Apple Watch
Źródło: Apple Insider

Najnowszy Apple Watch nie otrzyma ekranu micro LED

Krystian MowelKrystian Mowel
2 Czerwca 2020

Według najnowszych plotek, tegoroczny model Apple Watcha nie otrzyma ekranu micro LED. Specjaliści z Cupertino postanowili zastosować sprawdzone rozwiązanie, pozostając przy ekranie OLED.

Apple otwarcie rozgląda się za nowymi ekranami, które mogłyby wymienić te obecnie wykorzystywane - OLED oraz LCD.

Ekrany micro LED już wkrótce w produktach Apple

Apple od pewnego czasu prowadzi prace rozwojowe nad wprowadzeniem w życie ekranów micro LED, których wykorzystanie miałoby przynieść ogromną przewagę nad konkurencją. Tim Cook nie tylko szuka partnerów do produkcji komponentów, ale również inwestuje ogromne pieniądze w stworzenie własnej fabryki. Według tajwańskich źródeł, na ten cel ma zostać przeznaczone 330 mln dolarów. Fabryka miałaby się specjalizować w tworzeniu ekranów mini LED i micro LED.

Apple Watch Series 6 bez ekranu micro LED

Wcześniejsze informacje sugerowały, iż to właśnie tegoroczny smartwatch od Apple otrzyma ekran mini LED i rozpocznie ogromne zmiany, które wprowadzi wymiana głównego komponentu urządzenia. Wydaje się, że gigant z Cupertino zmienił taktykę na obecny rok i na nową generację w Watchu jeszcze trochę poczekamy. Prawdopodobnie może mieć to też związek z epidemią koronawirusa, która znacząco opóźniała prace nad projektem ekranów micro LED.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samsung Odyssey G7 – gamingowy monitor z zakrzywionym ekranem
  2. ZTE Axon 11 SE 5G oficjalnie. Najtańszy smartfon z 5G na rynku
  3. MSI Creator 15 przedstawiony – notebook kompletny?
  4. Apple zamyka niektóre sklepy w USA przez protesty na ulicach

Następny artykuł