iMac
Źródło: Digital Advice

Nowy iMac zadebiutuje podczas tegorocznej konferencji WWDC

Krystian MowelKrystian Mowel
10 Czerwca 2020

W sieci coraz śmielej pojawiają się doniesienia, iż podczas tegorocznej konferencji WWDC Apple zaprezentuje najnowszą generację komputerów stacjonarnych iMac. Co nowego wprowadzi i jak bardzo będzie różnił się od swojego poprzednika?

Taką informację podał Sonny Dickson, czyli jeden z najbardziej pewnych źródeł, jeśli chodzi o Apple.

Nowy iMac podczas konferencji WWDC

Według informatora z obozu Apple, Sonny Dicksona, nowy komputer stacjonarny z nadgryzionym jabłkiem ma swoim designem przypominać iPada Pro. Oznacza to znaczne zmniejszenie ramek dookoła ekranu. Sprawi to, iż będzie on również przypomniał monitor Appel Pro Display XDR czy i iMaca Pro. Tegoroczna konferencja WWDC odbędzie się tylko online.

Co nowego w iMacu?


Oprócz zmian wizualnych, poprawie ulegną też niektóre podzespoły, które w przypadku poprzednika nie spełniały wszystkich wymagań. Nowy komputer zostanie wyposażony w układ T2 oraz karty graficzne z rodziny AMD Navi, które pojawiły się na rynku zaledwie rok temu. Apple ma również zwrócić się ku dyskom SSD, zamiast Fusion Drive. Coraz głośniej również mówi się o tym, że podczas WWDC Apple zapowie, iż jej firma zmieni procesory na te w architekturze ARM.

Następny artykuł