Techgame.pl > Gry > Cztery miesiące gamingowych wydarzeń. Zapowiedziano festiwal Summer Game Fest 2020
Artur Łokietek
Artur Łokietek 19.03.2022 05:28

Cztery miesiące gamingowych wydarzeń. Zapowiedziano festiwal Summer Game Fest 2020

Summer Game Fest
materiały prasowe

Na pocieszenie po wielu anulowanych targach branżowych, zapowiedziano nowe wydarzenie. A w zasadzie cykl wydarzeń w ramach jednej imprezy.

Anulowane wydarzenia

Aktualnie trwająca pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 skutecznie uniemożliwia przeprowadzenie wielu wydarzeń. Ogromne letnie festiwale muzyczne są odwoływane, a sytuacja dotyczy również branży wirtualnej rozrywki. Anulowane zaplanowane pierwotnie na początek czerwca największe targi E3, nieługo później dowiedzieliśmy się zaś o tym, że ich europejski odpowiednik, czyli niemieckie targi Gamescom również się nie odbędą. W trudnej sytuacji postawiono nie tylko konsumetów, czyli graczy, ale też wielkie firmy, które zazwyczaj to w okresie przed i po wakacyjnym zapowiadali największe produkcje. Na szczęście zapowiedziano właśnie cykl imprez, który powinien wypełnić tegoroczną pustkę. Wszystko to zorganizowane zaś zostanie przez człowieka, który w biznesie działa już od dawna.

Nowy cykl imprez

Geoff Keighley to postać związana z branżą już od dawna. Ten dziennikarz gamingowy w 2014 roku zorganizował galę The Game Awards, której został również hostem. W tym roku postanowił on jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom spragnionych imprez graczy i zapowiedział Summer Game Fest 2020. Co tu szczególnie istotne - nie będzie to jednorazowe wydarzenie, a rozplanowany na aż cztery miesiące cykl imprez branżowych. Wszystko oczywiście odbędzie się wirtualnie. Festiwal ruszyć ma już w tym miesiącu, a potrwa do 24 sierpnia, gdy zakończy go wirtualnie zorganizowany Gamescom. 

Pojawią się giganci branży

Summer Game Fest 2020 ma obfitować w prezentacje i zapowiedzi nowych gier, zachęcanie graczy do śledzenia imprezy poprzez tworzenie specjalnych wydarzeń w grach już wydanych, czy udostępnianie wersji demonstracyjnych nadchodżących produkcji. Skład na ten moment zapowiada się naprawdę rewelacyjnie, a to jeszcze nie wszyscy potwierdzeni "wystawcy". Na ten moment są nimi CD Projekt Red, 2K Games, Activision, Bandai Namco Entertainment, Bethesda Softworks, Blizzard Entertainment, Bungie, Digital Extremes, Electronic Arts, Microsoft. Private Division, Riot Games, Sony Interactive Entertainment, Valve, Square Enix oraz Warner Bros. Interactive Entertainment. Choć Summer Game Fest zapowiada się na najbardziej obfite w nowe zapowiedzi wydarzenie, to w tym roku wirtualnie odbędzie się również organizowany przez IGN Summer of Gaming czy wcześniej odbywające się w ramach E3 PC Gaming Show.

Tagi: Wydarzenia PC
Powiązane