Tablet Apple
Źródło: strona producenta

Epidemia koronawirusa nie opóźni produkcji urządzeń Apple

Krystian MowelKrystian Mowel
8 Maja 2020

Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo, epidemia koronawirusa w żadnym stopniu nie wpłynęła na rozwój urządzeń Apple, które mają zostać wyposażone w ekrany typu mini-LED. Dodaje, że może to jedynie lekko opóźnić ich premierę.

Według informacji zaczerpniętych od analityka Ming-Chi Kuo produkcja komponentów wykorzystywanych do produkcji ekranów mini-LED ma się rozpocząć w trzecim kwartale bieżącego roku.

Nowe urządzenia Apple z ekranami mini-LED

Apple w najbliższych trzech latach zamierza stworzyć od czterech do sześciu urządzeń wykorzystujących ekrany mini-LED. Zmusza to producentów podzespołów do jak najszybszego rozpoczęcia produkcji, nawet pomimo utrudnień związanych z epidemią koronawirusa. Niweielkie obsunięcia nie będą jednak miały dużego wpływu na opóźnienia związane z premierą samych urządzeń.

Jakie urządzenia planuje zaprezentować Apple?

W sieci pojawiły się informacje mówiące o tym, że firma Apple już w trzecim kwartale tego roku zamierza rozpoczać sprzedaż 12,9-calowego iPada Pro z układem A14X, natomiast pod koniec roku pojawić się miał MacBook Pro o przekątnej 16 cali, który również miał posiadać wyświetlacz mini-LED. Opublikowane dzisiaj informacje mogą jednak świadczyć o lekkim opóźnieniu, które może dotyczyć tych urządzeń. Wyświetlacze mini-LED mają wyróżniać się niesamowitą lekkością i grubością przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższej jakości obrazu. Według wyliczeń, ma to wpłynąć o zwiększenie sprzedaży produktów Apple o 300% w 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Meizu 17 Pro oficjalnie zaprezentowany. Tańsza alternatywa dla Xiaomi Mi 10 Pro?
  2. Koronawirus: tak źle nie było w Polsce od zeszłego stulecia
  3. Xiaomi uznane najpopularniejszym producentem smartfonów w Polsce
  4. TCL prezentuje nowe telewizory 4K QLED - czy zdetronizują Samsunga?
Następny artykuł