Techgame.pl
Steam

Steam

Kolejny wspaniały rekord Steam. Swoje trzy grosze dorzucił Cyberpunk 2077

14 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Steam przebija własny rekord z marca. Początki pandemii koronawirusa znacznie zwiększyły popyt na gry wideo i w marcu Steam osiągnął rekordową liczbę zalogowanych użytkowników równą ponad 20 mln, z których 6,2 miliona pozostawało w gr

  • Rekord aktywnych użytkowników na Steamie

  • Jednocześnie zalogowanych było niemal 25 milionów graczy

  • Cyberpunk 2077 przyciąga graczy na platformę

Ostatni tydzień pełen jest rekordów w branży gamingowej. Kilka dni temu pisaliśmy o rekordowej sprzedaży World of Warcraft: Shadowlands, którego wynik został przebity zaledwie kilka dni później przez Cyberpunk 2077. Tym razem to Steam ogłasza osiągnięcie największej w historii liczby aktywnych graczy.

Rekord ilości aktywnych użytkowników na Steamie

Szczyt aktywności klientów Steama został osiągnięty wczoraj, 13 grudnia 2020. W niedzielne popołudnie zalogowanych było 24 804 148 użytkowników. To najwięcej w całej historii istnienia platformy. Wśród nich jednocześnie w grze pozostawało ponad 7 milionów graczy.

Wiele branż ma bardzo uzasadnione powody, by narzekać na kończący się powoli rok, ale branża gier z pewnością do nich nie należy. Nawet pomimo niedogodności logistycznych i konieczności zdalnego realizowania projektów, wczorajszy wynik Steama potwierdza fakt, że gaming poradził sobie z pandemią bardzo dobrze.

Cyberpunk 2077 przyciąga miliony

Nie da się ukryć, że po części za ten fenomenalny wynik jest odpowiedzialny również Cyberpunk 2077, którego premiera była najbardziej oczekiwanym wydarzeniem roku. Wystarczy zauważyć, że premierowej nocy ponad milion graczy jednocześnie bawiło się w stworzonym przez CD Projekt RED futurystycznym Night City.

Mimo że recenzje nowej produkcji polskiego developera bywają skrajnie różne - zwłaszcza jeśli chodzi o różnice między poszczególnymi platformami - to Cyberpunk 2077 wciąż pozostaje bardzo dobrą grą, na którą zdecydowanie najmniej narzekają gracze PC.

Zdecydowanie najwięcej powodów do narzekań mają gracze konsolowi, ze szczególnym akcentem na sprzęty poprzedniej generacji. Jednakże CD Projekt jest świadomy tych wszystkich problemów i intensywnie pracuje nad ich rozwiązaniem.

Konsolowcy mogą zwrócić grę

Polski developer jeszcze dziś rano przeprosił graczy i zaproponował zwrot pieniędzy za egzemplarze gry zakupione na konsole. Jeśli dotyczy Was ten problem, warto zajrzeć do naszego porannego artykułu. Znajdziecie w nim informacje na temat pomocy w odzyskaniu pieniędzy.

Mimo wszystko warto dać CD Projektowi jeszcze jedną szansę - nigdy dotąd developerzy nie porzucili graczy. Legendarny Wiedźmin 3 jest dziś zupełnie inną grą niż w dniu premiery i wszystko wskazuje na to, że o Cyberpunku 2077 będzie można powiedzieć dokładnie to samo już za kilka miesięcy.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >