Hellish Quart Steam
Źródło: Steam

Polska bijatyka Hellish Quart to oparte na fizyce potyczki szermiercze. Poczujesz się jak Wołodyjowski

Artur ŁokietekArtur Łokietek
21 Lipca 2020

To wygląda naprawdę rewelacyjnie! Powstaje nowa polska gra o tytule Hellish Quart dziejąca się w XVII wieku. Ma to być zrealizowana w klasycznej konwencji bijatyka, jednak przedstawi nam realistyczne potyczki szermiercze.

Za produkcję naprawdę świetnie zapowiadającej się produkcji odpowiada jeden z deweloperów Wiedźmina 3. Jest na co czekać!

Kończ waść, wstydu oszczędź

Jeden z animatorów pracujących m.in. przy Wiedźminie 3 czy Gears of War zapowiedział swój autorski projekt. Jest nim Hellish Quart, czyli bijatyka będąca niemal niespotykaną wariacją gatunku - zamiast tłuc się w niej kombosami jak w Mortal Kombat, weźmiemy do ręki szable i inne bronie białe i stoczymy pojedynki inspirowane Trylogią Sienkiewicza. Jako oręż będzie można wybrać szable, miecze, szpady, rapiery i inne XVII uzbrojenie, a same postacie mają zostać wiernie odwzorowane. Już teraz wiemy, żę będziemy wcielić się (lub walczyć z) Kozakami, Janczarzami, Muszkieterami czy Husarią.

Minecraft: gracze odnaleźli mapę z ekranu tytułowegoMinecraft: gracze odnaleźli mapę z ekranu tytułowegoCzytaj dalej

Realistyczne animacje jako przepis na sukces

Twórca nie ukrywa, że w dużej mierze przyłożył się do oddania realistycznych animacji postaci i technik walki bronią białą w tamtych czasach. Animacje mogą rzeczywiście zaskakiwać - choć sam specjalistą od szermierki nie jestem, to kojarzę niektóre ruchy. Zastosowano przy tym technologię motion capture do których skorzystano z pomocy specjalistów tej dziedziny. Warto przy tym zauważyć, że w trakcie pojedynków nie uświadczymy pasków życia, energii czy tym podonych nowoczesnych udogodnień, gdyż zazwyczaj to pojedyncze, idealnie wymierzone cięcie może zakończyć pojedynek. Na podobnej zasadzie działało stareńkie Bushido Blade z PS1.

Kiedy premiera?

Twórca jednocześnie wyjaśnia, że w grze pojawi się nie tylko lokalny multiplayer, ale również singeplayer w trybach arcade i kampanii fabularnej. Ta ostatnia (zresztą jak i cała gra) będzie dziać się w Unii polsko-litewskiej. Grę obecnie można śledzić na platformie Steam, a data premiery w Early Access ma nastąpić "wkrótce".

Zobacz także:

  1. Powstała pełnoprawna gra komputerowa o Grudziądzu, a Cyberpunka dalej nie ma
  2. Znamy oficjalne polskie ceny NBA 2K21 na konsole nowej generacji. Jest drożej, ale nie jest źle
  3. Sony może kontrolować sprzedaż PlayStation 5. Nie kupicie więcej, niż jednej sztuki
  4. Rekordowe Death Stranding na PC. Gra na modach wygląda wspanialeNastępny artykuł