. Atak hakerski na klientów PKO BP

Czytaj więcej >