Techgame.pl
smartfon

OPPO - wideo - https://youtu.be/93Iq_xP6nYw

Oblicze smartfonów być może zmieni się raz na zawsze. Kolejne wyjątkowe projekty Oppo

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Coraz więcej firm stara się przedstawić własne koncepcje smartfonów przyszłości. Oppo imponuje własnymi pomysłami. Na niedawnych targach zaprezentowano nowy pomysł na składany smartfon, a także linię urządzeń dla fanów słuchania muzyki i...

  • Oppo przedstawiło kolejne pomysły na składane smartfony przyszłości

  • Firma pokazała projekt trzyczęściowego, "zawiasowego" smartfona

  • Oppo zaprezentowała także ideę multimedialnych słuchawek zdolnych do wielu funkcji

Oppo niejednokrotnie dało o sobie znać jako o firmie, z którą należy się liczyć. Patrząc na ich nowoczesne pomysły, nietrudno zgadnąć, że w przyszłości producent stać się może istnym pionierem. Teraz jednak na takie konkluzje jest jeszcze za wcześnie. 

Składane smartfony to przyszłość?

Patrząc na "smartfonowych gigantów" i zażarte boje ich najnowszych urządzeń, nietrudno jest mieć wrażenie, że na rynku nie szykuje się żadna rewolucja. Kolejne modele są co najwyżej ulepszane, ale w żadnym razie nieprzełomowe czy prezentujące zupełnie nowe technologie.

W tym momencie na scenę wchodzi Oppo, cały na biało. Producent ten daje się od jakiegoś czasu poznać jako chętny do wprowadzenia prawdziwej rewolucji. Wystarczy tylko wspomnieć o genialnym projekcie Oppo X 2021, który miałby być pierwszym tego typu urządzeniem ze zwijanym ekranem (szerzej o tym pisaliśmy tutaj).

Problem w tym, że niedawno gruchnęła wieść, jakoby urządzenie było wyłącznie projektem, swoistą ideą, która może przysłużyć się do faktycznego zastosowania nowych technologii. Oznacza to tym samym, że sprzęt nie trafi do sprzedaży, a my musimy obejść się smakiem. No, prawie. 

Oppo ma nowe pomysły

Niedawno w sieci ukazały się też patenty Samsunga. Koreańczycy najwyraźniej także dłubią nad smartfonami nowego rodzaju. Szkice prezentowały m.in. telefon w formie trzyczęściowego parawanu lub zwijanego rulonu (więcej o tym przeczytacie w naszym artykule). 

Od lat jednak pojawiały się zaskakujące pomysły uczynienia ze smartfonu opaski na rękę lub innych, przedziwnych przedmiotów. Jednak do tego potrzeba odpowiedniej technologii. Oppo najwyraźniej całkiem sporo czasu poświęca na dłubanie w niej. Na niedawnych Międzynarodowych Targach Wzornictwa Przemysłowego w Chinach (CIDDE) firma zaprezentowała swoje nowe pomysły. 

Oczywiście ponownie mowa wyłącznie o projektach koncepcyjnych, a nie urządzeniach, które faktycznie trafią na rynek. Trzeba jednak przyznać, że pomysły Oppo (które współpracowało ze znanym japońskim studiem projektowym Nendo) aż proszą się o możliwość zakupu.

Smartfon jak parawan V2

Oppo we współpracy z Nendo pochwaliło się swoim autorskim slide-phone. Sama idea opiera się na idei, jakoby użytkownicy dzisiejszych urządzeń polegali w znacznym stopniu na swoich smartfonach do komunikowania się ze światem zewnętrznym. Dlatego też pojawił się pomysł "zawiasowego telefonu".

Chodzi tu o model urządzenia, który miałby trzy składane ekrany, przymocowane na specjalne zawiasy, którymi można manipulować (składać czy rozkładać) wedle własnych potrzeb. Telefon miałby przy tym być możliwy do dopasowania do każdej sytuacji. No i, zdaniem Oppo, przydałby się tutaj też wbudowany rysik (o jak dawno nie słyszałem tego słowa!). 

Kolejnym pomysłem obydwu firm jest music-link, czyli linia urządzeń bazująca na koncepcji multimedialnych słuchawek. Te mogłyby być przymocowywane do smartwatcha jak do klasycznego etui albo, położone na głośnik, zapewniałyby płynne przechodzenie dźwięku z "zamkniętej" formy słuchawek do głośnika. Brzmi genialnie i liczymy, że wkrótce pojawią się pierwsze urządzenia korzystające z takich pomysłów. Filmiki prezentujące nowoczesne koncepcje możecie zobaczyć poniżej.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >