infrastruktura telekomunikacyjna - oraz procesy związane z jej budową i eksploatacją, umożliwiająca abonentom bezprzewodowe połączenia na obszarze złożonym z tzw. komórek (ang. cells), obszarów kontrolowanych przez poszczególne anteny stacji bazowych.
Typowa ładowarka zużywa jedynie 2,7 kWh prądu w ciągu roku. Jest to liczba, którą otrzymamy ładując telefon co drugi dzień. W skali roku daje to zaledwie 1,6 zł.
Żegnaj 3G, witaj 5G chciałoby się powiedzieć. Sam pomysł na wyłączenie wciąż aktywnej u tysięcy użytkowników sieci może wydawać się dziwny. Tym bardziej, że przecież jeszcze starsze 2G działa i ma się świetnie.
Fundacja Dr Clown działa od 21 lat. Koncentruje się na niesieniu radości pacjentom szpitali. Jej akcje pomagają osobom z niepełnosprawnościami oraz ich bliskim, a także osobom starszym. Liczne przedsięwzięcia promują ideę wolontariatu i zdrowy styl życia. Na ładny gest wsparcia zdecydowała się sieć T-Mobile.
T-Mobile zapowiedziało stopniowe wyłączenie sieci 3GJak smartfony zmieniły rynek telefonii?Kiedy sieć 3G zacznie znikać z kraju?Sieć 3G była z nami przez długie lata i zapewniała stabilny dostęp do internetu na urządzeniach mobilnych. Jej czas dobiega już jednak końca, ze względu na szybko rozwijającą się infrastrukturę 5G.Rewolucja telefonii komórkowejCzasy się zmieniają, a co za tym idzie, zmieniają się również wymogi konsumentów. Jeszcze 20 lat temu nikt nie przewidywał tak gwałtownego rozrostu rynku telefonii komórkowej, a o smartfonach mogliśmy co najwyżej pomarzyć. Prawdziwe możliwości urządzeń mobilnych poznaliśmy dopiero przy okazji premiery Samsunga S1 i pierwszego iPhone’a. To była niewiarygodna wręcz rewolucja, która na stałe zmieniła zasady gry i obnażyła potencjał tkwiący w telefonach komórkowych.Wtedy też okazało się, że tego typu urządzenia nie muszą służyć wyłącznie do dzwonienia, sms-owania, czy robienia wątpliwej jakości zdjęć. Smartfony z dnia na dzień stały się przenośnymi komputerami, o wielokrotnie wyższej mocy obliczeniowej niż komputery z lat 90. W efekcie tego marketing zaczął się sam nakręcać, a same smartfony stały się symbolem statusu społecznego.