Microsoft Teams
Źródło: cdlsmyte.com

Microsoft Teams umożliwi organizowanie wideokonferencji dla 300 osób

Krystian MowelKrystian Mowel
5 Czerwca 2020

Microsoft stara się wyjść naprzeciw potrzebom i pracowników i internautów, które całkowicie zmieniły się od czasu, gdy wybuchła epidemia koronawirusa. Przede wszystkim zmieniło się podejście do pracy zdalnej, którą zdecydowanie ułatwia Microsoft Teams.

Microsoft Teams zyskał na popularności dopiero niedawno, a stało się to za sprawą potrzeby łączności z pozostałymi pracownikami bądź inną grupą ludzi.

Wideokonferencja na 300 osób

Z aplikacji dostępnej w ramach pakietu Microsoft 365 korzysta obecnie kilkadziesiąt milionów użytkowników. Mowa tu o małych, kilkuosobowych zespołach jak również o wielkich korporacjach, które potrzebują aplikacji do zorganizowania spotkania na kilkaset osób. Microsoft Teams od teraz może to zaoferować, gdyż umożliwia zorganizowanie konferencji nawet dla 300 osób.

Praca zdalna powoli stanie się standardem


Epidemia koronawirusa nauczyła ludzkości naprawdę wiele. Jednym z kluczowych wniosków, który mógł zostać wyciągnięty podczas kwarantanny jest nastawienie do pracy zdalnej. Wcześniej uważana ona była za mniej efektywną i niedokładną, dlatego też pracodawcy w większości przypadków unikali takiego zatrudniania pracowników. Teraz jednak, gdy okazało się, że praca z domu była jedynym wyjściem, okazało się, iż nie jest to takie złe rozwiązanie. Czy od teraz więcej ludzi zacznie pracę z własnego biurka w salonie? Przekonamy się z czasem.

Następny artykuł