Techgame.pl
Hellish Quart Steam

Steam

Polska bijatyka Hellish Quart to oparte na fizyce potyczki szermiercze. Poczujesz się jak Wołodyjowski

21 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

To wygląda naprawdę rewelacyjnie! Powstaje nowa polska gra o tytule Hellish Quart dziejąca się w XVII wieku. Ma to być zrealizowana w klasycznej konwencji bijatyka, jednak przedstawi nam realistyczne potyczki szermiercze.

Za produkcję naprawdę świetnie zapowiadającej się produkcji odpowiada jeden z deweloperów Wiedźmina 3. Jest na co czekać!

Kończ waść, wstydu oszczędź

Jeden z animatorów pracujących m.in. przy Wiedźminie 3 czy Gears of War zapowiedział swój autorski projekt. Jest nim Hellish Quart, czyli bijatyka będąca niemal niespotykaną wariacją gatunku - zamiast tłuc się w niej kombosami jak w Mortal Kombat, weźmiemy do ręki szable i inne bronie białe i stoczymy pojedynki inspirowane Trylogią Sienkiewicza. Jako oręż będzie można wybrać szable, miecze, szpady, rapiery i inne XVII uzbrojenie, a same postacie mają zostać wiernie odwzorowane. Już teraz wiemy, żę będziemy wcielić się (lub walczyć z) Kozakami, Janczarzami, Muszkieterami czy Husarią.

Realistyczne animacje jako przepis na sukces

Twórca nie ukrywa, że w dużej mierze przyłożył się do oddania realistycznych animacji postaci i technik walki bronią białą w tamtych czasach. Animacje mogą rzeczywiście zaskakiwać - choć sam specjalistą od szermierki nie jestem, to kojarzę niektóre ruchy. Zastosowano przy tym technologię motion capture do których skorzystano z pomocy specjalistów tej dziedziny. Warto przy tym zauważyć, że w trakcie pojedynków nie uświadczymy pasków życia, energii czy tym podonych nowoczesnych udogodnień, gdyż zazwyczaj to pojedyncze, idealnie wymierzone cięcie może zakończyć pojedynek. Na podobnej zasadzie działało stareńkie Bushido Blade z PS1. 

Kiedy premiera?

Twórca jednocześnie wyjaśnia, że w grze pojawi się nie tylko lokalny multiplayer, ale również singeplayer w trybach arcade i kampanii fabularnej. Ta ostatnia (zresztą jak i cała gra) będzie dziać się w Unii polsko-litewskiej. Grę obecnie można śledzić na platformie Steam, a data premiery w Early Access ma nastąpić "wkrótce".

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >