Łóżko szpitalne w pustej sali
Źródło: Unsplash

T-mobile postanowiło pomóc w... terapii śmiechem. Nowe przedsięwzięcie może zaskoczyć

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
29 Listopada 2020

W dobie pandemii cierpią nie tylko osoby będące bezpośrednio ofiarami koronawirusa. Placówki zostały zamknięte na odwiedziny wolontariuszy, potęgując poczucie samotności u pacjentów. T-Mobile chce pomoc części z nich.

Fundacja Dr Clown działa od 21 lat. Koncentruje się na niesieniu radości pacjentom szpitali. Jej akcje pomagają osobom z niepełnosprawnościami oraz ich bliskim, a także osobom starszym. Liczne przedsięwzięcia promują ideę wolontariatu i zdrowy styl życia. Na ładny gest wsparcia zdecydowała się sieć T-Mobile.

Nie żyje odtwórca roli legendarnego Dartha Vadera. David Prowse miał 85 latNie żyje odtwórca roli legendarnego Dartha Vadera. David Prowse miał 85 latCzytaj dalej

T-Mobile pamięta o chorych dzieciach

Działalność fundacji zazwyczaj dofinansowywana jest przez urzędy miast i województw oraz inne organizacje. Tym razem pomocną dłoń wyciągnęło T-Mobile. 50 nowoczesnych tabletów pozwoli urozmaicić zajęcia w czasie pandemii.

T-Mobile zapewnia też dostęp do sieci we wspomnianych urządzeniach. Trafiają one na dziecięce oddziały poszczególnych szpitali.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyć
  2. Genialne, proste i zaskakujące tricki na idealne przygotowanie kapusty do gołąbków. Koniec z porwanymi i twardymi liśćmi, wystarczy odrobina sprytu
  3. Dotychczasowe przekonanie o wszechświecie mogło być błędne. Wyjątkowe odkrycie, chodzi o tajemnicze światło

W oficjalnym komunikacie T-Mobile informuje, że nowoczesne tablety już trafiły na oddziały pediatryczne, onkologiczne, chirurgiczne, rehabilitacyjne i nefrologiczne. Pozwoli to na wznowienie wizyt wolontariuszy w nowej, adekwatnej do czasów formie.

Jak powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile, pandemia mogła w ostatnich miesiącach odwrócić uwagę od potrzebujących, wciąż przecież przebywających w szpitalach. Te osoby mogą dodatkowo ucierpieć w wyniku rygorów sanitarnych i odczuwać samotność mocniej niż przedtem. Partia nowoczesnych tabletów w bezpieczny sposób skróci dystans społeczny między hospitalizowanymi dziećmi, a wolontariuszami.

Wojsko USA chce wprowadzić nową technologią. Niezwykle kontrowersyjny pomysł, aż ciężko uwierzyćWojsko USA chce wprowadzić nową technologią. Niezwykle kontrowersyjny pomysł, aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Sprzęt umożliwi sprawne łączenie się z wolontariuszami fundacji, noszącymi miano Doktorów Clownów. W momencie, gdy osobiście nie mogą złożyć wizyty, pozwoli to obejść obecne ograniczenia. Takie łączenia nazwano Śmiechofonem.

Pandemia nie jest jednak barierą nie do pokonania dla zdeterminowanych członków fundacji i nadal pojawiają się też pod oknami szpitali, w ten sposób utrzymując więź z dziećmi.

Przed pandemią koronawirusa Clowni w pstrokatych strojach zjawiali się w placówkach we własnej osobie. Pomagało to wywołać uśmiechy na najbardziej zafrasowanych twarzach. Taka "terpia śmiechem" zazwyczaj okazywała się nieocenione jeżeli chodzi o pomaganie osobom będącym w trudnej sytuacji. Szczególnie, gdy te osoby to dzieci.

Z czarnych dziur dałoby się wyczytać przyszłość? Zaskakujące teorie naukowców, aż ciężko uwierzyćZ czarnych dziur dałoby się wyczytać przyszłość? Zaskakujące teorie naukowców, aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Dr Clown pomaga na wielką skalę

"Naszej firmie zależy na tym, żeby nasze usługi w tych trudnych czasach dawały możliwość bycia blisko i finalnie poprawiały nasz nastrój, zbliżając z innymi, bliskimi nam ludźmi. Cieszę się, że przekazując sprzęt Fundacji „Dr Clown”, możemy wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci w całej Polsce" - wyjaśnia Małgorzata Rybak-Dowżyk.

Dr Clown zrzesza już ponad 600 wolontariuszy, a swoje placówki rozlokowane ma w wielu polskich miastach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Olsztynie czy Białymstoku. Łącznie Doktorzy działają w ponad 80 miastach, a na liście wspieranych podopiecznych widnieje ponad 60 000 potrzebujących.

Fundację wsparła też firma FAMOC, która otrzymane od telefonii tablety wyposażyła w kontrolę rodzicielską. Przystosowała je również do instalacji edukacyjnych treści, takich jak seria “Wirtualny Instytut Dobrej Zabawy”.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Prof. Flisiak o dalszym przebiegu pandemii. Zaskakujące słowa eksperta
  2. Sałatka jarzynowa ze składnikiem - niespodzianką, jest nie tylko przepyszna, ale i zdrowa. Koniecznie przygotuj ją na Święta, rodzina oniemieje
  3. Nowa technologia sztucznej inteligencji dla dronów. Mogą znacznie przysłużyć się człowiekowi
  4. Legendarne Grono.net nie umarło. Powitajcie nowy polski serwis społecznościowy Onorg
  5. Elektroofensywa trafiła do Polski. Miasto zostanie zalane stacjami ładowania pojazdów elektrycznych
  6. Mężczyzna podbiegł pomóc swojemu rannemu psu. Nagle wjechał w niego samochód
  7. Ma 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskim

Następny artykuł