Huawei P40 Pro+
Źródło: Antyweb.pl

Huawei P40 Pro+ już wkrótce trafi do Europy - cena szokuje

Krystian MowelKrystian Mowel
11 Czerwca 2020

Fani firmy Huawei z niecierpliwością wyczekują premiery najlepsze flagowca, oznaczonego jako Huawei P40 Pro+. Telefon dotychczas można zakupić tylko w Chinach, ale już wkrótce ma on trafić również do Europy. Cena może jednak zaskoczyć.

Na chińskim rynku telefon robi prawdziwą furorę, jednak jego dość wygórowana cena odstrasza wielu klientów.

Huawei P40 Pro Plus – szczegóły


Urządzenia zostało zaprezentowane już w marcu i trafiło do sklepów w Chinach na początku tego miesiąca. Wydawało się, że na europejskim rynku przyjdzie nam na niego trochę poczekać, jednak okazało się, że trafi on na rynek w wybranych krajach jeszcze pod koniec czerwca. Ogromnym zaskoczeniem jest cena urządzenia, która ma wynieść 1399 euro, czyli około 6,2 tysiąca złotych.

Huawei P40 Pro Plus – specyfikacja


Model, który będzie dostępny w Europie będzie posiadał 8 GB pamięci i RAM i 512 GB miejsca na dane użytkownika. Dodatkowo ekran typu OLED o przekątnej 6,58 cala i rozdzielczości 1200 x 2640 pikseli. Sercem urządzenia będzie ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 990 5G. Warto wspomnieć również o poczwórnym aparacie – 50 Mpix, 40 Mpix, i dwa razy po 8 Mpix. Z przodu natomiast producent umieścił aparat 32 Mpix.

Następny artykuł