Nowe logo Microsoft Edge
Źródło: microsoft.com

Microsoft Edge goni Google Chrome. Wiele nowych funkcji w przeglądarce

Krystian MowelKrystian Mowel
20 Maja 2020

Microsoft Edge przez wielu użytkowników komputerów uznawany jest za przeglądarkę, która służy do pobrania Google Chrome przy pierwszym uruchomieniu komputera. Microsoft stara się zrobić wszystko, aby dogonić przeglądarkowego lidera i chociaż w pewnym stopniu nawiązać z nim walkę o rynek konsumentów.

Microsoft wciąż się nie poddaje! Podczas konferencji BUILD zaprezentował nowości, które zostaną wprowadzone do przeglądarki Edge.

Microsoft Edge – wiele nowych funkcji

Jedną z najciekawszych nowych funkcji jest „Sidebar search”, dzięki któremu w błyskawiczny sposób będziemy w stanie wyszukać interesującą nas frazę, bez konieczności uruchamiania nowej zakładki. To niezwykle przydatne szczególnie podczas tworzenia różnego rodzaju tekstów, czy ucząc się do sprawdzianu. Dodatkowo, Microsoft utworzył funkcję Collections, która ma być doskonale zintegrowana z popularnym Pinterestem. Dzięki niej stworzymy kolaże ze zdjęć, zapiszemy filmy i różnego rodzaju teksty.

Czy Microsoft Edge może dogonić Google Chrome?

To, czego przede wszystkim brakuje w tej aktualizacji to możliwość synchronizowania zakładek na różnych urządzeniach. Na tę funkcję czekamy od momentu, gdy przeglądarka Edge trafiła na inne urządzenia, nie będące komputerem z systemem Windows 10. Taka możliwość dostępna jest przede wszystkim w Google Chrome, gdzie zapisane zakładki możemy przeglądać zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Czy Microsoft Edge ma jakiekolwiek szanse w starciu z Chromium? Wydaje się, że jeszcze wiele aktualizacji przed nami, aby „czarna owca” Microsoftu mogła konkurować z najpopularniejszą przeglądarka internetową, ale nie jest to niemożliwe!

Następny artykuł