iPhone 12
Źródło: Spider's Web

iPhone 12 jednak opóźniony – poślizg potwierdza wiarygodne źródło

Krystian MowelKrystian Mowel
5 Czerwca 2020

Doniesienia w sprawie premiery najnowszego smartfona Apple zmieniają się z dnia na dzień. Gdy już otrzymuje informację o tym, że iPhone 12 zostanie zaprezentowany zgodnie z zaplanowaną datą, po chwili otrzymujemy zanegowanie tych słów. Według niezwykle wiarygodnego źródła, nowe urządzenie pojawi się w czwartym kwartale 2020 roku.

Seria może zostać opóźniona głównie z powodu epidemii koronawirusa. Ogólnoświatowy lockdown zwolnił produkcję niektórych podzespołów, co spowoduje lekkie przesunięcie premiery.

iPhone 12 – pracę nad podzespołami się przeciągają

Tak też stało się z iPhone’m SE 2020, którego premiera na początku roku była jedną wielką niewiadomą. Ostatecznie data ta była lekko przesunięta od tej, którą początkowo obstawiali eksperci. Podobna historia dotyczy flagowego modelu Apple, jakim jest iPhone 12. Fabryki i dostawcy, którzy odpowiadają za dostarczenie odpowiednich podzespołów zostały na pewien czas zamknięte, co całkowicie załamało tempo dostaw. Jednym z takich producentów był Foxconn, który aby wyrobić się ze stworzeniem odpowiedniej ilości posuwał się do absurdalnych metod mających na celu kontrolę pracowników każdej chwili ich pracy.

Dyrektor Broadcom zapowiada opóźnienie

Teraz jednak wydaje się, że opóźnienie iPhone 12 jest nieuniknione. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor generalny firmy Broadcom, która produkuje układy Wi-Fi dla nowych urządzeń Apple. Hock Tan zapowiedział, iż największe przychody swojej firmy zapowiada na czwarty kwartał 2020 roku. Można po tym łatwo wywnioskować, że to właśnie wtedy zaczną spływać przychody ze sprzedaży iPhone’a 12. Dotychczas ulubionym miesiącem do prezentacji nowych urządzeń dla Apple był wrzesień, kiedy to pojawiały się praktycznie wszystkie modele flagowe firmy Tim Cooka.

Następny artykuł