Techgame.pl
Wiedźmin 3 biesiada

materiały prasowe

Serial Netflixa zwiększył popularność Wiedźmina 3: Dziki Gon

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ostatnie badania sprzedażowe sugerują ogromny wzrost popytu na Wiedźmina 3. Najpewniej jest to spowodowane premierą serialu Netflixa. Inne części serii również zyskały graczy.

Wiedźmin jeszcze nigdy nie był tak popularny jak teraz. Trzecia część serii gier komputerowych rozreklamowała uniwersum wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego na cały świat. Zauważył to nawet Netflix, który w grudniu ubiegłego roku wypuścił serial oparty na książkach. Produkcja Netflixa pomogła sprzedaży książęk w USA - popyt był tak duży, że drukarnie nie nadążały z ich wypuszczaniem na rynek.

Badania rynku przeprowadzone przez NDP Group pokazują, że sprzedaż trzeciej części gry podskoczyła w grudniu 2019 roku o zawrotne 554% w stosunku do grudnia 2018 roku. W tym samym miesiącu odbyła się premiera serialu Netflixa, wnioski nasuwają się więc same. Zaznaczmy, że dotyczy to jedynie wersji pudełkowej (ale wszystkich platform), więc całościowa sprzedaż tytułu mogła zwiększyć się jeszcze bardziej. Zwłaszcza, że produkcja CDPR zanotowała w styczniu rekord jednoczesnej liczby graczy na Steamie - było ich 100 tys. Pozostałe części gry nie radzą sobie aż tak wybitnie, jednak liczba graczy i ich sprzedaż również znacznie podskoczyły.

Miejmy nadzieję, że równoczesna popularność książek, gier i serialu nie spowoduje zamieszania w związku z odwiecznym pytaniem: "Co było pierwsze? Gra czy książka? A może serial?".

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >